про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі
15 вересня 2016 року
Справа № 808/2395/16
м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Каракуша С. М., розглянувши матеріали адміністративного
позову: Головного управління Держпраці у Запорізькій області
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Айс-Запоріжжя»
про: застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,
Головне управління Держпраці у Запорізькій області (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Айс-Запоріжжя" (далі - відповідач), в якому просить заборонити відповідачу:
1. Експлуатацію зовнішніх (підземних та надземних) газопроводів без проведення комплексного приладового обстеження - до усунення порушення.
2. Використання газонебезпечних робіт, а саме технічного обслуговування обладнання ШГРП без видачі наряду-допуску - до усунення порушень,
3. Використання робіт по висоті, а саме перевірки спрацювання запобіжних клапанів на посудинах, що працюють під тиском (при експлуатації аміачно-холодильних установок) без видачі нарядку-допуску - до усунення порушення.
Ухвалою судді від 11.08.2016 позовну заяву залишено без руху на підставі статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України для приведення її у відповідність до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою судді від 02.09.2016 строк для усунення недоліків позовної заяви було продовжено до 17.10.2016.
Згідно Розпорядження щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ від 14.09.2016 № 179 проведений автоматичний перерозподіл справ, згідно з яким головуючим у справі визначено суддю Каракушу С.М.
Позивач усунув недоліки позовної заяви, а тому, суддя вважає за необхідне відкрити скорочене провадження в адміністративній справі.
Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Спір виник із публічно-правових відносин, у яких позивач є суб'єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно зі статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства і відповідно до частини 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України підсудний окружним адміністративним судам.
Строк звернення до суду, передбачений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем дотриманий.
За правилами пункту 5 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Керуючись статтями 104-107, 160, 165, пункту 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
1. Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління Держпраці у Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Айс-Запоріжжя» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
2. Справа розглядатиметься одноособово суддею Каракушею С.М. без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
3. Запропонувати відповідачу у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду заперечення проти позову та докази на їх обґрунтування, або заяву про визнання позову.
4. Справа буде розглянута на підставі наявних у ній матеріалів не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову; не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення встановленого строку до суду не надійдуть заперечення відповідача; не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.
5. Копію даної ухвали надіслати сторонам у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя С.М. Каракуша
про права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
Стаття 49 КАС України
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;2) знайомитися з матеріалами справи;3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 КАС України
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси.