Ухвала від 19.09.2016 по справі 924/848/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

УХВАЛА

"19" вересня 2016 р.Справа № 924/848/16

Господарський суд Хмельницької області у складі:

суддя Олійник Ю.П., розглянувши матеріали справи

за позовом Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта", м. Київ в особі Хмельницької дирекції УДППЗ "Укрпошта"м. Хмельницький

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хмельницькгаззбут" м.Хмельницький

про стягнення 474343,86 грн., у т.ч. 358 953,35 грн. розміру основної заборгованості за невиконання договірних зобов'язань, 85297,45 грн. пені, 23712,06 грн. суми інфляційних витрат, 6381,00 грн. 3% річних.

Представники сторін:

Позивача - ОСОБА_1 за дов. від 21.06.16,

Відповідача - ОСОБА_2 за дов. від 08.09.16

Позивач у позовній заяві та представник у судовому засіданні просять стягнути з відповідача 474 343,86 грн., у т.ч. 358 953,35 грн. розміру основної заборгованості за невиконання договірних зобов'язань, 85 297,45 грн. пені, 23 712,06 грн. суми інфляційних витрат, 6 381,00 грн. 3% річних у зв'язку з неналежним виконанням зобов'язань за договором про надання послуг з приймання платежів від 01.07.15 №20/152/Р.240. Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що за умовами договору плата за послуги виконавця, що є предметом договору становить 1% суми платежу та здійснюється шляхом її перерахування :замовником на рахунок виконавця на підставі актів приймання-передачі. Відповідачем надіслано позивачу пропозицію підписати підготовлену ним додаткову угоду до договору щодо зменшення розміру комісійної винагороди, посилаючись на п.9 1 Постанови КМУ № 792 від 30.09.15«Про забезпечення проведення розрахунків за спожитий природний газ», згідно якої розмір оплати газопостачальними підприємствами послуг щодо приймання платежів від побутових споживачів банківськими установами та підприємствами поштового зв'язку встановлено на рівні не більше 0,3%. Позивач не дані умови не погодився, внаслідок чого між сторонами укладено додаткову угоду № 1 до договору про розірвання договору. При цьому, з 01.12.2015 р. усі зобов'язання, що виникли з основного договору, припиняються, окрім грошових зобов'язань не виконаних у повному обсязі. Незважаючи на це, на адресу позивача надійшли акти приймання-передачі наданих послуг з приймання платежів за жовтень та листопад 2015 р. та фактично перерахованої винагороди за ці місяці, виходячи із односторонньо визначеного відповідачем тарифу у розмірі 0,3%. Внаслідок цього за надані послуги відповідач розрахувався частково, сплативши 214245,97 грн., станом на день звернення до суду розмір основної заборгованості складає 358953,35 грн. , на яку згідно з ст. 625 ЦК України нараховано інфляційні та 3% річних, а також пеня на підставі п. 5.3 договору.

Відповідач у відзиві на позов та представник у судовому засіданні позовні вимоги заперечує, посилаючись на те, що постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.15 №792 «Про забезпечення проведення розрахунків за спожитий природний газ» є обов'язковим актом законодавства для виконання всіма юридичними особами незалежно від форми власності, ігнорування якого суперечить чинному законодавству України в силу ч.1 ст. 117 Конституції України, згідно якої постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України є обов'язковими до виконання. Відповідно до п. 1 ст. 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти постанови і розпорядження. На підставі п. 5 ст. 180 ГК України ціна в господарському договорі визначається в порядку, встановленому цим Кодексом, іншими законами, актами Кабінету Міністрів України. Відповідно до ч. 1 ст. 191 Господарського кодексу України державні регульовані ціни запроваджуються Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень у встановленому законодавством порядку. Політика ціноутворення, порядок встановлення та застосування цін, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо встановлення та регулювання цін, а також контролю за цінами і ціноутворенням визначаються законом про ціни і ціноутворення, іншими законодавчими актами на підставі (ст. 192 ГК України). Відповідно до статті 5 Закону України «Про ціни і ціноутворення» Кабінет Міністрів України: забезпечує проведення державної цінової політики; здійснює державне регулювання цін, визначає повноваження органів виконавчої влади щодо формування, встановлення та застосування цін, якщо інше не визначено законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; визначає перелік товарів, державні регульовані ціни на які затверджуються відповідними органами виконавчої влади, якщо інше не визначено законом. На підставі зазначеного вважають, що спеціальними нормативними актами в галузі проведення розрахунків за спожитий природний газ встановлено розмір оплати послуг щодо приймання платежів у розмірі, що не перевищує 0,3 відсотка загальної суми коштів, що надійшли від побутових споживачів на поточні рахунки із спеціальним режимом використання. Тому, починаючи з 10.10.15 розмір оплати послуг щодо приймання платежів не повинен перевищувати 0,3 відсотка загальної суми коштів, що надійшли від побутових споживачів на поточні рахунки із спеціальним режимом використання. Позивач порушення вищевказаних вимог законодавства продовжував нараховувати відповідачу плату за послуги з розрахунково-касового обслуговування в розмірі 1% від загальної суми платежів. Зміни в договір №318 від 01.07.15 щодо розміру плати за послуги з розрахунково-касового обслуговування за ініціативою відповідача внесені не були. На виконання умов договору з урахуванням вимог п.9. Порядку проведення розрахунків за спожитий природний газ, затв. постановою Кабінету Міністрів України №792 від 30.09.15, сплачено позивачу послуги з розрахунково-касового обслуговування у розмірі 0,3% від загальної суми платежів, перерахованих на поточний рахунок із спеціальним режимом використання.

Згідно з ст.77 ГПК України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є: 1) нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; 11) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи. 2) неподання витребуваних доказів; 3) необхідність витребування нових доказів; 4) залучення до участі в справі іншого відповідача, заміна неналежного відповідача; 5) необхідність заміни відведеного судді, судового експерта. Про відкладення розгляду справи виноситься ухвала, в якій вказуються час і місце проведення наступного засідання.

Для повного і всебічного з'ясування обставин справи, виникла необхідність у витребуванні додаткових доказів. Тому для їх подання сторонами розгляд справи необхідно відкласти на іншу дату.

Керуючись ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України , суд

УХВАЛИВ:

Розгляд справи відкласти на 11:30 "13" жовтня 2016 р.

Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м.Хмельницький, Майдан Незалежності, 1, зал судових засідань.

Позивачу надати суду копії Реєстрів прийнятих платежів, інші докази щодо стягуваної суми, розрахунок інфляційних, 3% річних, пені.

Відповідачу надати суду докази сплати заборгованості.

Суддя Ю.П. Олійник

Віддрук. 1 прим. - до справи