Постанова від 03.02.2010 по справі 2а-7/10

Справа № 2а-7/10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2010 року Шевченківський районний суд м. Львова в складі: головуючого судді Зими І.Є.

при секретарі Савула O.A.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Шевченківської райадміністрації Львівської міської ради, треті особи ВАТ „ Львівгаз”, ЛМКП „ Львівтеплоенерго” про визнання протиправним рішення, зобов'язання до вчинення дій .-

встановив:

17.12.8 р. позивачка звернулася до суду з заявою, в якій просила суд постановити рішення, яким визнати протиправним рішення від 14.10.08 р. за № З-М-1910/3601 Шевченківської райадміністрації Львівської міської ради про відмову у надання дозволу на відключення від мережі центрального опалення та влаштування індивідуального ( автономного) опалення та гарячого водопостачання квартири за адресою м. Львів вул. Грінченка, 11/79 та зобов'язати міжвідомчу комісію з розгляду питань відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання Шевченківської райадміністрації Львівської міської ради надати їй дозвіл на відключення від мереж центрального опалення та влаштування індивідуального ( автономного) опалення та гарячого водопостачання квартири за вказаною адресою. В подальшому вимоги неодноразово уточнювались. Остаточно позивачка просила суд постановити рішення, яким визнати протиправною вказаное рішення про відмову у відключенні її квартири від мережі центрального опалення та гарячого водопостачання, зобов'язати відповідача прийняти рішення про можливість відключення окремої квартири від мережі центрального опалення і встановлення газової водонагрівної колонки - двоконтурного котлу парапетного типу для влаштування індивідуального ( автономного) опалення, надати їй дозвіл на виготовлення і погодження робочого проекту на влаштування системи автономного тепло- та гарячого водопостачання окремї квартири за адресою м. Львів вул.. Грінченка, 11 /79.

Заяву мотивує тим, що 07.10.08 р. вона звернулась письмовою заявою до голови міжвідомчої комісії з питань відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання Шевченківської райадміністрації з проханням надання дозволу на відключення від мереж центрального опалення та влаштування індивідуального ( автономного опалення ) в квартирі за місцем проживання. 16.10.08 р. відповідач відмовив їй надати такий дозвіл. Вважає таку відмову безпідставною, оскільки її, як споживача не влаштовує якість надання послуг ЛМКП” Львівтеплоенерго”. Законом України „ Про теплопостачання” врегульовано, що споживач має право вибирати теплопостачальну організацію, якщо це технічно можливо. Дане питання врегульовано також і Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою КМ України від 21.07.05 р. за № 630. Договору про надання послуг

з теплопостачання з ЛМКП” Львівтеплоенерго” вона не підписувала, відтак вправі особисто вибирати надавача таких послуг. Просила позов задовольнити.

В судовому засіданні представник позивачки підтримав позовні вимоги, покликаючись на викладені в заяві мотиви. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково та пояснив, що дійсно з заявою 07.10.08 р. позивачка звернулась на ім.”я Голови райадміністрації та Голови міжвідомчої комісії з розгляду питань відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання. Без розгляду вказаного питання на засіданні міжвідомчої комісії 14.10.08 р. позивачці було скеровано лист за підписом заступника голови райадміністрації, в якому було роз”яснено, що видача дозволів проводиться лише на будинок в цілому, за умови висловленої письмової згоди усіх мешканців будинку та технічної можливості . Проте позивачка не позбавлена можливості повторно вправі звернутись з даного питання до міжвідомчої комісії, що є колегіальним органом , в складі якого перебувають спеціалісти різних спеціальностей, які вправі вирішувати дане питання. Проте суд не вправі зобов'язати колегіальний орган приймати будь-яке рішення. В разі задоволення заяви на міжвідомчій комісії Голова райадміністрація приймає розпорядження про дачу дозволу на відключення від мережі центрального опалення та вшанування індивідуального опалення в квартирі конкретного громадянина. Тому безпідставні є вимоги позивачки в частині зобов'язання до вчинення певних дій райадміністрацією.

Представник ВАТ „ Львівгаз” в судовому засіданні пояснила, що у вирішенні даного спору покладається на рішення суду. В разі оплати споживачем послуг по виготовленню технічної документації з спірного питання та встановлення технічної можливості встановлення індивідуального опалення в квартирі позивачки акціонерне товариство зацікавлене у збільшенні споживачів їх послуг.

