Ухвала від 21.10.2015 по справі 908/3440/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м.Харків, пр.Леніна, 5

УХВАЛА

про виправлення описки в рішенні суду та наказі

21.10.2015 Справа № 908/3440/15

Господарський суд Донецької області у складі: судді Овсяннікової О.В.,

при секретарі судового засідання Степанян К.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Дон Стандарт» про виправлення описки в судовому рішенні та наказі по справі № 908/3440/15

у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Дон Стандарт» до Приватного акціонерного товариства «Донецьксталь» - металургійний завод» про стягнення 84 259,57 гривень, -

за участю представників:

від заявника: не з'явився

від боржника: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

В провадженні судді господарського суду Донецької області Овсянніквої О.В. знаходилась справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Дон Стандарт» до Приватного акціонерного товариства «Донецьксталь» - металургійний завод» про стягнення 84 259,57 гривень.

Рішенням господарського суду Донецької області від 04 серпня 2015 року у справі № 908/3440/15 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Дон Стандарт» задоволені частково.

У відповідності з вимогами статті 116 Господарського процесуального кодексу України 25 серпня 2015 року був виданий наказ про примусове виконання рішення господарського суду Донецької області від 04 серпня 2015 року.

15 жовтня 2015 року на адресу господарського суду Донецької області надійшла заява, в якій Товариство з обмеженою відповідальністю «Еко-Дон Стандарт» просить:

- виправити описку в резолютивній частині рішенні та судовому наказі по справі № 908/3440/15, а саме в частині зазначення адреси боржника та відомостей про його рахунки в установах банків;

- видати новий наказ про примусове виконання рішення.

Статтею 89 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпляючи суті рішення. Про роз'яснення рішення, ухвали, а також про виправлення описок чи арифметичних помилок виноситься ухвала.

Під описками слід розуміти неправильне написання слів, прізвищ, імен, назв тощо.

Розглянувши заяву, суд прийшов до висновку, що при складанні рішення господарського суду Донецької області від 04.08.2015 було допущено технічну описку у резолютивній частині рішення, та у подальшому, і у наказі господарського суду Донецької області від 25.08.2015 в частині зазначення юридичної адреси відповідача.

У зв'язку з тим, що ні у позовній заяві, ні у доданих до заяви документів позивачем не були зазначені платіжні реквізити сторін, господарський суд не мав можливості зазначити їх у рішенні та наказі.

Частиною другою статті 117 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд, який видав наказ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати наказ таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за наказом.

Відповідно до ч.4 ст.117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд ухвалою вносить виправлення до наказу, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, господарський суд визнає наказ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково.

Господарський суд вносить виправлення до наказу шляхом винесення ухвали, яка є його невід'ємною частиною, оскільки чинним законодавством не передбачено видачі нового судового наказу після вирішення такого питання.

Враховуючи викладене, клопотання позивача підлягає частковому задоволенню, а описка підлягає виправленню.

На підставі викладеного, керуючись статтею 86, 89, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Дон Стандарт» про виправлення описки в судовому рішенні та наказі по справі № 908/3440/15 і видачу нового наказу - задовольнити частково.

Виправити описку в другому абзаці резолютивної частині рішення господарського суду Донецької області від 04.08.2015 та в наказі від 25.08.2015 виклавши його у наступній редакції:

«Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Донецьксталь» - металургійний завод» (83082, місто Донецьк, вулиця І. Ткаченка, будинок № 122; код ЄДРПОУ - 30939178; відомості про рахунки в установах банків відсутні) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко-Дон Стандарт» (83054, місто Донецьк, вулиця Економічна, будинок № 13; код ЄДРПОУ - 32862329; відомості про рахунки в установах банків відсутні) 818,85 гривень 3% річних, 21 208,92 гривень інфляційних втрат, 1 827,00 гривень судового збору».

Виконання рішення господарського суду Донецької області від 04 серпня 2015 року у справі № 908/3440/15 здійснювати з урахуванням цієї ухвали, яка є його невід'ємною частиною.

Додаток на адресу стягувача: оригінал наказу від 25.08.2015 про примусове виконання рішення господарського суду Донецької області від 04 серпня 2015 року.

Суддя О.В. Овсяннікова

Попередній документ
61283958
Наступний документ
61283960
Інформація про рішення:
№ рішення: 61283959
№ справи: 908/3440/15
Дата рішення: 21.10.2015
Дата публікації: 19.09.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Донецької області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Майнові спори; Договір підряду