Постанова від 12.09.2016 по справі 147/1129/16-п

Справа № 147/1129/16-п

Провадження № 3/147/386/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.2016 року смт Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Костюк Г.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Державної служби України з безпеки на транспорті Управління Укртрансінспекція у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 04.08.2016 року ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що 04.08.2016 року на а/д Т-0222 62 км.+300 м. здійснював пасажирські перевезення на таксі без державної реєстрації, як суб'єкта господарювання та одержання ліцензії на даний вид діяльності, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 164 КУпАП.

При підготовці справи до розгляду в порядку ст. 278 КУпАП, суддя встановила, що протокол про адміністративне правопорушення від 04.08.2016 року не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП щодо його змісту.

Зокрема, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 164 КУпАП полягає у провадженні господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензія - це документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку у разі його встановлення Кабінетом Міністрів України за умови виконання ліцензійних умов;

В матеріалах справи відсутні відомості, яка саме ліцензія потрібна на здійснення пасажирських перевезень, чи на провадження такого виду діяльності з відповідними посиланнями на нормативно-правові акти, які регулюють здійснення даного виду діяльності.

Відповідно до ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Господарська діяльність може здійснюватись і без мети одержання прибутку (некомерційна господарська діяльність).

Таким чином, однією з обов'язкових ознак господарської діяльності є систематичність її здійснення.

Відповідно до чинного законодавства систематичною вважається діяльність у разі, коли продаж товарів, виконання робіт, надання послуг здійснюється протягом календарного року декілька разів. У такому випадку громадяни зобов'язані зареєструватись як суб'єкти господарювання та отримати дозвільні документи на провадження господарської діяльності в порядку, визначеному Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

В направлених до суду матеріалах не встановлено жодного факту систематичного здійснення пасажирських перевезень на таксі ОСОБА_1

Направлені до суду матеріали не містять також рапорти посадових осіб про виявлені факти, інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення, що послугували підставою складення даного протоколу про адміністративне правопорушення.

Крім того, як вбачається з направленого до суду протоколу та доданих до нього додатків свідком даного правопорушення вказано працівника поліції при виконанні ним своїх службових обов'язків. В той час, як працівники поліції при виконання свої службових обов'язків не можуть бути залучені як свідки у справі про адміністративне правопорушення.

Також, суд звертає увагу, що направлена до суду адміністративна справи не прошита ниткою, документи скріплені за допомогою степлера, що є недопустимим. Додані до матеріалів справи документи не пронумеровані.

Дані обставини перешкоджають суду повно, об'єктивно та всебічно розглянути справу, а тому суддя вважає необхідним направити дану справу на доопрацювання для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 256, 278, 280 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення №147/1129/16-п відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП направити на доопрацювання до Державної служби України з безпеки на транспорті Управління Укртрансінспекція у Вінницькій області.

Суддя