Ухвала від 06.09.2016 по справі 638/14258/16-а

06.09.2016

Справа №638/14258/16-а

Провадження № 2-а/638/530/16

УХВАЛА

Іменем України

06 вересня 2016 року суддя Дзержинського районн

ого суду міста Харкова ОСОБА_1, розгляднувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дзержинського районного суду міста Харкова адміністративний позов ОСОБА_2 до Начальника головного управління пенсійного фондуУкраїнивХарківській області, Начальника ГУНП в Харківській області про визнання дій та рішень протиправними, скасування і визнання рішень не чинними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, звернувся до суду з адміністративним позовом до Начальника головного управління пенсійного Фонду України в Харківській області, начальника ГУНП в Харківській області, в якому просить визнати протиправними та незаконними дії і рішення головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області під час здійснення перерахунку йому пенсії станом з 01.01.2008р. та подальших перерахунків, здійснивши відшкодування завданої моральної шкоди у розмірі сто тисяч гривень.

Визнати протиправними та незаконними дії і рішення головного управління МВС України в Харківській області під час оформлення довідок для перерахунків йому пенсії станом з 01.01.2008р. та подальших перерахунків, розпорядчих і офіційних документів під них, здійснивши відшкодування завданої моральної шкоди у розмірі сто тисяч гривень.

Визнати нечинними та скасувати складені УФЗБО ГУМВСУ в Харківській області довідку для перерахунку пенсії №100/28783 (без дати), довідку для перерахунку пенсії №100/28783 від 05.06.2012р. і всі аналогічні довідки складені УФЗБО ГУМВСУ-ГУНП в Харківській області надалі у часі, що є у його пенсійній справі №100/28783 та офіційні і розпорядчі документи, що є підставами для цих довідок.

Визнати нечинним та скасувати складений ГУПФУ в Харківській області офіційний документ - перерахунок пенсії майору міліції ОСОБА_2 з 01.01.2008 року у пенсійній справі №100/28783 МВС, яким є рішення про перепризначення та виплату йому з 01.01.2008р. іншого зниженого основного розміру пенсії в сумі 1664 грн. 85коп. обчисленої з зниженого іншого неіснуючого складу заробітку знеособленої особи в сумі 2561 грн. 31коп. з доданням доплати в розмірі 434 грн. на загальну суму 2099грн. 22коп. та розпорядчі і офіційні документи, яким цей перерахунок проведено.

Визнати нечинними та скасувати складені ГУПФУ в Харківській області офіційні документи - про перерахунки пенсії майору міліції ОСОБА_2 у пенсійній справі №100/28783 МВС, яким є рішення про - Перерахунок з 01.01.2009р. (відповідно до встановлення доплати до розміру пенсії з врахуванням індексації); Перерахунок з 01.07.2012р. (відповідно до постанови КМУ від 23.04.12. №355); Перерахунок з 01.09.2012р. (відповідно до постанови КМУ від 23.04.12. №355); Перерахунок з 01.01.2013р. (відповідно до постанови КМУ від 23.04.12. №355); Перерахунок з 01.05.2016р. (відповідно до закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік»), та розпорядчі і офіційні документи, якими ці перерахунки проведено.

Зобов'язати ліквідаційну комісію ГУМВСУ-ГУНП в Харківській області надати до ГУПФУ в Харківській області відомості, що колишня займана штатна посада належить до апарату управління в службі ДСБЕЗ з посадовим окладом в максимальному розмірі і надалі при настанні обставин для перерахунку пенсії належить застосовувати новий передбачений максимальний розмір.

Зобов'язати ліквідаційну комісію ГУМВСУ-ГУНП в Харківській області надати до ГУПФУ в Харківській області відомості про склад мого заробітку на дату звільнення з 28.11.2005р. та підвищень в процентних розмірах надбавок, премії по кожному виду, які відбулись та встановлені за колишньою займаною посадою апарату управління в службі ДСБЕЗ станом з 01.01.2008р. та станом з 01.04.2012р.

Визнати за ним набуте право на перерахунок основного розміру пенсії з 01.01.2008 року з урахуванням підвищення в максимальному розмірі посадового окладу за колишньою займаною посадою у сумі - 950грн. і надалі при настанні обставин для здійснення перерахунків застосовувати підвищення посадового окладу за колишньою займаною посадою в передбачених нових максимальних розмірах.

Зобов'язати ГУПФУ в Харківській області поновити з 01.01.2008 року в повному обсязі його набуте право власності на свій склад заробітку, зміст якого складається з посадового окладу в передбаченому максимальному розмірі за посадою; підвищення посадового окладу на - 50%; окладу за спеціальне звання; відсоткової надбавки за вислугу років - 30%; надбавки - 100%; надбавки за особливі умови служби - 50%; надбавки за безперервну службу - 50%; надбавки за таємність - 15%; доплати від пенсії - 50%; премії - 33,3% та підвищень в процентних розмірах надбавок, премії по кожному виду, які відбулись та встановлені за колишньою займаною посадою апарату управління в службі ДСБЕЗ станом з 01.01.2008р. та станом з 01.04.2012р. і у встановленому порядку здійснити відповідний розрахунок в розгорнутому вигляді по кожному виду складу заробітку з наданням цього розрахунку як до суду, так і йому.

