Справа № 185/5377/13-п
23 травня 2013 року м. Павлоград
Суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Косюк А. П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
громадянство України, місце роботи: працює ,
проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Посадовою особою Західно-Донбаської ОДПІ складено протокол про адміністративне правопорушення у відношенні головного бухгалтера Приватного Підприємства “фірма Зет” ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що головним бухгалтером Приватного Підприємства “фірма Зет” порушено ведення податкового обліку, а саме: встановлено відсутність обєктів оподаткування при придбанні товарів в липні 2012 року від Приватного Підприємства “ОптТорг-Актів” на суму ПДВ у розмірі 15163,39 грн., що призвело до заниження податкового зобов'язання з ПДВ за липень 2012 р. на суму 15163,39 гривень, згідно акту перевірки від 11.01.2013 р. № 11/22/5-19150587 позапланова невиїзна перевірка проводилась за період з 27.12.2012 р. по 11.01.2013 р. правопорушення виявлено з 27.12.2012 р. по 11.01.2013 р. в зв'язку з чим, було порушено: п.198.1, п.198.2, п.198.3 п. 198.6 ст.198 Податкового кодексу України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду повідомлявся належним чином. Вважаю можливим розглянути справу за його відсутності.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
З акту перевірки від 11.01.2013 р. № 11/22/5-19150587 Західно-Донбаської ОДПІ в Дніпропетровській області вбачається, що правопорушення, вчинення якого ставиться у провину ОСОБА_1, було виявлено з 27.12.2012 р. по 11.01.2013 р., а саме правопорушення з приводу зниження податкового зобов'язання з ПДВ мало місце у липні 2012 року.
Протокол про адміністративне правопорушення серії АХ № 322527 від 28.01.2013 року надійшов до суду 22 травня 2013 року за вхідним номером 19467.
Відповідно до загального визначення адміністративного правопорушення у ст.9 КУпАП обов'язковою ознакою складу правопорушення, у тому числі передбачених ст.163-1 КУпАП, є вчинення особою певної дії або її бездіяльність, які згідно зі ст.256 КУпАП мають бути конкретно визначені у протоколі.
Наведена норма закону, а саме: частиною 1 ст. 163-1 КУпАП є бланкетною, а тому при притягненні тої чи іншої посадової особи до відповідальності повинно бути зазначено які саме норми закону при веденні податкового обліку були порушені. Вказані у протоколі про адміністративне правопорушення норми Податкового кодексу, які нібито порушені ОСОБА_1, фактично не є такими, що встановлюють чи регулюють порядок ведення обліку документів , оскільки встановлюють право на віднесення сум податку до податкового кредиту, дату виникнення права на віднесення податку до податкового кредиту, розмір податкового кредиту.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний, зокрема, вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно до ст. 44.1 Податкового кодексу України, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Тобто, податковий облік - це системи групуванні інформації для визначення податкової бази за податками на підставі первинних документів, згрупованих у відповідності з порядком, передбачених діючим податковим законодавством.
Податковий облік ведеться з метою формування повної та достовірної інформації про господарські операції, що були проведені платником протягом звітного періоду з метою оподаткування, а також забезпечення інформацією внутрішніх та зовнішніх користувачів для контролю за правильністю нарахування, повнотою та своєчасністю перерахування податків до відповідних бюджетів.
Виходячи зі змісту поняття податкового обліку та мети його здійснення, згідно акту документальної позапланової невиїзної перевірки № 11/22/5-19150587 від 11.01.2013 р. вбачається, що були отримані посадовими особами З-ДОДПІ у Дніпропетровській області від Приватного Підприємства “фірма Зет” та досліджені документи пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством та визначають об'єкти оподаткування та/або податкові зобов'язання, а саме: продукцію та як підтвердження факту реальності здійснення господарських відносин Приватного Підприємства “фірма Зет”, як покупця з Приватним Підприємством “ОптТорг-Актів”, як постачальником в липні 2012 р., не може свідчити про порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Крім того, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. А у разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Однак, на порушення вказаних вимог закону протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 не містить конкретних даних про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення та інших відомостей, необхідних для вирішення справи.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, приходжу до висновку про необхідність закриття провадження по справі у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 252, 283, 284 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП..
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанову суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: ОСОБА_2