Справа №751/7975/16-а Суддя-доповідач: Твердохліб В.А.
про залишення апеляційної скарги без руху
19 вересня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Твердохліб В.А., перевіривши апеляційну скаргу Чернігівського об»єднаного Управління пенсійного фонду України на постанову Новозаводського районного суду м.Києва від 25 серпня 2016 року за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Чернігівського об»єднаного Управління пенсійного фонду України про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії, -
Постановою Новозаводського районного суду м.Києва від 25 серпня 2016 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.
Згідно ч. 2 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Відповідно ч. 5 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. В апеляційній скарзі зазначається дата її подання.
Проте, до апеляційної скарги не додано оформленого належним чином документа про повноваження особи, яка її подає.
В апеляційній скарзі апелянтом викладено клопотання про відстрочення сплати судового збору, у зв»язку з відсутністю коштів призначених на цю мету.
Відповідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 5 лютого 2016 року суддям адміністративних суддів рекомендовано враховувати під час ухвалення рішень у справах відповідної категорії Аналіз практики застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", в якому зазначено, зокрема, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору та вказані аргументи не є підставою для відстрочення його сплати.
З огляду на вказане, вважаю за необхідне відмовити в задоволенні клопотання Відповідача.
За правилами ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно ч. 1 ст 9. Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Реквізити для сплати судового збору:
1) Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні
2) Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897
3) Банк отримувача: ГУДКCУ у м. Києві
4) Код банку отримувача (МФО): 820019
5) Рахунок отримувача: 31211206781007
6) Код класифікації доходів бюджету: 22030101
7) Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34729486 (суду, де розглядається справа).
Апелянтом до апеляційної скарги не додано доказу про сплату ним судового збору.
У відповідності до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
У зв'язку з викладеним, вважаю необхідним апеляційну скаргу Чернігівського об»єднаного Управління пенсійного фонду України залишити без руху та запропонувати усунути вказані недоліки апеляційної шляхом подання оформленого належним чином документа про повноваження особи, яка подає апеляційну скаргу та документа про сплату судового збору в розмірі 606,32 грн. згідно п. 3 ст.4 Закону України "Про судовий збір".
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Чернігівського об»єднаного Управління пенсійного фонду України на постанову Новозаводського районного суду м.Києва від 25 серпня 2016 року за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Чернігівського об»єднаного Управління пенсійного фонду України про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків, протягом семи робочих днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Суддя Твердохліб В.А.