ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
15 вересня 2016 року м. Київ № 826/14267/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовомОСОБА_1
доУправління патрульної поліції в м.Києві Департаменту патрульної поліції
прозобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Управління патрульної поліції в м.Києві Департаменту патрульної поліції, в якому просить зобов'язати посадових осіб відповідача, Управління патрульної поліції в м.Києві Департаменту патрульної поліції скласти протокол про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_2
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає, що останній підлягає поверненню позивачу з наступних підстав.
Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикції адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Статтею 1712 Кодексу адміністративного судочинства України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою може продовжити розгляд справи, але не більш як на п'ять днів.
Рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 18 цього ж Кодексу місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Таким чином, предметом оскарження у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.
При цьому, йдеться про ті випадки, коли притягнення до адміністративної відповідальності відбувається за рішенням (постановою) відповідного органу (окрім суду).
Процесуальний порядок притягнення до адміністративної відповідальності передбачено розділом IV Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що викладені позивачем вимоги про зобов'язання посадових осіб Управління патрульної поліції в м.Києві Департаменту патрульної поліції скласти протокол про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_2 не належить розглядати Окружним адміністративним судом м.Києва, оскільки дана справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Оскільки позовна заява подана позивачем із порушенням предметної підсудності, суд вважає за необхідне повернути її позивачу.
Керуючись п. 6 ч. 3.ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 повернути.
2. Ухвалу про повернення позовної заяви, разом із доданими до неї матеріалами, повернути позивачу супровідним листом негайно шляхом їх направлення рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Іщук