Ухвала від 08.09.2016 по справі 826/13932/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

08 вересня 2016 року м. Київ № 826/13932/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Літвінова А.В., ознайомившись із позовною заявою

за позовомОСОБА_1

доДепартаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України

провизнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1./Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовною заявою до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (надалі - Департамент ДВС МУЮ/Відповідач), в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову від 30.12.2015 р. про закінчення виконавчого провадження №45406868 (надалі - ВП №45406868) з виконання рішення Європейського суду з прав людини від 17.07.2014 р. №34592/06.

Відповідно до п.5 та п.6 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення його без розгляду з огляду на наступне.

Так, згідно із ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Водночас, ч.1 та ч.2 ст.181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Разом із тим, як вбачається із викладу обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, про винесення державним виконавцем відділу примусового виконання рішень оскаржуваної постанови від 30.12.2015 р. про закінчення ВП №45406868 ОСОБА_1 стало відомо з письмової відповіді Департаменту ДВС МУЮ від 21.03.2016 р. №О-5997,О-6078/20.1/0-11, яку Позивач отримав 28.03.2016 р., а тому днем, коли останній дізнався про порушення своїх прав (свобод чи інтересів) є саме 28.03.2016 р.

Поряд із цим, з огляду на додані до позовної матеріали судом встановлено, що із даним адміністративним позовом ОСОБА_1 звернувся до суду лише 30.08.2016 р., про що свідчить відповідний штемпель на конверті поштового відправлення, в якому такий позов надійшов до Окружного адміністративного суду м. Києва, тобто адміністративний позов Позивачем подано із пропущенням встановленого законодавством десятиденного строку звернення до адміністративного суду.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що жодних клопотань про поновлення строку звернення до суду у позовній заяві ОСОБА_1 не заявлено, як і не додано відповідного клопотання із зазначенням належних обґрунтувань (пояснень, доказів) щодо причин пропуску строку звернення до суду до самої позовної заяви, що позбавляє суд можливості встановити підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Між тим, у відповідності до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов, поданий ОСОБА_1 до суду після закінчення установлених ст.181 КАС України строків, підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст.99, 100, 107 та 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без розгляду.

2. У випадку оскарження ухвали справа буде скерована до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

3. Роз'яснити позивачу про його право на повторне звернення до суду з позовом, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.

Суддя Літвінова А.В.