Головуючий у 1 інстанції - Дубовик Р.Є.
Суддя-доповідач - Жаботинська Світлана Володимирівна
14 вересня 2016 року справа №219/2615/16-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Жаботинської С.В., Васильєвої І.А., Казначеєва Е.Г., секретар судового засідання Святодух О.Б., за участю представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 27 квітня 2016 р. у справі № 219/2615/16-а за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив зобов'язати відповідача призначити, нарахувати та виплатити позивачу державну допомогу на дитину - ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, над якою встановлено опіку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року за період з 01.07.2015 року по 01.11.2015 року.
В обгрунтування позовних вимог зазначив, що вона є опікуном та законним представником своєї недієздатної повнолітньої дочки ОСОБА_6, інваліда 2 групи. Також, одночасно вона є опікуном та законним представником своєї неповнолітньої онучки ОСОБА_5, яка також є інвалідом дитинства та дитиною позбавленою батьківського піклування.
Її доньці призначена пенсія по інвалідності, та вона як її опікун та законний представник отримує та розпоряджається цією пенсією. З січня 2010 року вона отримує соціальну допомогу на малолітню онуку, як її опікун та законний представник. Дочка та онука проживають разом з нею.
Рішенням Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 05.09.2014 року з її доньки стягнуто аліменти на її користь на утримання онуки в розмірі 1/4 частини з усіх доходів. Рішення набуло законної сили 23.09.2014 року.
16.01.2015 року державною виконавчою службою Артемівського міськрайонного управління юстиції відкрито виконавче провадження. Позивач звернулась до державного виконавця з проханням надання довідки про розмір аліментів для отримання державної допомоги на дитину. Проте, відповідну довідку посадовими особами державної виконавчої служби їй надано не було.
В травні 2015 року вона як опікун та законний представник онуки звернулась до УПСЗН Артемівської райдержадміністрації з заявою про продовження виплати державної допомоги на онуку та надала необхідні довідки, але отримала відмову оскільки без довідки про нарахування та сплату аліментів, яку повинна видати виконавча служба їй не могли нарахувати допомогу.
Таким чином, чотири місяці з 01.07.2015 р. по 01.11.2015 р. вона не отримувала державної допомоги на онуку.
Вважає дії відповідача такими, що порушують права її онуки на відповідну допомогу.
За таких обставин, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Постановою Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 27 квітня 2016 року позов задоволено частково - зобов'язано відповідача розглянути заяву позивача від 26 лютого 2016 року про призначення допомоги на дитину, над якою встановлено опіку, за період з 01.07.2015 року по 01.11.2015 року та прийняти вмотивоване рішення згідно із Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» ( а.с. 54).
При цьому, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем рішення в межах соціального захисту за заявою позивача від 26.02.2016 року не прийнято.
Позивач з постановою суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, задовольнити позовні вимоги та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Апеляційну скаргу обґрунтовано тим, що з липня 2015 року по грудень 2015 року позивач не отримувала аліменти на онуку, оскільки судове рішення не виконувалось виконавчою службою, та чотири місяці з 01.07.2015 року по 01.11.2015 року не отримувала державної допомоги на онуку, у зв'язку з зазначеними обставинами.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що позивач розпорядженням голови Артемівської районної державної адміністрації від 25.12.2009 р. № 647 призначена опікуном над малолітньою ОСОБА_5., ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 10).
Мати дитини ОСОБА_6, рішенням Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 30.04.2009 року визнана недієздатною (а.с. 14).
16 червня 2009 року рішенням Артемівського міськрайонного суду Донецької області встановлено опіку над ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, та призначено позивача її опікуном (а.с. 15).
Листом про надання інформації відповідачем роз'яснено позивачу, що їй необхідно звернутися до суду щодо стягнення аліментів з матері ОСОБА_6 на утримання малолітньої дитини ОСОБА_5 Державна допомога на дітей, над якими встановлена опіка чи піклування була призначена на період з 01.07.2014 року по 31.12.2014 року. Питання про продовження виплати у січня 2015 року буде вирішуватись на підставі поданої заяви та довідок про місячні розміри нарахованих та сплачених аліментів одержаних на дитину ( а.с. 16).
