Справа № 133/1442/16-а
19.09.2016 року
В складі головуючого - судді Сороки Д.В.
за участю секретаря Назарчук А.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Козятині
справу за адміністративним адміністративним позовом ОСОБА_1 до Козятинського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про оскарження дій та зобов"язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Козятинського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про оскарження дій та зобов"язання вчинити певні дії . Просить визнати протиправними дії Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області та зобов'язати Козятинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області провести корегування індивідуальних відомостей про зас траховану особу- ОСОБА_1 , що використовується в системі загальтнообов"язкового державного пенсійного страхування відповідно до архивної довідки № 241 від 03.12.2014 за період з 01.01.2002 по 31.01.2007 та здійснити перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу за даний період з дня звернення позивача із заявою до Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області , а саме з 24 вересня 2015 року.
Свої вимоги мотивував тим , що він перебував на обліку в Козятинському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Вінницької області з 29 серпня 2012 року, як одержувач пенсії по інвалідності.
24 вересня 2015 року ним була подана заява про нарахування пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і йому була нарахована пенсія в розмірі 1243,85 грн. з урахуванням загального трудового стажу 32 роки 2 місяці 21 день та середньомісячного заробітку в сумі 2864,37 грн., розрахованого за період з 01.07.2000 року по 31.08.2015 року.
В червні 2016 року він дізнався , що при нарахуванні йому пенсії управлінням Пенсійного фонду не було враховано період роботи з 01.01.2004 року по 31.01.2007 року та заробітну плату з 01.07.2000 року по 31.01.2007 року, оскільки відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу під номером облікової картки НОМЕР_1 (ідентифікаційним номером, наданим йому державною податковою адміністрацією) відсутні відомості про нараховану йому заробітну плату та стаж роботи з 2000 року по 31.01.2007 року. За вищезазначений період в базі СПОВ містяться відомості про стаж та заробітну плату за ідентифікаційним номером НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_1. Тобто, є різниця в останні цифрі ідентифікаційного номера. Про це йому було повідомлено листом Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області від 15.06.2016 року за № 10/Т-8.
Відповідно до картки фізичної особи - платника податків, йому надано ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Згідно записів в трудовій книжці він працював в будинкоуправлінні Козятинської міської йди, назва якого була змінена на житлово-експлуатаційне підприємство „Рідний дім", в подальшому воно реорганізовано в міське комунальне підприємство „Оберіг", з 25.09.1995 року по 31.01.2007 року.
Розмір отриманої ним заробітної плати по даних підприємствах з січня 2000 року по січень 2007 року підтверджується довідкою архівного відділу Козятинської міської ради.
Чому при подані відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, страхувальником (роботодавцем)
було зроблено помилку в останній цифрі наданого йому ідентифікаційного номеру ( замість 9 вказано цифру 3), йому не відомо. А у зв 'язку з ліквідацією КП « Оберіг» провести відповідне коригування в даний час не має можливості.
Таким чином, він вважає, що дії Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області порушують його конституційне право на пенсійне забезпечення.
Згідно з частинами першою та другою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, яке гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій тощо.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
До заробітної плати для обчислення пенсії враховується сума виплат, на які нараховуються внески на обов'язкове державне пенсійне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (п. 2 ст. 41 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійн страхування».
Відповідно до статті 1 зазначеного закону, страхові внески, визначені, як кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ЗУ«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування найманих працівників та інших осіб, які належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та зазначені уст. 11 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», сплачуються їх роботодавцями та безпосередньо застрахованими особами.
Механізм обов'язкового пенсійного страхування передбачає відповідні державні гарантії реалізації застрахованими особами своїх пенсійних прав.
Зокрема, згідно із частиною першою ст. 16 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застрахована особа має право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, вимагати від страхувальників сплати внесків, у тому числі в судовому порядку тощо.
З цим правом кореспондується обов'язок страхувальника нараховувати, обчислювати сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески незалежно від фінансового стану платника (ч. 20 ст. 20 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
Таким чином, страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов'язковій сплаті.
Позивач в судове засідання не з»явився , але до суду надіслав заяву про розгляд справи у його відсутності , позов підтримує в повному обсязі .
Відповідач в судове засідання не з»явився, але представник відповідача -Малянівський надіслав до суду заяву, в якій позов не визнає, просить справу розглядати у його відсутності .
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов необхідно задовільнити . Так судом встановлено, що позивач перебував на обліку в Козятинському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Вінницької області з 29 серпня 2012 року як одержувач пенсії по інвалідності.
24 вересня 2015 року ним була подана заява про нарахування пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і йому була нарахована пенсія в розмірі 1243,85 грн. з урахуванням загального трудового стажу 32 роки 2 місяці 21 день та середньомісячного заробітку в сумі 2864,37 грн., розрахованого за період з 01.07.2000 року по 31.08.2015 року( а.с.9).
В червні 2016 року позивач дізнався , що при нарахуванні йому пенсії управлінням Пенсійного фонду не було враховано період роботи з 01.01.2004 року по 31.01.2007 року та заробітну плату з 01.07.2000 року по 31.01.2007 року, оскільки відповідно до індивідуальних відомостей про застраховану особу під номером облікової картки НОМЕР_1 (ідентифікаційним номером, наданим позивачу державною податковою адміністрацією) відсутні відомості про нараховану йому заробітну плату та стаж роботи з 2000 року по 31.01.2007 року. За вищезазначений період в базі СПОВ містяться відомості про стаж та заробітну плату за ідентифікаційним номером НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_1. Тобто, є різниця в останні цифрі ідентифікаційного номера. Про це позивачу було повідомлено листом Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області від 15.06.2016 року за № 10/Т-8( а.с. 9).
Відповідно до картки фізичної особи - платника податків, позивачу надано ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ( а.с. 5).
Згідно записів в трудовій книжці позивач працював в будинкоуправлінні Козятинської міської ради, назва якого була змінена на житлово-експлуатаційне підприємство „Рідний дім", в подальшому воно реорганізовано в міське комунальне підприємство „Оберіг", з 25.09.1995 року по 31.01.2007 року( а.с.6-8).
Розмір отриманої позивачем заробітної плати по даних підприємствах з січня 2000 року по січень 2007 року підтверджується довідкою архівного відділу Козятинської міської ради Вінницької області ( а.с.11) .
При подані відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, страхувальником (роботодавцем)
було зроблено помилку в останній цифрі наданого позивачу ідентифікаційного номеру ( замість 9 вказано цифру 3).
У зв 'язку з ліквідацією КП « Оберіг» провести відповідне коригування в даний час позивач не має можливості.
Таким чином дії Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області порушують конституційне право позивача на пенсійне забезпечення.
Згідно з частинами першою та другою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, яке гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій тощо.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
До заробітної плати для обчислення пенсії враховується сума виплат, на які нараховуються внески на обов'язкове державне пенсійне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (п. 2 ст. 41 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до статті 1 зазначеного Закону, страхові внески, визначені, як кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до ЗУ«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування найманих працівників та інших осіб, які належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та зазначені уст. 11 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», сплачуються їх роботодавцями та безпосередньо застрахованими особами.
Механізм обов'язкового пенсійного страхування передбачає відповідні державні гарантії реалізації застрахованими особами своїх пенсійних прав.
Зокрема, згідно із частиною першою ст. 16 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застрахована особа має право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, вимагати від страхувальників сплати внесків, у тому числі в судовому порядку тощо.
З цим правом кореспондується обов'язок страхувальника нараховувати, обчислювати сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески незалежно від фінансового стану платника (ч. 20 ст. 20 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).
Таким чином, страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов'язковій сплаті.
У відповідності до абз.2 ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є, зокрема, захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно- правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
З метою дотримання завдань адміністративного судочинства, відповідно до ч. 2 ст. 162 КАС України, адміністративний суд має прийняти таке судове рішення, яке б гарантувало дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина у сфері публічно- правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Керуючись ст..ст. 46,55 Конституції України ст..ст.11.16,41 ЗУ « Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» ст..ст. 2,6,8,9,17,18,158-163 КАС України,-
Позов задовольнити .
Визнати протиправними дії Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області та зобов'язати Козятинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області провести корегування індивідуальних відомостей про зас траховану особу- ОСОБА_1 , що використовується в системі загальтнообов"язкового державного пенсійного страхування відповідно до архивної довідки № 241 від 03.12.2014 за період з 01.01.2002 по 31.01.2007 та здійснити перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу за даний період з дня звернення позивача із заявою до Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області , а саме з 24 вересня 2015 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького адміністративного апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня отримання сторонами копії постанови .
СУДДЯ : підпис
З оригіналом вірно:
Дата документу 19.09.2016