16 вересня 2016 р.
справа № 808/4156/13-а
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Бишевська Н.А.
перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС
на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 01 серпня 2016 року у справі № 808/4156/13-а
за позовом Публічного акціонерного товариства "Мотор Січ"
до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС
про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень, -
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 01 серпня 2016року адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Мотор Січ" задоволено.
Не погодившись із вказаним рішенням суду, 25 серпня 2016 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м.Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС подано апеляційну скаргу.
Зазначена апеляційна скарга не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на наступне.
Згідно з ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
В порушення наведеної норми, матеріали апеляційної скарги не містять доказів сплати судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI.
У відповідності до ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2013 року розмір мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України "Про державний бюджет України на 2013 рік" становить 1147 грн.
Відповідно до змісту п.3.1 таблиці ставок судового збору ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір сплачується в 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Як свідчать матеріали справи, позивачем подано позов про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0001170025 від 20.12.2012 року, яким позивачу завищено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 26 830 008,00 грн. та №0001160025 від 20.12.2012 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 2 396 400,00грн. та нараховано штрафні санкції 1 198 200,00 грн., що є вимогою майнового характеру.
Виходячи з розміру заявлених вимог - 30 424 608,00 грн., ставка судового збору при поданні до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру має становити 2 розміри мінімальних заробітних плат, тобто 2 294,00 грн., оскільки 1 відсоток розміру майнових вимог становить 304 246,08 грн. (30 424 608,00 * 1% = 304 246,08), що є більшим, ніж 2 розміри мінімальних заробітних плат.
У відповідності до підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
З урахування того, що ставка, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви, дорівнює 2 294,00 грн. відповідно ставка за подання апеляційної скарги на постанову суду становить 2 523,40 грн. (2 294,00 * 110% = 2 523,40).
Заявником апеляційної скарги не надано доказів сплати судового збору в належному розмірі.
Скаржником подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, інших клопотань передбачених ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України скаржником не заявлено.
Посилання скаржника на ст. 88 КАС України, в частині звільнення від сплати судового збору, суд вважає недоречним, оскільки даною нормою передбачено право суду зменшувати розмір належних до сплати судових витрат чи звільняти від їх оплати повністю або частково, враховуючи майновий стан сторони, проте відсутність відокремленого виду видатків у кошторисі державної установи не є доказом скрутного матеріального становища установи.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України “Про судовий збір”, який прийнято Верховною Радою України.
Отже, саме державою, яка є відповідальною за діяльність її органів (суб'єктів владних повноважень) законодавчо визначено випадки, коли названі особи звільняються від сплати судового збору.
У відповідності до названого Закону відповідач у даному випадку повинен сплачувати судовий збір. Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України діяльність державних органів повинна відповідати нормам Конституції та законам України, що виключає можливість вирішення судом питань щодо звільнення органів держави від сплати судового збору. В той же час, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що приписами ст.88 КАС України передбачено не лише звільнення від сплати судового збору. Дана норма надає заявнику інші процесуальні можливості реалізувати своє право на звернення до суду, з врахуванням сплати судового збору в момент подання відповідної заяви або скарги, а саме: відстрочення або розстрочення сплати судового збору.
Згідно з ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
За таких обставин вважаю, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, оскільки до апеляційної скарги не додано документу на підтвердження сплати судового збору в належному розмірі.
Таким чином, з урахуванням, що заявник апеляційної скарги не вичерпав можливості застосування ст.88 КАС України, яка передбачає крім звільнення від сплати судового збору також відстрочення чи розстрочення його сплати, суд керуючись ч.3 ст.189 КАС України, вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без руху та надати особі, яка звернулась з апеляційною скаргою строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, -
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 01 серпня 2016 року у справі № 808/4156/13-а - залишити без руху.
Скаржнику протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати до суду:
- належним чином оформлений документ про сплату судового збору в належному розмірі.
Реквізити для сплати судового збору
Отримувач коштів УДКСУ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровськ Дніпропетровської області
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989274
Банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
Код банку отримувача (МФО) 805012
Рахунок отримувача 31217206781004
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;__________
(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8).
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає чинності відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги.
Суддя Н.А. Бишевська