Зобов'язати ГУПФУ в Харківській області здійснити на дату 01.01.2008 року перерахунок основного розміру йому пенсії обчисленої з урахуванням нового підвищеного максимального розміру посадового окладу - 950грн. підвищення посадового окладу на 50%; окладу за спеціальне звання - 125грн; відсоткової надбавки за вислугу років 30%; надбавки 100%; надбавки за особливі умови служби 50%; надбавки за безперервну службу 50%; надбавки за таємність 15%; доплати від пенсії 50%; премії 33,3% та підвищень в процентних розмірах надбавок, премії по кожному виду, які відбулись та встановлені за колишньою займаною посадою апарату управління в службі ДСБЕЗ станом з 01.01.2008р. та станом з 01.04.2012р. і застосовувати ці складові невід'ємні розрахункові частини надалі до настання обставин, що передбачають підвищення для здійснення нового перерахунку.

Після виконання ГУПФУ в Харківській області розрахунку та перерахунку викладених в п.10. та п.11. зобов'язати ГУПФУ в Харківській області здійснити - Перерахунок з 01.01.2009р. (відповідно до встановлення доплати до розміру пенсії з врахуванням індексації).

У випадку виконання перерахунків зазначених в п. 11. та п. 11.1. до дати винесення рішення постанови суду, зобов'язати ГУПФУ в Харківській області надати до суду офіційні документи про перерахунки пенсії з 01.01.2008 року та з 01.01.2009 року і наданням розрахунку різниці між фактично виплаченими йому сумами пенсії з 01.01.2008 року.

У випадку виконання перерахунків зазначених в п.11. та п. 11.1. після дати винесення рішення постанови суду, зобов'язати ГУПФУ в Харківській області надати йому завірені копії офіційних документів про перерахунки з 01.01.2008 року та з 01.01.2009 року і наданням розрахунку різниці між фактично виплаченими йому сумами пенсії з 01.01.2008 року.

Зобов'язати ГУПФУ в Харківській області у відповідності зі здійсненими в п.11. та п.11.1. перерахунками виплачувати йому пенсію з урахуванням підвищення з 01.08.2008 року в подальшому до настання обставин, які передбачають підстави для здійснення нового перерахунку.

Зобов'язати ГУПФУ в Харківській області повідомляти його письмово про настання обставин для здійснення перерахунку йому пенсії після дати винесення рішення постанови суду.

Зобов'язати ГУПФУ в Харківській області повідомляти його письмово про кожний здійснений перерахунок його пенсії після дати винесення рішення постанови суду.

Зобов'язати ГУПФУ в Харківській області здійснити виплату суми недоплаченої йому пенсії з 01.01.2008 року по день проведення перерахунків зазначених в п.11. та п.11.1. з нарахуванням компенсації втрати частини доходів та надання письмового розрахунку як до суду, так і йому.

Зобов'язати ГУПФУ в Харківській області надати до суду помісячні виплатні документи, якими перераховувалися грошові кошти для зарахування на його розрахунковий рахунок в АТ «Ощадбанк» для отримання пенсії з 01.01.2009 року по дату винесення рішення постанови суду.

Зобов'язати ліквідаційну комісію ГУМВСУ-ГУНП в Харківській області письмо повідомляти його про кожний випадок надсилання до ГУПФУ в Харківській області довідки для перерахунку його пенсії з наданням копії цієї довідки йому після дати винесення рішення постанови суду.

А також, на підставі п.13 ч.2 ст.З Закону України «Про судовий збір» просить звільнити його від сплати судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем пропущено шестимісячний строк звернення до суду.

Позивач мав правові підстави для вчасного звернення до суду з відповідним позовом у строки, встановлені ст. 99 КАС України, будь-яких перешкод для реалізації такого права матеріали справи не містять.

Строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із її заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Згідно ч.1 ст. 102 КАС України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Отже, закон покладає на позивача, який пропустив строк звернення до суду з адміністративним позовом, обов'язок доведення наявності у нього поважних причин для його пропуску.

Позивач звернувся до адміністративного суду з позовом з порушенням шестимісячного строку, встановленого законом, та ним не було надано доказів, що підтверджують поважність причин пропуску строку звернення до суду., а також в матеріалах справи не міститься клопотання про його поновлення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для поновлення позивачеві строку звернення до суду за захистом своїх прав, а тому залишає позов в частині до 04.03.2016 року без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 102 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Начальника головного управління пенсійного фондуУкраїнивХарківській області, Начальника ГУНП в Харківській області про визнання дій та рішень протиправними, скасування і визнання рішень не чинними та зобов'язання вчинити певні дії за період до 04 березня 2016 року - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова.

Суддя