Представник ЛМКП” Львівтеплоенерго” в судовому засіданні заперечила проти позовних вимог, покликаючись на вимоги Постанови КМ України № 1268 від 31.10.07 року.

Заслухавши думку учасників процесу, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачка зареєстрована та проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1 ум. Львові. 07.10.08 р. ОСОБА_1 звернулась з письмовою заявою до голови міжвідомчої комісії з питань відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання Шевченківської райадміністрації з проханням надання дозволу на відключення від мереж центрального опалення та влаштування індивідуального ( автономного

опалення ) в квартирі за місцем проживання. 14.10. 08 р. за підписом Заступника голови райадміністрації позивачці було скеровано лист - повідомлення , з якого вбачається, що видача дозволів проводиться лише на будинок в цілому, за умови висловленої письмової згоди усіх мешканців будинку та технічної можливості, що врегульовано Постановою КМ України № 1268 від 31.10.07 р.. Відтак, заява ОСОБА_1 не була передана на розгляд міжвідомчої комісії.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Вказане право гарантується ст. 55,124 Конституції України.

Відповідно до положень ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Більше того, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно обмежений у його здійсненні (ч. 1. ст. 321 ЦК України).

З метою влаштування автономного опалення в квартирі, та у відповідності до " Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання ", 23.09.2008 року позивач звернувся до Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради із заявою про надання дозволу на відключення його квартири від системи централізованого опалення та центрального водопостачання, у зв'язку із неналежним наданням послуг з постачання теплової енергії з боку Львівського міського комунального підприємства "Львівтеплоенерго" та економічністю індивідуальної системи, для влаштування автономного опалення.

Відповідно до ст. 6, 7, 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Органи місцевого самоврядування здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Так, постанова КМУ від 31 жовтня 2007 р. № 1268 «Про внесення змін до правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630, прямо обмежує конституційні права громадян та норми Закону України «Про теплопостачання» від 2 червня 2005 року N 2633-ІУ, а саме ч. 1 ст. 24. «Права та основні обов'язки споживача теплової енергії», щодо права споживача на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Діючі норми і правила допускають встановлення автономних газових опалювальних котлів. При цьому враховуються характерні особливості в кожному окремому випадку. Якщо діючий переріз труб системи газопостачання квартир в будинку не дозволяє додаткового підключення газового опалювального котла, то таке підключення можливе шляхом окремого вводу в квартиру від зовнішньої газової труби газопостачання будинку.

Крім того, на підставі рішення виконкому Львівської міської ради № 297 від 10.03.06 р. „ Про утворення постійно діючих міжвідомчих комісії з розгляду питань, пов”язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання при виконкому міської ради та районних адміністраціях „ вказана міжвідомча комісії утворена при Шевченківській райадміністрації, у виключну компетенцію якої входить розгляд заяв громадян щодо спірного питання.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що відповідач протиправно направив позивачці відповідь щодо неможливості відключення окремої квартири від мереж центрального опалення, без розгляду даного питання міжвідомчою комісією, в компетенцію якої входить розгляд даного питання.

Відтак, на думку суду, до задоволення підлягають вимоги позивачки в частині визнання протиправною відмови Шевченківської райадміністрації?

Львівської міської ради та зобов'язання передачі заяви позивачки на розгляд міжвідомчої комісії. В решті вимог слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 159, 160 ч. З, 161 КАС України, ст. 319 ЦК України, 21.07.2005р. № 630, прямо обмежує конституційні права громадян та норми Законом України «Про теплопостачання» , Постановою КМУ від 31 жовтня 2007 р. № 1268 «Про внесення змін до правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005р. № 630 " Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання ", суд,-

постановив :

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Шевченківської райадміністрації Львівської місокї ради щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 06.10.08 р. про надання дозволу на відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання та влаштування індивідуального ( автономного ) опалення та гарячого водопостачання квартири за адресою АДРЕСА_1.

Зобов'язати Шевченківську райадміністрацію Львівської міської ради передати на розгляд Міжвідомчої комісії з розгляду питань відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання заяву ОСОБА_1 для вирішення питання щодо дачі дозволу на виготовлення і погодження робочого проекту на влаштування системи автономного тепло- та гарячого водопостачання окремої квартири за адресою АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Шевченківський районний суд м. Львова.

Суддя ОСОБА_2