ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
12.09.2016Справа № 910/14831/16
За позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до Комунального підприємства «ВАТУТІНСЬКІНВЕСТБУД»
про стягнення 11 417, 30 грн.
Суддя Літвінова М.Є.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1 - підприємець;
від відповідача: Стовбан Н.І. за довіреністю № 102/46/1 від 04.01.2016 р.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до господарського суду міста Києва з позовом до Комунального підприємства «ВАТУТІНСЬКІНВЕСТБУД» (далі - відповідач) про стягнення 11 417, 30 грн.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 15.08.2016 р. порушено провадження у справі № 910/14831/16, її розгляд призначено на 12.09.2016 р.
08.09.2016 р. через відділ діловодства господарського суду міста Києва представником позивача подано клопотання про проведення судового засідання 12.09.2016 р. без його участі.
09.09.2016 р. через відділ діловодства господарського суду міста Києва представником відповідача подано відзив на позовну заяву № 213 від 08.09.2016 р., а також клопотання про зупинення провадження у справі № 910/14831/16 до вирішення пов'язаної з нею іншої справи № 910/14293/16.
12.09.2016 р. через відділ діловодства господарського суду міста Києва представником позивача подані додаткові документи для долучення до матеріалів справи.
В судовому засіданні 12.09.2016 р. суд відклав вирішення поданого відповідачем клопотання про зупинення провадження у справі до встановлення фактичних обставин справи.
Водночас, суд вважає за необхідне з власної ініціативи на підставі статті 27 Господарського процесуального кодексу України залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Деснянську районну в місті Києві державну адміністрацію, виходячи з наступного.
Так, згідно з частиною 1 статті 27 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Відповідно до пункту 1.6. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» ГПК передбачає можливість участі в судовому процесі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, на предмет спору, якщо рішення господарського суду зі спору може вплинути на права та обов'язки цієї особи щодо однієї із сторін (стаття 27 ГПК). Така третя особа виступає в процесі на стороні позивача або відповідача - у залежності від того, з ким із них у неї існують (або існували) певні правові відносини.
Слід зазначити, що метою участі третіх осіб у справі є обстоювання ними власних прав і законних інтересів, на які може справити вплив рішення чи ухвала суду.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, виступає в процесі на боці тієї сторони, з якою в неї існують певні правові відносини.
Допущення або притягнення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, до участі у справі вирішується господарським судом з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес до даної справи.
Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з'ясовувати, чи буде у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено її наявні права та/або обов'язки, або позбавлено певних прав та/або обов'язків у майбутньому. (пункт 1.6. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»).
Враховуючи те, що об'єкт оренди належить до комунальної власності територіальної громади Деснянського району міста Києва, суд вважає, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, у зв'язку з чим вважає за неохідне залучити останню до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Враховуючи вищевикладені обставини, з метою створення учасникам судового процесу необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, суд вважає за необхідне на підставі статті 77 Господарського процесуального кодексу України відкласти розгляд справи.
Керуючись ст. ст. 27, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва,-
1. На підставі статті 27 Господарського процесуального кодексу України залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Деснянську районну в місті Києві державну адміністрацію (02225, місто Київ, проспект Маяковського, будинок 29; код ЄДРПОУ 37415088).
2. Розгляд справи № 910/14831/16 відкласти на 26.09.16 р. о 12:10 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 2.
3. Позивачу надати суду:
- всі докази сплати орендної плати за Договором № 1435 від 01.01.2010 р. (платіжні доручення, банківські виписки, квитанції тощо);
- письмові пояснення та їх документальне підтвердження щодо правових підстав користування орендованим майном у період з 01.01.2011 р. по 30.06.2016 р.;
- письмове пояснення та їх документальне підтвердження щодо фактичного звільнення позивачем орендованого приміщення з грудня 2014 року;
- докази направлення відповідачу та отримання останнім письмового повідомлення про розірвання Договору оренди та повернення орендованого майна по акту приймання-передачі;
- докази направлення на адресу третьої особи копії позовної заяви з доданими до неї документами;
- оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви для огляду в судовому засіданні.
4. Відповідачу надати суду:
- належним чином завірену копію позовної заяві у справі № 910/14293/16, яка розглядається господарським судом міста Києва;
- всі докази часткової сплати орендної плати за Договором № 1435 від 01.01.2010 р. (платіжні доручення, банківські виписки, квитанції тощо).
5. Третій особі надати суду:
- письмові пояснення щодо суті позовних вимог з підтверджуючими відповідні доводи та твердження доказами;
- розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 499 від 12.09.2014 р.;
- акт приймання-передачі в оренду позивачу нежитлового приміщення загальною площею 45,7 м.кв., розташованого за адресою: м. Київ, пр. Маяковського, б. 60/10;
- Розрахунок орендної плати територіальної громади міста Києва на суму 2 236, 00 грн. без ПДВ, підписаний позивачем 26.09.2014 р.;
- докази в підтвердження того, що позивачем в орендованому приміщенні було проведено незаконну реконструкцію з відокремленням частини орендованого підвального приміщення, що унеможливило доступ фахівців до означеного приміщення для своєчасного виконання аварійних робіт;
- письмові пояснення та їх документальне підтвердження щодо листа позивача 102/571 від 28.01.2015 р. (143 від 29.01.2015 р.) про припинення дії Договору оренди та повернення орендованого приміщення;
- докази в підтвердження усунення причин залиття та його наслідків у спірному нежитловому приміщенні.
6. Учасникам судового процесу оформити письмові докази відповідно до статті 36 Господарського процесуального кодексу України та завчасно подати їх з супровідним листом через відділ діловодства господарського суду міста Києва (пункт 2.4. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»).
7. За відсутності витребуваних доказів надати обґрунтовані письмові пояснення з даного приводу.
8. Учасникам судового процесу направити в судове засідання своїх повноважних представників, надавши їм відповідні довіреності, які будуть залучені до матеріалів справи.
9. Явку повноважних представників учасників судового процесу для дачі пояснень з витребуваними ухвалою суду документами визнати обов'язковою.
10. Попередити учасників судового процесу, що ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, тягне за собою наслідки, передбачені пунктом 5 статті 83 Господарського процесуального кодексу України.
11. Попередити позивача про передбачені пунктом 5 частини 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України правові наслідки.
Суддя М.Є. Літвінова