Рішення від 06.09.2016 по справі 916/892/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" вересня 2016 р.Справа № 916/892/16

Господарський суд Одеської області у складі :

головуючого судді Никифорчука М.І.

суддів Літвінова С.В.

ОСОБА_1

при секретареві Кравченко С.В.

за участю представників сторін :

від позивача: не з'явився;

від відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 916/892/16:

За позовом: Комунального підприємства "Узберіжжя";

до відповідача: Міжнародного гуманітарного університету;

про стягнення 79908,23 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство „Узберіжжя„ (далі - Позивач) звернулось до Міжнародного гуманітарного університету (далі - Відповідач) із позовом про стягнення грошових коштів в розмірі 79908,23 грн. посилаючись на те, що між сторонами у справі укладений договір про оренду берегозахисної споруди, предметом якого є термінове платне користування берегозахисної споруди другої черги.

Рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 року затверджені Правила благоустрою території міста ОСОБА_1 за якими (Правилами) Відповідач повинен утримувати в належному стані закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою.

Рішенням виконавчого комітету ОМР від 16.02.2012 року № 64 Відповідач зобов'язаний суворо дотримуватися Порядку визначення пайової участі власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.

Сплата пайової участі здійснюється на підставі укладеного договору між комунальним підприємством та власниками (орендарями) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення,

Позивач зазначає, що рішення виконавчого комітету ОМР від 16.02.2012 року № 64 є обов'язковим для виконання до обох сторін у справі і отже, що починаючи з 24 лютого 2012 року у Відповідача виник обов'язок укласти договір з Позивач щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою, про що керівництво Відповідача повідомлялося неодноразово, але ігнорувало відповідні листи.

Також Позивач зазначає, що 23.12.2013 року Державною фінансовою інспекцією в Одеській області було направлено лист «Вимога про усунення порушень, встановлених ревізією фінансово-господарської діяльності» до Комунального підприємства «Узберіжжя”, за п.3 якої Позивачем недоотримано доходів у загальній сумі 1354210,33 грн. чим завдано збитків підприємству на вказану суму.

Позивач зазначає, що ДФІ в Одеській області, своєю вимогою прямо вказала про обов'язковість укладення договорів про пайову участь в утриманні об'єкту благоустрою між КП «Узберіжжя» та власниками (Орендарями) будівель та споруд соціально-культурного призначення.

Позивач зазначає, що внаслідок ігнорування вказаних вимог Позивачем у останнього станом на 31.08.2013 року виникла заборгованість в розмірі 79908, 23 грн. які підлягають стягненню з Відповідача, а Позивач, внаслідок недоотримання відповідних грошових коштів, через відмову Відповідача укласти типовий договір про пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою, зазнало збитків на вказану суму в розмірі 79 908,23 грн.

З підстав ст. 222 Господарського кодексу України, ст. ст. 5. 10. 13 20. 21. 34, ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», «Правилами благоустрою міста ОСОБА_1». «Санітарних правил утримання територій населених пунктів», «Правилами благоустрою міста ОСОБА_1». «Правил устаткування та експлуатації пляжів міста ОСОБА_1» Позивач просить позов задовольнити.

Відповідач з вимогами не згоден з підстав, зазначених у відзиві на позов.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 18.05.2016р. справу № 916/892/16 призначено до колегіального розгляду.

Згідно протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів від 18.05.2016р., справу № 916/892/16 призначено до розгляду у складі: головуючого судді Никифорчука М.І., суддів Степанової Л.В. та Літвінова С.В.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 19.05.2016р. справу № 916/892/16 прийнято до провадження колегією суддів у складі: головуючого судді Никифорчука М.І., суддів Степанової Л.В. та Літвінова С.В. Розгляд справи призначено на 06.07.2016р. о 11:00.

У зв'язку з перебуванням члена колегії судді Степанової Л.В. з 06.07.2016р. на лікарняному, за розпорядженням керівника аппарату суду № 662 від 06.07.2016р. призначено повторний автоматичний розподіл справи № 916/892/16 для внесення змін до складу колегії суддів.

