ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
18 серпня 2016 року м. Київ № 826/12397/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із матеріалами справи за скаргою Міністерства аграрної політики та продовольства України
до про Відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби України Міністерства юстиції України - головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Борейка Максима Валерійовича визнання незаконними дій та бездіяльності,
Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби України Міністерства юстиції України головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Борейка Максима Валерійовича про визнання незаконними дій та бездіяльності.
Ознайомившись із скаргою Міністерство аграрної політики та продовольства України, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Згідно із ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Скарга на дії державного виконавця пред'являється шляхом подання позовної заяви до відповідного адміністративного суду.
Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою (ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до ч. 1 ст. 50 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Однак, всупереч наведеним вище вимогам, Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва не з адміністративним позовом, а зі скаргою, що не відповідає формі заяви, передбаченої положеннями Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин, Міністерству аграрної політики та продовольства України необхідно привести свою скаргу, згідно із положеннями Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 цього ж Кодексу до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на підтвердження направлення відповідачу позовної заяви надано суду фіскальний чек ДП УДППЗ «Укрпошта» № 8598 від 08.08.2016 р.
Однак, суд не може прийняти його до уваги як належний доказ, що свідчить про надіслання відповідачу позовних матеріалів з огляду на те, що рекомендований лист було направлено на адресу: 01601, м.Київ, тоді як вірним індексом місцезнаходження відповідача є: 01001, м.Київ, що свідчить про те, що позовні матеріали були направлені за невірною адресою.
З огляду на викладене вище, позивачу необхідно усунути вказаний недолік та надати суду належні докази на підтвердження направлення відповідачу позовних матеріалів за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини першої статті 6 Закону України "Про судовий збір" судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.
Ставки сплати судового збору встановлено ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", із змінами, внесеними згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" № 484-VIII від 22.05.2015, відповідно до якої встановлюється ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру суб'єктом владних повноважень - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Всупереч наведеним вище положенням, позивачем не надано суду доказів сплати судового збору.
Таким чином, позивачу необхідно усунути вказаний недолік позовної заяви, сплатити судовий збір, з урахуванням двох заявлених позовних вимог, за подання позовної заяви та надати докази такої сплати.
Отже, позивачу необхідно на усунення недоліків привести свою скаргу у відповідність до вимог ст. ст. 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України, сплатити судовий збір та надати докази направлення відповідачу позовних матеріалів.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити скаргу без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити скаргу без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви (скарги) з дня отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О.Іщук