Про заміну неналежної сторони
15.09.2016 р. № 814/1464/16
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Желєзного І.В. при секретарі судового засідання Науменко О.Г. розглянувши адміністративну справу
за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1
доУправління Укртрансбезпеки у Одеській області, вул. Базарна, 61,Одеса,Одеська область,65045
провизнання протиправними дії, скасування припису,
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Одеській області, про визнанняпротиправними дії, скасування припису.
Від сторін до суду надійшли клопотання про заміну відповідача Управління Укртрансбезпеки у Одеській області належним відповідачем Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 року № 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" утворено Державну службу з безпеки на транспорті шляхом реорганізації (злиття) Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті, Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекції) з її територіальними структурними підрозділами. Розпорядженням КМУ від 16.12.2015 року № 1378 "Питання Державної служби з безпеки на транспорті" Державна служба з безпеки на транспорті розпочала здійснення визначених постановою КМУ від 11.02.2015 року № 103 "Про затвердження Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті" функцій і повноважень. У відповідності до абзацу 1 п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо через територіальні органи.
Відповідно до ч. 1 ст. 52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Оскільки, відповідно до положення про Державну службу України з безпеки на транспорті Укртрансбезпека здійснює свої повноваження через територіальні органи, вищенаведене є підставою для задоволення клопотання про заміну відповідача.
Керуючись ст. 52, 165 КАС України, суд -
Замінити відповідача у справі Управління Укртрансбезпеки у Одеській області належним відповідачем Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека).
Справа буде розглядатися колегією суддів .
Суддя І.В. Желєзний