про зупинення провадження в адміністративній справі
13 вересня 2016 року 810/2381/16
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Панової Г.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Київській області
про визнання протиправною та скасування вимоги,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 фізична особа - підприємець до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Київській області про визнання протиправною, недійсною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 18.07.2016 року № Ф-0001601702.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 01.08.2016 відкрито провадження в адміністративній справі № 810/2381/16, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
У судове засідання призначене на 13.09.2016 сторони не з'явились. Про дату, час та місце судового розгляду справи були повідомлені належним чином, що підтверджується даними наявних в матеріалах справи доказів.
13.09.2016 до початку судового засідання від позивача через канцелярію суду надійшло клопотання про зупинення провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 810/2381/2016.
Від відповідача будь-яких заяв чи клопотань до суду не надходило.
Частиною 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з частиною шостою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на зазначене, керуючись статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом прийнято рішення про розгляд клопотання позивача про зупинення провадження у справі у письмовому провадженні.
Розглянувши клопотання позивача, суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає зупиненню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, в обґрунтування доводів клопотання позивач зазначив, що підставою для обрахунку податковим органом зобов'язань по ЄСВ та відповідно виставлення оскаржуваної вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 18.07.2016 року № Ф-0001601702 стало податкове повідомлення-рішення від 04.07.2016 № НОМЕР_1.
Водночас, на даний час правомірність вказаного податкового повідомлення-рішення є предметом розгляду адміністративної справи № 810/2780/2016.
Отже, позивач стверджує, що вирішення адміністративної справи № 810/2780/16 про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, в тому числі від 04.07.2016 № НОМЕР_1 матиме істотне значення для розгляду даної адміністративної справи та унеможливлює її подальший розгляд.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Судом встановлено, що ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 05.09.2016 відкрито провадження в адміністративній справі № 810/2780/16 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Ірпінської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 15.09.2016.
Зі змісту доданої позивачем до клопотання про зупинення провадження позовної заяви судом встановлено, що одним з оскаржуваних податкових повідомлень рішень, що становлять предмет адміністративної справи № 810/2780/16 є податкове повідомлення - рішення від 04.07.2016 року № НОМЕР_1 прийняте Ірпінською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області, за формою «Р», яким фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 повідомлено про встановлення порушень п. 167.1 ст. 167, п. 177.1, п. 177.2, п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим збільшено суму грошового зобов'язання за платежем Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування, код платежу 11010500, на суму 15057 (п'ятнадцять тисяч п'ятдесят сім гривень) гривень 40 копійок, а саме: за податковим зобов'язанням на суму + 12045,92 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 3011,48 грн.
У свою чергу, судом під час розгляду справи було встановлено, що вимога про сплату боргу (недоїмки) від 18.07.2016 року № Ф - НОМЕР_2, яка є предметом даної адміністративної справи, була прийнята Ірпінською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Київській області, зокрема, на підставі зазначеного податкового повідомлення-рішення.
Таким чином, враховуючи, що рішення в адміністративній справі № 810/2780/16 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Ірпінської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень має значення для розгляду та вирішення даної адміністративної справи, провадження у справі підлягає зупиненню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Клопотання представника про зупинення провадження по справі - задовольнити.
2. Зупинити провадження в адміністративній справі № 810/2381/16 за позовом ОСОБА_1 фізична особа - підприємець до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного Управління ДФС у Київській області про визнання протиправною, недійсною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 18.07.2016 року № Ф-0001601702 до набрання законної сили рішення Київського окружного адміністративного суду по адміністративній справі № 810/2780/16.
3. Зобов'язати сторони повідомити суд про усунення обставин, які стали підставою для зупинення провадження у справі № 810/2381/16.
4. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Панова Г. В.