Постанова від 06.09.2016 по справі 727/5874/16-а

Справа № 727/5874/16-а

Провадження № 2-а/727/193/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2016 року Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

Судді Семенка О.В.

за участю :

секретаря судових засідань ОСОБА_1

представника відповідача Романюк Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Шевченківського районного суду м. Чернівці адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

08 серпня 2016 року позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Посилався на те, що 13 листопада 1996 року йому була призначена пенсія за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (1789-ХІІ), в розмірі 75% середнього заробітку старшого помічника прокурора Чернівецької області.

Вказує, що 25 липня 2016 року він звернувся із письмовою заявою до управління Пенсійного фонду України у м. Чернівцях про здійснення перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» та надав довідку прокуратури Чернівецької області № 18/160вих-16 від 31 березня 2016 року про розмір його нового середньомісячного заробітку, просив перерахувати та встановити йому пенсію у розмірі 90% середньомісячного заробітку, оскільки вона була призначена і виплачувалась йому ще до внесення відповідних змін в Закон України «Про прокуратуру».

Однак управління Пенсійного фонду України у м. Чернівцях листом № 324/Г-11 від 28 липня 2016 року йому відмовлено. Відмову обґрунтовано тим, що з 01 червня 2015 року раніше призначені пенсії не перераховуються посилаючись на те, що постановою Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 року норми пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» виключені.

Вважає, що зазначена відмова у перерахуванні йому пенсії є незаконною, оскільки суперечить чинному законодавству.

Згідно ст.16 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76 від 28 грудня 2014 року Кабінет Міністрів України зобов'язано у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону. В той же час, у випадку розроблення такого механізму, перерахунок пенсії буде здійснюватись особам, які реалізовують своє право на призначення пенсії після 01 червня 2015 року.

Крім того, управління Пенсійного фонду України у м. Чернівцях в своєму листі невірно посилалось на пункт 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 від 02 березня 2015 року, зазначивши, що «з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеним законом, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються», оскільки останнє речення цього абзацу «раніше призначені пенсії не перераховуються» в Законі відсутнє. Ця стаття Закону стосується лише призначення пенсій, а не здійснення її перерахунку.

При перерахунку йому пенсії необхідно врахувати те, що законодавчі зміни до Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках до середньомісячного заробітку стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Крім того, при вирішенні питання про застосування відповідних норм Закону України «Про прокуратуру» щодо перерахунку вже призначених пенсій необхідно також керуватись вимогами ст.22 Конституції України, де зазначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, тобто при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма права, що визначає розмір пенсії у відсотках до середньомісячного заробітку, яка діяла на момент призначення пенсії.

Відповідач також зобов'язаний був керуватись вимогами ч.1 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції, що діяла на час призначення йому пенсії, у якій зазначено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, в тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку, пенсія призначається в розмірі 80% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місячним зверненням за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2%, але не більше 90% від суми місячного (чинного) заробітку.

Відповідно до ч.13 ст.50-1 цього Закону у тій же редакції обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Також згідно з ч.18 ст.20-1 даного Закону призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Враховуючи ці вимоги закону, відповідач зобов'язаний був перерахувати його пенсію, встановивши її у розмірі 90% середньомісячного заробітку на час звернення за перерахунком.

Просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови в перерахунку пенсії йому. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Чернівецькій області здійснити перерахунок пенсії йому, починаючи з 01 січня 2016 року, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки прокуратури Чернівецької області від 31.03.2016 р. №18/160вих-16, у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідної категорії прокурорсько-слідчих працівників згідно ст.. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (№1789-ХІІ) та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на його користь сплачену ним суму судового збору.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просить визнати протиправними дії відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугу років, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Чернівецькій області здійснити перерахунок пенсії йому, починаючи з 01 січня 2016 року, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки прокуратури Чернівецької області від 31.03.2016 р. №18/160вих-16, у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідної категорії прокурорсько-слідчих працівників згідно ст.. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (№1789-ХІІ) та здійснити відповідні виплати з урахуванням виплачених сум. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на його користь сплачену ним суму судового збору, з підстав, вказаних в позовній заяві, повністю підтвердивши викладені в ній обставини.

Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, пояснила, що з 13 листопада 1996 року позивач перебуває на обліку як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру». З 01.08.2001 на підставі заяви позивача, органом Пенсійного фонду України здійснено перерахунок пенсії за вислугу років із розрахунку 90% від суми місячного (чинного) заробітку відповідно до Закону України «Про прокуратуру». З 01.07.2012 на підставі заяви позивача від 06.08.2012 проведено перерахунок пенсії за вислугу років із розрахунку 80% від суми місячного (чинного) заробітку у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам. 25.07.2016 позивач звернувся із заявою до Головного управління про проведення перерахунку пенсії за вислугу років у зв'язку із підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам на підставі поданої довідки Прокуратури Чернівецької області. Листом Головного управління від 28.07.2016 №324/Г-11 надано відповідь на заяву щодо відсутності підстав для перерахунку пенсії позивачу на підставі поданої довідки, керуючись нормами чинного законодавства України.

Відповідно до п.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VІ від 14 жовтня 2014 року умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури призначаються Кабінетом Міністрів України.

Механізм визначення заробітку, з якого призначається або перераховується пенсія, визначено постановою Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», відповідно до пункту 4 якої у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішення Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України № 432-ІV від 16 січня 2003 року «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку: пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Однак положення цього пункту виключені постановою Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Також відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 від 02 березня 2015 року у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний Банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. З 01 червня 2015 року в порядку та на умовах, визначених вищевикладеними законами, призначення та перерахунок пенсії не здійснюється.

Таким чином, вимоги позивача провести перерахунок пенсії із середньомісячного заробітку на підставі довідки прокуратури Чернівецької області №18/160вих-16 від 31.03.2016 року у відповідності до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 05 листопада 1991 року, виходячи з розрахунку 90% від середньомісячного заробітку на посаді старшого помічника прокурора Чернівецької області з 01 грудня 2015 року є безпідставними. Просить залишити без розгляду позовні вимоги ОСОБА_3, що знаходяться поза межами строку звернення до суду встановленого статтею 99 КАС України, озглянути позовні вимоги ОСОБА_3 в межах строку звернення до суду встановленого статтею 99 КАС України, відмовити ОСОБА_3 у задоволенні позовних вимог, які знаходяться в межах строку звернення до адміністративного суду встановленого статтею 99 КАС України, щодо перерахунку пенсії з 01.01.2016 - у зв'язку з безпідставністю та незаконністю таких позовних вимог.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до частковому задоволенню.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_3 з 13 листопада 1996 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (до 01 квітня 2016 року в управлінні Пенсійного фонду України в м. Чернівцях) як одержувач пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» і отримує пенсію в розмірі 90% середньомісячного заробітку.

В березні 2016 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях з заявою про перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», надавши довідку прокуратури Чернівецької області №18/160вих-16 від 31.03.2016 року про розмір середньомісячного заробітку в сумі 18683 грн. 00 коп. (копія довідки на а.с. 11)

Листом заступника начальника Головного управління Малої Н.І. за № 324/Г-11 від 28 липня 2016 року (копія на а.с.10) позивачу ОСОБА_3 відмовлено у проведенні перерахунку пенсії та зазначено, що відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 від 02 березня 2015 року у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний Банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. З 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених цими законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» норми пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» виключені.

Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ в редакції від 05 листопада 1991 року. Редакція зазначеної статті змінювалась.

Так, відповідно до частини першої статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ в редакції, що діяла на час призначення пенсії ОСОБА_3 прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше не менше 20 років, в тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку, пенсія призначається в розмірі 80% від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місячним зверненням за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2%, але не більше 90% від суми місячного (чинного) заробітку.

Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку з прийняттям Закону № 3668-УІ змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті). Так, відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Згідно з частиною вісімнадцятою статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Внесені Законами № 3668-УІ "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" і № 1166-УІІ "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які змін у зв'язку із прийняттям Законів № 3668-УІ і № 1166-УІІ не зазнали.

На підставі наведених норм закону відповідач зобов'язаний був із 01 грудня 2015 року перерахувати позивачу ОСОБА_3 пенсію, встановивши її у розмірі 90% середньомісячного заробітку.

З правової позиції Конституційного Суду України вбачається, що Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Водночас, Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» внесено нову норму (друге речення частини п'ятнадцятої), згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Згідно з пунктом 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом. Пенсіонерам, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії, встановлений цим Законом, виплата пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) відповідатиме максимальному розміру пенсії, встановленому цим Законом.

На момент набрання чинності цим Законом пенсія ОСОБА_3 становила менше десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Також, 01 квітня 2015 року набрав чинності Закон України від 02 березня 2015 року № 213-V11I «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким внесено зміни в статтю 50-1 Закону України «Про прокуратуру», а саме: максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Наведені положення є імперативними та встановлюють обмеження в розмірі виплачуваної особі пенсії, неконституційними не визнавались та були чинними в період, за який позивач просить здійснити перерахунок пенсії.

За таких обставин, відповідач зобов'язаний провести перерахунок і виплату пенсії позивачу в розмірі 90% місячного заробітку, однак з урахуванням обмежень максимального розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відносно цих вимог закону суд вважає, що відповідач не довів правомірності свого рішення щодо відмови позивачу ОСОБА_3 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90 відсотків його середньомісячної заробітної плати згідно довідки прокуратури Чернівецької області № 18/160вих.-16 від 31 березня 2016 року, з урахуванням обмежень максимального розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність на відповідний рік, цим самим порушив конституційне право позивача, передбачене ч.1 ст.46 Конституції України, та діяв не у відповідності з вимогами ч.2 ст.19 Конституції України, якою на органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб покладено обов'язки діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_3 в частині визнання незаконною відмову Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 28 липня 2016 року щодо перерахунку ОСОБА_3 пенсії за вислугу років; зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України Чернівецькій області перерахувати ОСОБА_3 пенсію за вислугу років із середньомісячного заробітку згідно довідки прокуратури Чернівецької області за № 18/160 вих.-16 від 31.03.2016 року відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» від 26 липня 2001 року), виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку на посаді старшого помічника Прокурора Чернівецької області починаючи з 28 липня 2016 року - є обґрунтованими і підлягають до задоволення. В задоволенні інших позовних вимог слід відмовити.

Оскільки позовні вимоги ОСОБА_3 задоволені, то у відповідності до вимог ст.94 ч.1 КАС України суд вважає, що з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на користь позивача належить стягнути понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 551 грн. 20 коп., сплаченого згідно квитанції (а.с.1).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 22, 46, 58 Конституції України, ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 05 листопада 1991 року, постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV, ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ, ст.ст.1, 2 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95ВР, Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», керуючись ст.ст.6, 7, 9, 11, 14, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_3 до Головного управління пенсійного фонду України в м. Чернівцях про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Пенсійного фонду України у м. Чернівцях щодо відмови у перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_3.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Чернівецькій області перерахувати ОСОБА_3 пенсію із середньомісячного заробітку згідно довідки прокуратури Чернівецької області за № 18/160 вих.-16 від 31.03.2016 року відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» від 26 липня 2001 року), виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку на посаді старшого помічника прокурора Чернівецької області починаючи з 28 липня 2016 року по день звернення 08 серпня 2016 року, з урахуванням обмежень максимального розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність на відповідний рік.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на користь ОСОБА_3 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 551 гривня 20 копійок.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівців.

СУДДЯ: О.В. Семенко