Рішенням Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 05.09.2014 року з ОСОБА_6 на користь ОСОБА_3 стягнуто аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5 у розмірі 1/4 частки з усіх видів доходу щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 26.08.2014 року і досягнення дитиною повноліття ( а.с. 17).
13 жовтня 2015 року ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області роз'яснено спосіб виконання виконавчого листа № 2/219/2369/2014 від 29.09.2014 р. про стягнення з ОСОБА_6 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_5 ( а.с. 7).
07.07.2015 року позивач звернулась з заявою до відповідача про призначення допомоги по догляду за дитиною, над якою встановлено опіку. В заяві відповідальною особою УПСЗН зазначено, що для розгляду заяви необхідно додати до 07.08.2015 року довідку про аліменти за період з 01.01.2015 року по 30.06.2015 року ( а.с. 46-47).
Згідно повідомлення про надання (відмову) соціальної допомоги вих. № 86 від 07.08.2015 року позивачу не призначено допомогу на дітей над якими встановлено опіку чи піклування згідно ст. 16 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року та п. 27, 28 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, оскільки позивачем не надана довідка про нараховані та сплачені аліменти на утримання ОСОБА_5 за період з 01.01.2015 року по 30.06.2015 року ( а.с. 49).
Листом від 13.07.2015 року № 83 та № 84 позивачу було роз'яснено порядок призначення відповідної допомоги, а саме: необхідність надання довідки про нараховані та виплачені аліменти за період з 01.01.2015 року по 30.06.2015 року ( а.с. 48).
Листом Управління Пенсійного фонду України в м. Артемівську та Артемівському районі Донецької області від 17.08.2015 року повідомлено позивача про неможливість надати довідку про аліменти ( а.с. 21).
26 лютого 2016 року позивач звернулась до відповідача з заявою, в якій просила захистити права неповнолітньої дитини інваліда, призначити, нарахувати та виплатити позивачу державну допомогу на дитину, над якою встановлено опіку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми за період з 01.07.2015 року по 01.11.2015 року (а.с. 31).
Відповідно довідки Артемівського об'єднаного УПФУ Донецької області № 998 від 26.02.2016 року позивач знаходиться на обліку в Артемівському об'єднаному УПФУ Донецької області та отримує пенсію по інвалідності внаслідок загального захворювання інвалідам II групи за грудень 2015 року в розмірі 587, 00 грн. з вирах. аліментів, січень 2016 року - 587, 00 грн. з вирах. аліментів, лютий 2016 року - 587, 00 грн. з вирах. аліментів ( а.с. 6).
Листом від 11.03.2016 року № Р-13-5.1-6.2 відповідач роз'яснив позивачу, що протягом встановленого терміну до 07.08.2015 року позивачем не надано до відповідача довідку про нараховані та сплачені аліменти за період з 01.01.2015 року по 30.06.2015 року. Таким чином, позивачу відмовлено у призначенні державної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування з липня 2015 року (а.с. 32).
20.11.2015 року позивач звернулась за призначенням державної допомоги на дітей до відповідача, до заяви додано рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 13.10.2015 року про стягнення з ОСОБА_6 аліментів на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_5 Допомога призначена на 11.12.2015 року на період з 01.11.2015 року по 31.10.2016 року.
При вирішенні справи, колегія суддів виходить з наступного.
Призначення та виплата державної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування регламентується вимогами Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року № 2811-XII ( далі-Закон) та Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 (далі-Порядок).
Згідно ст. 1 Закону громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми, зокрема, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування (п.п. 4 ст. 3 Закону).
Всі види державної допомоги сім'ям з дітьми, крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).
Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. За наявності письмової заяви особи, яка претендує на призначення допомоги, але за станом здоров'я або з інших поважних причин не може самостійно зібрати необхідні документи, збір зазначених документів покладається на органи, що призначають допомогу.
Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення.
Про призначення державної допомоги чи про відмову в її наданні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення ( ст. 6 Закону).
Відповідно до ст. 16 Закону допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, призначеним в установленому законом порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які позбавлені батьківського піклування. Така допомога вважається власністю дитини.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на підставі рішення про встановлення опіки чи піклування ( ст. 17 Закону).
Відповідно до ст. 18 Закону допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надається у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.
У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей-інвалідів, відповідно до законодавства), розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.
Згідно п. 25 Порядку відповідно до статті 16 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" ( 2811-12 ) допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.
Якщо дитина, яка перебуває на повному державному утриманні, під час літніх канікул перебуває вдома з опікуном чи піклувальником, зазначена допомога призначається за повні місяці перебування дитини вдома на підставі довідки навчального закладу, про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, призначається на загальних підставах.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається в розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.
У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей-інвалідів відповідно до законодавства), розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.
Розмір призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, одержаних на дитину за попередні шість календарних місяців.
У разі передачі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку чи піклування або влаштування в дитячий будинок сімейного типу, прийомну сім'ю до розрахунку розміру допомоги на таку дитину не включається розмір призначеної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У разі коли для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов'язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, зазначена допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку (п. 26 Порядку).
Відповідно до п. 27 Порядку для одержання допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, органу соціального захисту населення подаються такі документи: 1) заява опікуна чи піклувальника про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики; 2) копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування; 3) копія свідоцтва про народження дитини; 4) довідка з місця проживання заявника про склад сім'ї (для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, - видана органом реєстрації довідка, у якій зазначаються статус дитячого навчального закладу і за які кошти він фінансується, а також підтверджується факт перебування у ньому дітей); 5) довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли від органів Пенсійного фонду України на електронних носіях інформації); 6) медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку.
Якщо опікун чи піклувальник проживає за місцем проживання дитини, яка перебуває під його опікою чи піклуванням, подається довідка, видана органом соціального захисту населення за місцем реєстрації опікуна чи піклувальника про те, що він не перебуває на обліку як одержувач допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, і не одержує зазначеної допомоги.
У разі коли батьки, місце перебування яких відоме, не сплачують аліменти, орган соціального захисту населення призначає допомогу без урахування їх суми. При цьому зазначений орган протягом десяти днів після подання опікуном, піклувальником заяви про призначення допомоги повідомляє про неотримання аліментів службу у справах дітей.
Пунктом 28 Порядку передбачено, що допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на шість місяців. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається з місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно ( п. 29 Порядку).
Відповідно п. 30 Порядку підставою для припинення виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, є: звільнення від виконання обов'язків опікуна чи піклувальника; працевлаштування або взяття шлюбу дитиною до досягнення нею 18-річного віку; усиновлення дитини, передача дитини батькам; досягнення дитиною 18-річного віку; надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, якщо вона записана матір'ю або батьком дитини.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувачі, служба у справах дітей, виконавчий комітет сільської (селищної) ради зобов'язані у десятиденний строк повідомити про це органи соціального захисту населення, які виплачують допомогу.
Виплата допомоги припиняється за рішенням органу соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли відповідні обставини.
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається та виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання опікуна чи піклувальника або дитини ( п. 31 Порядку).
Покриття витрат на виплату допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.
Пунктом 43 Порядку документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає і виплачує державну допомогу, протягом десяти днів з дня подання заяви.
Про призначення державної допомоги сім'ям з дітьми чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і виплачує зазначену допомогу, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом п'яти днів після прийняття відповідного рішення.
У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявника, які документи мають бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня одержання зазначеного повідомлення, днем (місяцем) звернення за призначенням допомоги вважається день (місяць) прийняття або відправлення заяви ( п. 44 Порядку).
Орган, що призначає і виплачує державну допомогу сім'ям з дітьми, повинен давати роз'яснення з питань її призначення і виплати та надавати заявнику допомогу в одержанні необхідних документів (п. 45 Порядку).
Згідно п. 46 Порядку особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний строк повідомити про це органи соціального захисту населення.
Виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після місяця, у якому виникли такі обставини.
Як вбачається з матеріалів, 07.07.2015 року позивач звернулась до відповідача із заявою про призначення допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування.
Під час прийому документів позивач була повідомлена про необхідність надання довідки про нараховані та виплачені аліменти за період з 01.01.2015 року по 30.06.2015 року в термін до 07.08.2015 року.
Однак, зазначений документ до 07.08.2015 року не був наданий позивачем.
Згідно інформації Артемівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби вбачається, що виконавчий лист про стягнення аліментів у розмірі ? частини щомісячно з ОСОБА_6 на користь ОСОБА_3 на утримання дитини ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_1 з 15.01.2015 року перебував на виконанні і лише 12.11.2015 року його направлено до Пенсійного фонду.
Тобто, позивач не отримувала аліменти на онуку протягом січня-жовтня 2015 року і надати довідку про нарахування та сплату аліментів фактично не мала можливості.
07.08.2015 року відповідач вих. № 86 повідомив позивача про відмову в призначенні допомоги ( а.с. 49).
З матеріалів справи вбачається, що позивач зверталась до відповідача з заявою, в якій просила захистити права неповнолітньої дитини інваліда, призначити, нарахувати та виплатити позивачу державну допомогу - ОСОБА_5
Заява позивача від 26.02.2016 року розглянута відповідачем в порядку Закону України «Про звернення громадян» та відповідачем надана відповідь про результати розгляду заяви № Р-13-5.1-6.2 від 11.03.2016 року.
Разом з тим, в порушення п. 45 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми відповідач не надавав позивачу допомогу в одержанні необхідних документів при призначенні допомоги, в даному випадку щодо отримання довідки про сплачені та нараховані аліменти на утримання ОСОБА_5, а у разі встановлення, що аліменти за попередні 6 місяців не нараховувались, призначається допомога з урахуванням встановлених обставин.
Тобто, суб'єкт владних повноважень не виконав зобов'язань по сприянню в реалізації прав позивача на отримання державної допомоги на дитину - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та безпідставно не здійснив нарахування та виплату державної допомоги сім'ям з дітьми за період липень-жовтень 2015 року.
З матеріалів справи вбачається, що державна допомога на дитину - ОСОБА_5 позивачу призначено 11.12.2015 року на період з 01.11.2015 року по 31.10.2016 року. Тобто, з 01.11.2016 року позивач отримує державну допомогу на дитину - ОСОБА_5
Таким чином, позовні вимоги щодо зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації Донецької області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_3 державну допомогу на дитину - ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, над якою встановлено опіку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року підлягають задоволенню за період з 01.07.2015 року по 31.10.2015 року.
Щодо вимог апеляційної скарги стосовно направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції, колегія суддів зазначає, що відповідно до ст. 199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції має право скасувати ухвалу суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду.
Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що позивачем оскаржено постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 27 квітня 2016 р., а тому підстав для направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції немає.
З огляду на вищевикладене, дії відповідача щодо відмови ОСОБА_3 у призначенні державної допомоги на дитину, над якою встановлено опіку, за період з 01.07.2015 року по 31.10.2015 року є неправомірними.
Згідно п. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову ( п. 2 ст. 71 КАС України).
Таким чином, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції неповно з'ясовані обставини, що мають значення для справи та постанова прийнята з порушенням норм матеріального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції. На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Постанову Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 27 квітня 2016 р. у справі № 219/2615/16-а - скасувати.
Позовні вимоги ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації Донецької області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_3 державну допомогу на дитину - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, над якою встановлено опіку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року за період з 01.07.2015 року по 31.10.2015 року.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення у повному обсязі.
Постанова у повному обсязі виготовлена 15.09.2016 року.
Головуючий суддя Жаботинська С.В.
Судді Васильєва І.А.
ОСОБА_7