про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
07 вересня 2016 року № 810/2814/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві адміністративний позов Споживчого товариства «Крокус» до Броварського міськрайонного відділу виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про оскарження рішення, -
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Споживче товариство «Крокус» з позовом до Броварського міськрайонного відділу виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області, в якому просить скасувати постанову про накладення штрафу від 10.08.2016 ВП №51736146.
Ознайомившись з даним позовом, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у справі, оскільки поданий позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Як слідує з змісту позовної заяви, виконавче провадження ВП №51736146, де позивач є боржником та в ході якого відповідачем прийнято оскаржувану постанову від 10.08.2016, відкрито на підставі наказу №910/1584/16 Господарського суду м. Києва.
Частиною 1 ст. 181 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Інший порядок судового оскарження, у тому числі коло учасників цього оскарження, визначено розділом VII «Судовий контроль за виконанням судових рішень» ЦПК України і статтею 121-2 ГПК України, згідно якої скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Відповідно ч. 4 с. 82 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду зі скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Скарга на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ (частина друга статті 384 ЦПК України).
Справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПК України з особливостями, встановленими статтею 386 цього Кодексу, за участю державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дії або бездіяльність якої оскаржуються.
Отже, якщо законом установлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, то це виключає юрисдикцію адміністративних судів у такій категорії справ.
Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, у постановах Верховного Суду України від 11.11.2015 у справі № 6-2187цс15, від 24.02.2016 у справі № 6-3077цс15.
Оскільки оскаржувана постанова прийнята відповідачем в ході виконання рішення Господарського суду м. Києва, то її може бути оскаржено саме до вказаного суду шляхом звернення з відповідною скаргою у порядку, визначеному ГПК України.
Враховуючи викладене, даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження.
Керуючись ст.ст. 109, 165, 186, 254 КАС України, суд -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Споживчого товариства «Крокус» до Броварського міськрайонного відділу виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області про оскарження рішення.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лапій С.М.