Постанова від 15.11.2011 по справі 2-а-12014/11

15.11.2011

справа № 2-а-12014/11

ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

м. МИКОЛАЄВА

54018, м. Миколаїв , вул. Космонавтів, 68-А, тел. 55-95-00

Постанова

Іменем України

15 листопада 2011 року м.Миколаїв

Ленінський районний суд міста Миколаєва у складі:

головуючого суддіКоваленка І.В.

при секретаріКоденко К.В.

за участю:

представника позивача Латинської Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миколаєві адміністративну справу за позовом Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради до ОСОБА_4 про стягнення надміру виплачених державних коштів

встановив:

У серпні 2011 року Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (далі - Департамент) звернувся до Ленінського районного суду м.Миколаєва з позовом до відповідача про стягнення надміру виплачених державних коштів.

Позов мотивований тим, що відповідач перебуває на обліку в управлінні соціальних виплат і компенсацій Департаменту та має переплату бюджетних коштів внаслідок подання недостовірної інформації, а саме отримуючи допомогу як одинока мати приховала факт визнання батьківства ОСОБА_5, біологічним батьком двох її дітей. ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2. Факт визнання батьківства обох дітей на підставі спільної заяви батьків від 18.09.2007 підтверджено міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Миколаївського управління юстиції. Вказані обставини вплинули на встановлення права відповідачу на державну соціальну допомогу на дітей як одинокій матері. В результаті за період з 01.09.2007 по 31.05.2011 відповідачу було надмірно виплачено суму державної допомоги у розмірі 18374,21 грн.

15.11.2011 представник позивача надала до суду заяву про зменшення ціни позову на 4489,40 грн. у зв'язку із частковим добровільним погашенням відповідачем заборгованості.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила задовольнити.

Відповідач до суду не з'явилася, про про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Враховуючи, достатність доказів в матеріалах справи та належне повідомлення відповідача за адресою реєстрації місця проживання, суд вважає за можливе розгляд справи здійснити за відсутності відповідача.

Заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

10.03.2000 відповідач звернулась до позивача із заявою про призначення допомоги на дітей як одинокій матері згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Підставою звернення за отриманням допомоги є народження у відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 дочки ОСОБА_6 та ІНФОРМАЦІЯ_2 сина ОСОБА_7.

Із довідок наданих відповідачем при призначення допомоги вбачається, що батько дітей записаний за заявою матері згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України.

У червні місяці 2011 року позивач для перевірки актових записів про народження дітей звернувся до відділу ДРАЦС Миколаївського міського управління юстиції, який листом від 21.06.2011 № 1857/04-4.4 повідомив, що 18.09.2007 до актових записів про народження дітей внесено зміни на підставі спільної заяви батьків від 06.09.2007 та записано їх батьком ОСОБА_5

Зміна актового запису про народження підтверджується повторними свідоцтвами про народження ОСОБА_8 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_1) та ОСОБА_5 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_2), які видано 18.09.2007.

Відповідно до довідки управління соціальних виплат і компенсацій Ленінського району від 23.05.2011 за період з вересня 2007 року по травень 2011 року відповідачу було виплачено 18374,21 грн.

23.05.2011, 23.06.2011 на адресу відповідача надсилалися повідомлення про повернення надміру отриманих коштів, але відповідач їх не виконала.

02.08.2011 та 09.08.2011 представниками позивача складено акти про обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, однак через заперечення власників житла провести обстеження не вдалося.

Із акту від 02.08.2011 вбачається, що за адресою по АДРЕСА_1 відповідач не проживає. Зі слів свекрухи ОСОБА_9 відповідач проживає разом з чоловіком та дітьми окремо, місце проживання їй невідоме.

Згідно даних наданих суду адресно-довідковим бюро ОСОБА_4 з 09.06.2007 зареєстрована АДРЕСА_2

Станом на дати прийняття постанови борг відповідача зменшився на 4489,40 грн., а тому складає 13884,81 грн.

Із заяви відповідача від 09.08.2011 вбачається, що нею визнано заборгованість, яку вона просить позивача утримувати з призначеної їй допомоги по інвалідності у розмірі 100 відсотків.

Частиною першою статті 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Відповідно до пункту 36 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу праці та соціального захисту населення подаються такі документи: 1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці; 2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження дитини із зазначенням відомостей про батька дитини для призначення допомоги, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження із зазначенням підстав внесення відомостей про батька дитини, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад для виплати допомоги; 3) копія свідоцтва про народження дитини; 4) довідка про проживання дитини з матір'ю, видана за місцем проживання сім'ї. У разі неможливості одержати таку довідку орган праці та соціального захисту населення здійснює обстеження сім'ї за місцем проживання і складає акт із зазначенням факту проживання дитини з матір'ю. У разі, коли дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, замість довідки про проживання дитини з матір'ю подається довідка з місця проживання матері та довідка з місця проживання (навчання) дитини.

Покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів (частина перша статті 4 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»).

Згідно із статтею 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та пункту 49 наведеного вище Порядку одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги, тощо), стягуються згідно з законом.

Враховуючи, що відповідач не повідомила позивача про визнання ОСОБА_5 батьківства відносно її неповнолітніх дітей, що є підставою для припинення виплати як одинокій матері, та незаконне отримання нею державної допомоги в сумі 13884,81 грн., суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 138,81 грн.

Керуючись статтями 7-12, 70, 71, 159, 161-163 КАС України, суд -

постановив:

Позов Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (р/р 35418010000603, ОКПО 03194499, МФО826013 у ГУДКУ в Миколаївській області) надміру виплачену суму допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 13884,81 грн. (тринадцять тисяч вісімсот вісімдесят чотири гривні 81 коп.).

Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь держави судовий збір у розмірі 138,84 грн. (сто тридцять вісім гривнів 84 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд міста Миколаєва протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя І.В.Коваленкова