Згідно протоколу автоматичної зміни складу колегії суддів від 06.07.2016р., справу призначено до розгляду у складі колегії: головуючого судді Никифорчука М.І., суддів Літвінова С.В. та Цісельського О.В.

В засіданні суду 06 вересня 2016р. за правилами ст. 85 ГПК України оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

При розгляді справи колегія суддів розглянувши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, вислухавши представників сторін, проаналізувавши приписи законодавства, що регулюють правовідносини по даному спору, прийшла до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до статті 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Ці дані встановлюються письмовими і речовими доказами.

Як встановлено судом та випливає з матеріалів справи Позивач діє на основі Статуту затвердженого рішення Одеської міської ради №2732-У від 16.04.2008р. в інтересах територіальної громади, громадян України та відвідувачів міста ОСОБА_1. Головною метою діяльності підприємства є благоустрій та утримання території пляжів, зеленої зони прибережної території у належному стані, організація повноцінного відпочинку жителів та гостей міста на пляжах, поточне утримання та благоустрій території пляжів та зеленої зони узбережжя (прибирання та озеленення території, утримання громадських туалетів, вивіз сміття та інше).

24 лютого 2012року між Управлінням інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради та Міжнародним гуманітарним університетом був укладений договір про оренду берегозахисної споруди № 113-ор. на підставі протоколу засідання конкурсної комісії на право укладення договорів оренди № 01-12/4 від 20.02.2012 року.

За вказаним Договором управлінням інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя ОМР передає Міжнародному гуманітарному університету в термінове платне користування берегозахисну споруду другої черги ПЗ у вигляді ділянки штучного піщаного пляжу, між траверсом № 4 та буною № 4а, загальною площею 4587,2 м2. за місцем знаходження: м. Одеса, узбережжя Чорного моря, громадський пляж восьмої станції Великого Фонтану, відповідно до схеми, що є невід'ємною частиною договору у вигляді Додатку 1.

Відповідно до пункту 44 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст..ст. 5, 10, 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Одеською міською радою 23.12.2011 року було прийнято рішення «Про затвердження Правил благоустрою території міста ОСОБА_1» у новій редакції.

За п. 3.1.1. Правил благоустрою території міста ОСОБА_1, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 року, - організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території міста ОСОБА_1. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Відповідно до п. 3.1.3 Правил благоустрою території міста ОСОБА_1, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 року, - до об'єктів благоустрою населених пунктів належать: пляжі; інші території загального користування; території будівель та споруд інженерного захисту територій; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

Згідно з п. 3.1.11 Правил благоустрою території міста ОСОБА_1, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011 року, - підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об'єкта благоустрою, повинні утримувати в належному стані закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою.

Відповідно до Рішення виконавчого комітету ОМР від 16.02.2012 року № 64, -зобов'язати комунальне підприємство «Узберіжжя» та власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власників (орендарів) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі, що здійснюють свою підприємницьку діяльність на об'єктах благоустрою, суворо дотримуватися Порядку визначення пайової участі власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власників (орендарів) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі для утримання об'єктів благоустрою, розташованих в прибережній та парковій зонах, скверах та на територіях для експлуатації фонтанів, бюветних гідротехнічних комплексів, ставків, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011р. № 1631-VI «Про затвердження Правил благоустрою території м. Одеси (текстової частини) у новій редакції».

Сплата пайової участі здійснюється на підставі укладеного договору між комунальним підприємством та власниками (орендарями) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власниками^ (орендарями) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі.

З приведеного випливає, що укладання договорів про пайову участь в утриманні об'єкт благоустрою, які розташовані на прибережній території, а в даному випадку у піщаній зоні, яка є об'єктом олагоустрою, є обов'язковим для всіх власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також підприємств, установ та організацій, які здійснюють свою діяльність на відповідній території, а також для Комунальних установ та підприємств, в межах території який знаходяться відповідні об'єкти, які підлягають благоустрою згідно з чинним законодавством України.

