Справа № 752/13931/16-а
Провадження №: 2-а/752/341/16
Іменем країни
06.09.2016 року Голосіївський райсуд м. Києва
в складі головуючого судді Чередніченко Н.П. з участю секретаря , за участю ОСОБА_1
за участю перекладача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за адміністративним позовом Голосіївського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві до громадянина Пакистану ОСОБА_3 про примусове видворення за межі території України, -
06.09.2016 року Голосіївське РВ ГУ ДМС України в м. Києві звернулося до Голосіївського районного суду м. Києва з адміністративним позовом, в якому просить видворити в примусовому порядку за межі України громадянина Пакистану ОСОБА_3
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем зазначено, що відповідач без законних на то підстав перебуває на території України, незаконно перетнув державний кордон України, з метою подальшого переправлення до країн Європи. З грудня 2015 року по теперішній час проживає на території України без документів на право проживання, ухиляється від виїзду з України. Стосовно ОСОБА_3 06.09.2016 року Голосіївським РВ ГУ ДМС України в м.Києві було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 203 КУпАП та притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу з тих підстав, що ним було грубо порушено встановлений порядок перебування іноземних громадян на території України, а саме проживання без документів на право проживання. В Україні, а останній має бути негайно видворений за межі України.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з зазначених у позовній заяві підстав, а саме обґрунтоване можливе ухилення відповідача від видворення за рішенням органу ДМС.
Відповідач у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позову.
Суд, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, приходить до таких висновків.
Згідно п. 3 ч. 4 ст. 50 КАС України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України та на підставі ч. 3 ст. 185 - 5 КАС України розглядаються за їх обов'язкової участі невідкладно.
Судом встановлено, що громадянин Пакистану ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, незаконно перетнув державний кордон України, з метою подальшого переправлення до країн Європи. З грудня 2015 року по теперішній час проживає на території України без документів на право проживання, ухиляється від виїзду з України. До компетентних органів з приводу легалізації свого становища на території України та оформлення нового паспортного документа замість втраченого - не звертався.
За даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ПР МКМ 082471, складеного 06.09.2016 року завідувачем сектору у роботі з іноземцями та Голосіївського РВ ГУ ДМС України в м. Києві, 06.09.2016 року о 13 год. 30 хв. під час відпрацювання території Голосіївського району м. Києва було виявлено громадянина Пакистану ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який порушив встановлений порядок перебування іноземних громадян на території України, а саме проживав без документів на право проживання в Україні за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 203 КУпАП.
06.09.2016 року заступником начальника Голосіївського РВ ГУ ДМС України в м. Києві відносноОСОБА_3 постанову про накладення адміністративного стягнення за ч. 1 ст. 203 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 510, 00 грн.
Як видно зі змісту постанови органу міграційної служби, якою громадянина Пакистану ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності, останній порушив встановлений Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» порядок перебування іноземних громадян на території України, а саме проживав без документів на право проживання в Україні.
Відповідно до ч.1 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.
Судом достовірно встановлено і підтверджено наявними матеріалами справи, що у відповідача законні підстави для знаходження на території України відсутні, залишати територію України наміру не має, тому є всі підстави вважати, що в разі прийняття вищевказаними органів рішення про видворення, громадянин Пакистану ОСОБА_3 буде ухилятися від виконання цього рішення.
Крім того, ст.4 вищевказаного Закону визначені підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, однак, суду, при розгляді даної справи, жодних підстав, які визначені в наведеній статті, відповідачем не надано.
Щодо відповідача, обставин, які вказані в статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або ж статті 31 Закону України « Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», та унеможливлюють примусове видворення за межі України не встановлено. Також не встановлено обставин, відповідно до яких на відповідачів поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».
Порушення відповідачем законодавства України про перебування на території держави, невжиття заходів щодо вчинення будь-яких дій щодо легалізації перебування на території іноземної для відповідачів держави, який на даний час ніде не працює та не мають джерела існування, що свідчить про його можливе ухилення від виїзду в разі прийняття рішення органом ДМС про видворення та є достатньою підставою для примусового видворення його з України за судовим рішенням.
Відповідно до роз'яснень, викладених у п.26 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду від 25.06.2009 року № 1 "Про судову практику розгляду спорів щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового або тимчасового захисту, примусового повернення і примусового видворення іноземця чи особи без громадянства з України та спорів, пов'язаних із перебуванням іноземця та особи без громадянства в Україні" іноземець та особа без громадянства можуть бути примусово видворенні за межі України з підстав та в порядку, що визначені статтею 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», статтею 13 Закону України «Про імміграцію». Примусове видворення та затримання іноземця та особи без громадянства здійснюється лише на підставі постанови адміністративного суду.
Вказані обставини дають суду підстави зробити висновок, що позовні вимоги позивача засновані на законі, є обґрунтованими, знайшли своє повне підтвердження в ході судового розгляду. В зв'язку з чим позов підлягає повному задоволенню.
Відповідно до п. 22 ст. 22 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» стосовно іноземців та осіб без громадянства, котрі не мають коштів для відшкодування витрат, пов"язаних з видворенням їх за межі України, видворення здійснюється за рахунок держави.
Таким чином, враховуючи майновий стан відповідача, суд вважає за доцільне усі витрати, пов"язані з примусовим видворенням за межі України, здійснити за рахунок держави.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідачів не стягуються.
На підставі наведеного, Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Закону України «Про імміграцію», керуючись ст.ст. 50,94,159,160,161,162,163,173,183-5 КАС України, суд -
адміністративний позов Голосіївського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві до громадянина Пакистану ОСОБА_3 про примусове видворення за межі території України - задовольнити в повному обсязі.
Затримати Громадянина Пакистану ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в України, на строк. який не може перевищувати шести місяців .
Примусово видворити за межі території України громадянина Пакистану ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок коштів державного бюджету України.
На підставі п. 5 ч. 2 ст.256 КАС України постанову допустити негайного виконання.
Копії постанови суду невідкладно видати сторонам по справі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя