"15" вересня 2016 р.
Справа №150/516/16-п
Провадження по справі №3/150/205/16
15 вересня 2016 року с. Мазурівка
Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Суперсон С.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Чернівецького ВП Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, вул. 50-річчя Жовтня, 44, українки, громадянки України, непрацюючої, раніше до адміністративної відповільності не притягувалася,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення, серії АА №210212 слідує, що 14.09.2016, близько 11 години 30 хвилин в с. Бабчинці по вул. 50-річчя Жовтня, ОСОБА_1 висловлювалася нецензурними словами в адресу ОСОБА_2, чим вчинила дрібне хуліганство, відповідальність за що передбачена ст. 173 КУпАП.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення заперечила.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи, приходжу до висновку про наступне.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 256 ч.1 КУпАП встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Пунктом 15 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України від 06.11.2015 № 1376 передбачено, що до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Однак, на розгляд суду надійшов протокол у якому відсутня вказівка на свідків адміністративного правопорушення.
До матеріалів адміністративного правопорушення додано світлокопії пояснень, що належним чином не завірені, мають низку не завірених виправлень, а тому не можуть слугувати належним доказом винуватості ОСОБА_1 у вчинення інкримінованого їй адміністративного правопорушення.
Таким чином, інспектором Чернівецького ВП Фіяло А.В. не долучено до матеріалів про адміністративне правопорушення належних та допустимих доказів винуватості ОСОБА_1, не вказано свідків її протиправних дій.
Враховуючи зазначені вище обґрунтування, аналізуючи докази по справі, суд прийшов до висновку, що інспектором Чернівецького ВП не надано суду доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, за таких обставин провадження по справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст., ст.173, 247, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Дана постанова може бути оскаржена згідно статей 287-289 КпАП України особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
СУДДЯ С.П.СУПЕРСОН