Рішення виконавчого комітету ОМР від 16.02.2012 року № 64 є обов'язковим для виконання зазначеними у ньому особами, у даному випадку для Позивач у справі.

23.12.2013 року Державною фінансовою інспекцією в Одеській області було направлено лист «Вимога про усунення порушень, встановлених ревізією фінансово-господарської діяльності» до Комунального підприємства «Узберіжжя».

В п. 3 цієї Вимоги зазначено, що внаслідок не укладання договорів з власниками (орендарями) торгівельних об'єктів протягом ревізуємого періоду у 16 випадках (серед яких, є Відповідач) Позивач (КП «Узберіжжя» ) недоотримано доходів у загальній сумі 1354210,33 грн. чим завдано збитків підприємству на вказану суму.

Також колегія суддів зазначає таке.

Благоустрій території м. Одеси регламентується Правилами благоустрою м. Одеси, затверджених рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011р. 1631-VI «Про затвердження Правил благоустрою території м. Одеси» зі вами (надалі - Правила).

Відповідно до 1.1. Правила благоустрою території міста ОСОБА_1 є нормативно-правовим актом, обов'язковим для виконання на території міста :и, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання об'єктів благоустрою міста ОСОБА_1, визначаються правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні основи благоустрою.

Відповідно до п. 1.2. Правил суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадян.

Відповідно до 3.1.3. Правил до об'єктів благоустрою населених пунктів належать: 1) території загального користування: парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку; парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам'ятки культурної та історічної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; території для експлуатації фонтанів, бюветних комплексів та гідротехнічних комплексів ставків; інші території загального користування; 2) прибудинкові території; 3) території будівель та споруд інженерного захисту територій; 4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

Правилами відповідно до відповідно до п. 3.1.11 Розділу 3 прямо передбачена можливість вибору форми утримання території об'єкта благоустрою, а саме: підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об'єкта благоустрою, повинні утримувати в належному стані закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою.

Таким чином, з приведеного випливає що Правилами, закріплена можливість вибору форми утримання території об'єкта шляхом: 1) самостійного утримання в належному стані закріплену за ними територію; 2) пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою.

24 лютого 2012 року між Управлінням інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради (надалі - Орендодавець) та Університетом (Орендарем) був укладений договір про оренду берегозахисної руди за №113-ор (надалі - Договір)

Відповідно до п. 1. 1. Договору Орендодавець передає, а Орендар приймає у термінове платне користування берегозахисну споруду другої черги ПЗС У вигляді ділянки штучного піщаного пляжу, між траверсом №4 та буною № 4а, загальною площею 4587, 2. м2

Відповідно до п. 4.1.4. Орендар зобов'язався здійснювати за рахунок власних коштів здійснювати ремонтно-відновлювальні роботи і профілактичні роботи з метою підтримки берегозахисних функцій пляжу, якщо такі погіршилися в результаті порушень при експлуатації, або технологенних процесів.

Відповідно до п. 4.1.14. Договору Орендар зобов'язався утримувати ділянку штучного пляжу у технічному стані, який гарантує виконання нею берегозахисних функцій та протягом року виконувати за рахунок власних коштів ремонто - профілактичні роботи, що утримують пляжну смугу від розмивів, і інших неприпустимих експлуатаційних погіршень; при технічній необхідності, зробити поповнення пляжу піском, прийняти інші заходи щодо ремонту берегозахисної споруди - у терміни й обсягах, встановлених Орендодавцем.

Таким чином, Договором прямо передбачено, що утримання та ремонтні роботи, що пов'язані з експлуатацією об'єкту здійснюються Орендарем самостійно за власні кошти.

З приведеного випливає. що Відповідач самостійно за власні кошти здійснює утримання та ремонтні роботи об'єкту благоустрою.

Пунктом 2 Рішення виконавчого комітету Одеської міської ради № 64 від 16.02. 2012р. «Про встановлення розміру пайової участі для власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власників (орендарів) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі для утримання об'єктів благоустрою» комунальні підприємства «Узберіжжя», «Гідропарк «Лузанівка», «Ланжерон» та «Прибережно-експлуатаційне об'єднання Київського району» та власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власників (орендарів) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі, що здійснюють свою підприємницьку діяльність на об'єктах благоустрою, зобов'язано суворо дотримуватися Порядку визначення пайової участі власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власників (орендарів) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі для утримання об'єктів благоустрою, розташованих в прибережній та парковій зонах, скверах та на територіях для експлуатації фонтанів, бюветних гідротехнічних комплексів, ставків, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 23.12.2011р. № 1631-VІ «Про затвердження Правил благоустрою території м. Одеси (текстової частини) у новій редакції».

Частиною 2 пункту 2 Рішення прямо передбачено, що сплата пайової участі здійснюється на підставі укладеного договору між комунальним підприємством та власниками (орендарями) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власниками (орендарями) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі.

Таким чином, підставою для сплати пайової участі є лише укладений договір між комунальним підприємством та власниками (орендарями) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власниками (орендарями) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі.

Додатком 5 до Правил благоустрою території міста ОСОБА_1 регламентований Порядок визначення пайової участі власників (орендарів) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власників (орендарів) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі для утримання об'єктів благоустрою, розташованих в прибережній та парковій зонах, скверах та на територіях для експлуатації фонтанів, бюветних гідротехнічних комплексів, ставків (надалі - Порядок).

Відповідно до пункту 2 Порядку пайова участь в утриманні об'єктів благоустрою передбачає компенсацію частини поточних витрат на утримання в належному стані, а також участь у формуванні коштів, необхідних для ремонту, модернізації та розвитку інфраструктури для об'єктів благоустрою.

Відповідно до частини 2 пунтку 2 Порядку, даний порядок призначений для визначення розміру (долі) загального обсягу коштів, який повинні, згідно з договорами, укладеними з комунальним підприємством, що утримує об'єкти благоустрою, внести власники (орендарі) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власники (орендарі) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі.

Відповідно до пункту 3 Порядку підосновою визначення пайової участі є річний план заходів з утримання та ремонту об'єктів благоустрою та відповідний кошторис витрат на утримання в належному стані об'єктів благоустрою.

Відповідно до частини 2 пункту 3 Порядку річний план заходів з утримання і ремонту об'єктів благоустрою розробляється кожним комунальним підприємством, що утримують об'єкти благоустрою, на підставі Порядку формування річного плану заходів з утримання і ремонту об'єктів благоустрою, затвердженого додатком 3 до Правил благоустрою території міста ОСОБА_1, погоджується уповноваженим органом по кожному комунальному підприємству відповідно до вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та затверджується на підставі розділу 3 Правил благоустрою території міста ОСОБА_1 та інших нормативно-правових актів.

У частині 3 пункту 3 Порядку прямо передбачено, що кошторис витрат на утримання в належному стані об'єктів благоустрою розробляється кожним комунальним підприємством та затверджується уповноваженим органом по кожному комунальному підприємству.

До кошторису витрат надається: а) економічне обґрунтування в належному стані об'єкта благоустрою; б)проект штатного розкладу на наступний рік; в) перелік майна, що знаходиться на балансі комунального підприємства, із зазначенням залишкової вартості та нарахованої амортизації; г) пояснювальна записка.

Відповідач зазначає, що до нього від позивача належним чином оформленої та прорахованої підоснови для укладення договору пайової участі не надходило. Ці заперечення Позивачем в порядку ст.33 ГПК України не спростовані,

Аналізуючи приведене колегія суддів вважає, що у даному випадку відсутні правові підстави для пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою, оскільки Позивач не надсилав Відповідачеві належним чином оформлену та прораховану подоснову для укладення договору пайової участі. Договір між КП «Узбережжя» та Університетом не укладався

З приведеного колегія суддів вважає, що вимоги Позивача про стягнення заборгованості за пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою без укладеного договору є необґрунтованими.

ОСОБА_2 ревізії фінансово-господарської діяльності Відповідача колегія суддів зазначає таке.

У даному випадку відносини між КП «Узбережжя» та Державною фінансовою інспекцією в Одеській області є організаційно-господарськими, оскільки має місце управління господарською діяльністю.

Дані відносини мають вертикальний характер, коли один суб'єкт права має певні права стосовно іншого суб'єкта, у той час коли інший суб'єкт права має тільки обов'язки.

Відповідно до листа від 23.12.2013 року Державної фінансової інспекції в Одеській області (на яке посилається Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог) «Вимога про усунення порушень, встановлених ревізією фінансово-господасрької діяльності», він направлений саме на усунення порушень з боку КП «Узберіжжя» та жодним чином не стосується Університету.

При цьому, відносини, які виникають між Університетом та КП «Узберіжжя» є майново - господарськими, оскільки вони виникають при здійсненні ними господарської діяльності.

Відповідно до Закону України від 16 жовтня 2012 року № 5463-VI „ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів” назву Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" викладено в такій редакції : "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю”.

Відповідно до п.8 ст. 10 Закону України від 16 жовтня 2012 року № 5463-VI - Органи державного фінансового контролю мають право порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених із порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства.

З приведеного випливає, що органи державного фінансового контролю мають право у судовому порядку стягувати у дохід держави лише кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства.

В матеріалах справи відсутні докази щодо визнання будь-якого договору, що укладений між сторонами у справі, незаконними, щодо отримання державних коштів без установлених законом підстав та з порушенням законодавства.

Крім того, на думку суду, вказаний акт ревізії взагалі не може бути правовою підставою для стягнення з Відповідача вказаних коштів взагалі.

Відповідно до ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Майново-господарські зобов'язання є регулятивними правовідносинами майнового характеру, що виникають на передбачених законом підставах, в яких одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника вчинення зазначеного діяння з одночасним обов'язком його прийняття і підтвердження виконання.

Для виникнення зобов'язань пайової участі є Договір з між комунальним підприємством та власниками (орендарями) будівель та споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а також власниками (орендарями) пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі.

Відповідно до ч. 1. ст. 179 ГК України майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.

За ч.7. ст. 179 ГК України господарські договори укладаються к правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

За ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до пункту 6 статті 627 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з врахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Таким чином, враховуючи відсутність імперативу в укладенні Договору про пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою, Університет є вільним в (виборі способів утримання об'єктів благоустрою (тобто, або шляхом укладення Договору про пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою або самостійно за рахунок власних коштів).

Враховуючи вищезазначене, організаційно-господарські відносини, які виникли між КП «Узбережжя» та Державною фінансовою інспекцією в Одеській області та майново-господарські відносини між Університетом та КП «Узбережжя» мають різну правову природу.

В свою чергу, рішення (вимоги) Державної фінансової інспекцією в Одеській області, що направленні на усунення порушень в діяльності КП «Узберіжжя» жодним чином не стосується Університету.

Враховуючи приведене та факт самостійного, за власні кошти утримання Відповідачем об'єктів благоустрою, що підтверджує виконання Відповідачем обов'язків з утримання об'єктів благоустрою у повній відповідності до положень чинного законодавства України.

Також колегія суддів зазначає, що при розгляді справи у складі колегії суддів сторони у засідання суду не з'явились та позивач не пояснив та не обґрунтував правові підстави стягнення за даним позовом або збитків або просто коштів.

Підсумовуючи та аналізуючи викладене, колегія суддів господарського суду вважає вимоги позивача не законними, не обґрунтованими і тому не підлягаючими задоволенню повністю.

Керуючись ст. ст. 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Комунального підприємства "Узберіжжя" - відмовити повністю.

Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст. 85 ГПК України.

Повний текст рішення складено та підписано 12 вересня 2016 р.

Головуючий суддя М.І. Никифорчук

Суддя С.В. Літвінов

Суддя О.В. Цісельський