про залишення позовної заяви без руху
19 вересня 2016 р. м. Вінниця
Справа № 802/1383/16-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Заброцька Людмила Олександрівна, розглянувши матеріали позовної заяви Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до Кредитної спілки "Злагода" про стягнення штрафу,
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до Кредитної спілки "Злагода" про стягнення штрафу.
Ознайомившись з вказаною позовною заявою і доданими до неї матеріалами приходжу до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Частиною третьою статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
В силу вимог пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб"єктом владних повноважень, встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" станом на 01.01.2016 року мінімальна заробітна плата визначалася на рівні 1378,00 грн.
Таким чином, ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 1,5 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1378,00 грн.
Як видно зі змісту прохальної частини позовної заяви позивач просить суд стягнути з Кредитної спілки «Злагода» до Державного бюджету України штраф у сумі 3400,00 грн.
Отже, заявлена позовна вимога має майновий характер та має бути оплачена судовим збором за ставками визначеними п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", що в даному випадку дорівнює 1378,00 грн. Проте, до матеріалів позовної заяви документа про сплату судового збору не додано, як і не подано вмотивованого клопотання про наявність обставин, які зумовлюють звільнення від його сплати, що дає підстави для висновку про те, що позовна заява не оплачена судовим збором у встановленому законом порядку та розмірі.
Крім того, судом встановлено, що пунктом 1 Положення "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг", затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 №1070/2011, визначено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Нацкомфінпослуг здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Аналіз норм наведеного Положення від 23.11.2011 №1070/2011 дає змогу дійти висновку, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, є суб'єктом владних повноважень у розумінні КАС України.
Таким чином, на позивача поширюється дія частини 3 статті 106 КАС України, якою встановлено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову, крім іншого, зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Проте, матеріали поданого до суду адміністративного позову не містять відповідних доказів надсилання та вручення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами.
З урахуванням вищевикладеного, суд позбавлений можливості вирішити питання щодо відкриття провадження у справі та призначення її до розгляду та, керуючись приписами ст.108 КАС України, приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 165, 185, 186, 254 КАС України, -
Позовну заяву Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, до Кредитна спілка "Злагода" про стягнення штрафу залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Копію даної ухвали направити позивачу для відома та виконання.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Заброцька Людмила Олександрівна