про залишення позовної заяви без руху
16 вересня 2016 року Справа № 810/2932/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши
позовну заявуОСОБА_1
доКиївської обласної державної адміністрації,
третя особа:Іванківська районна державна адміністрація Київської області,
провизнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Київської обласної державної адміністрації, третя особа: Іванківська районна державна адміністрація Київської області, про визнання протиправним рішення Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, яким позивачу відмовлено у видачі посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії; зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
В силу положень частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (частина третя статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України).
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (частина друга статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України).
Так, згідно з приписами частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абзац другий частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI).
Як вбачається з позовної заяви, позивачем об'єднано у позовній заяві дві позовні вимоги немайнового характеру.
Разом з тим, до позовної заяви позивачем долучено квитанцію від 14.09.2016 № 0.0.616666207.1 про сплату судового збору, розмір якого не відповідає вимогам, передбаченим Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Зі змісту позовної заяви також вбачається, що позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, яким йому відмовлено у видачі посвідчення особи, постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, в той час як в матеріалах позовної заяви оскаржуване рішення відсутнє.
Крім того, за поясненням ОСОБА_1, оскаржуване рішення прийнято Департаментом соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.
Водночас, в якості відповідача позивачем визначено виключно Київську обласну державну адміністрацію та не вказано, які саме його права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин були порушені відповідачем, які владні управлінські функції на основі законодавства він здійснював відносно нього та не визначено суб'єктивне право, що підлягає захисту судом, і яке порушено відповідачем.
Судом також встановлено, що позивачем при визначенні Іванківської районної державної адміністрації Київської області третьою особою у справі не наведено жодних доводів чи обґрунтувань стосовно того, яким чином рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов'язки.
Наведені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим суд, враховуючи приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 10 жовтня 2016 року шляхом: подання до суду документів, не доданих до позовної заяви та її копій (у разі їх відсутності - письмового пояснення із зазначенням причин неможливості подання таких документів), та оригіналу платіжного документу, що свідчить про сплату судового збору за належними реквізитами та у розмірі, визначеному статтями 4 та 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI; приведення позовної заяви та її копій у відповідність вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (у тому числі шляхом уточнення відповідачів (третіх осіб) у справі та/або позовних вимог) з урахуванням приписів частин першої та третьої цієї статті та наведених вище висновків суду.
Враховуючи викладене та керуючись частиною першою статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу у строк до 10 жовтня 2016 року усунути наведені в даній ухвалі недоліки у вказаний спосіб.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу невідкладно.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Харченко С.В.