Справа№ 640/12772/16-п
н/п 3/640/3189/16
"09" вересня 2016 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Якуші Н.В.,
при секретарі - Пічугіної А.Г.,
за участю:
представника Харківської митниці ДФС - ОСОБА_1,
особи, яка притягається до відповідальності - ОСОБА_2
представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3,
розглянувши матеріали справи про порушення митних правил у відношенні:
ОСОБА_2 ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина ОСОБА_5, тимчасово не працюючого, зареєстрованого за адресою: м. Донецьк, вул.. 25-річчя РККААДРЕСА_1, мешкає: Полтавська область, Великобагачский район, с.м.т. ОСОБА_6, вул.. Європейська, б. 136, паспорт громадянина ОСОБА_7 ОСОБА_5 Р3164653, виданий 04.03.2008 року
за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 482 МК України, -
22.05.2016 року до митного поста «Щербаківка» в напряму руху з України в Російську Федерацію прибув автомобіль НОМЕР_1, під керуванням громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_2, без вантажу.
В ході проведеної перевірки фактів перемищення через митний кордон України вказаного транспортного засобу, згідно інформації, що міститься в базі даних ЄАІС та з урахуванням інформації, отриманої від УСБУ в Харківській області встановлено, що гр.. ОСОБА_2 на автомобілі НОМЕР_1 в липні-серпні 2015 року перемістив товари «Овочі та фрукти», згідно експортних митних декларацій Російської федерації №10313012/2015/4201 (,0) від 10.07.2015, №10319010/2015/12662(,0) від 13.07.2015, №10313012/2015/4364(,0) від 16.07.2015, №10319010/2015/13704(,0) від 22.07.2015, №10319010/2015/14421(,0) від 28.07.2015, №10319010/2015/15840(,0) від 10.08.2015, №10319010/2015/12662(,0) від 15.08.2015 з території Російської Федерації на територію непідконтрольну України (так звана ДНР) через автомобільні пункти пропуску, які згідно наказу Державної фіскальної служби України від 27.11.2014 року № 331 «Про ліквідацію та створення окремих митних постів Донецької та Луганської митниць ДФС», ліквідовані як відокремлені структурні підрозділи. ОСОБА_2 перемістив товар та транспортний засіб через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування митного органу і без виконання митних формальностей, чим здійснив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 482 МК України.
ОСОБА_2 у судове засідання з'явився, свою провину повністю заперечував, вказав, що дійсно на автомобілі НОМЕР_1 переміщував 10.07.2015 року, 13.07.2015 року, 16.07.2015 року, 22.07.2015 року, 28.07.2015 року, 10.08.2015 року, 15.08.2015 року з території РФ на територію непідконтрольну України через автомобільні пункти пропуску овочі та фрукти, але для особистого користування.
Представник ОСОБА_2 ОСОБА_8 просив суд закрити провадження по справі, оскільки вже сплинули строки притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника Харківської митниці ДФС ОСОБА_1, яка просила визнати ОСОБА_2 винним у скоєні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 482 МК України, суд вважає, що дійсно 22.05.2016 року до митного поста «Щербаківка» в напряму руху з України в Російську Федерацію прибув автомобіль НОМЕР_1, під керуванням громадянина ОСОБА_5 ОСОБА_2, без вантажу.
Відповідно до ч.1 ст.195 МК України переміщення товарів через митний кордон України здійснюється у пунктах пропуску через державний кордон України, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України відповідно до міжнародних договорів України, укладених в установленому законом порядку.
Згідно ч.1 ст.547 МК України митний пост є органом доходів і зборів, який входить до складу митниці як відокремлений структурний підрозділ і в зоні своєї діяльності забезпечує виконання завдань, покладених на органи доходів і зборів.
Створення, реорганізація та ліквідація митних постів здійснюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в порядку, визначеному законом (ч. 3 ст. 547 МК України).
Відповідно до ч.1, ч. 2 ст. 318 МК України, митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. Митний контроль здійснюється виключно органами доходів і зборів відповідно до цього Кодексу та інших законів України.
Відповідно ч.1, ч.3 ст. 558 МК України органи доходів і зборів при виконанні покладених на них завдань взаємодіють з правоохоронними органами в порядку, встановленому законодавством. Правоохоронні органи повідомляють органи доходів і зборів про виявлені ними порушення митних правил або контрабанду.
Доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч.1 ст. 495 МК України).
Згідно інформації, що міститься в базі даних ЄАІС та з урахуванням інформації отриманої від УСБУ в Харківській області гр. ОСОБА_2 на автомобілі НОМЕР_1 в липні-серпні 2015 року перемістив товари «Овочі та фрукти», згідно експортних митних декларацій Російської федерації №10313012/2015/4201 (,0) від 10.07.2015, №10319010/2015/12662(,0) від 13.07.2015, №10313012/2015/4364(,0) від 16.07.2015, №10319010/2015/13704(,0) від 22.07.2015, №10319010/2015/14421(,0) від 28.07.2015, №10319010/2015/15840(,0) від 10.08.2015, №10319010/2015/12662(,0) від 15.08.2015з території Російської Федерації на територію непідконтрольну України (так звана ДНР) через автомобільні пункти пропуску, які згідно наказу Державної фіскальної служби України від 27.11.2014 року № 331 «Про ліквідацію та створення окремих митних постів Донецької та Луганської митниць ДФС», ліквідовані як відокремлені структурні підрозділи, чим скоїв порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 482 Митного кодексу України - дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування митного органу і без виконання митних формальностей.
Таким чином, матеріалами справи, та поясненнями самого ОСОБА_2, який у судовому засіданні фактично визнав обставини, викладені у протоколі про порушення митних правил від 23.05.2016 року за №321/80700/16, підтверджується, що ОСОБА_2 перемістив вказаний товар на транспортному засобі через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування митного органу і без виконання митних формальностей.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 482 МК України переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування органу доходів і зборів і без виконання митних формальностей, яке підтверджене зібраними по справі до дослідженими судом доказами.
Відповідно до ч.1 ст.487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
У відповідності до вимог п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Згідно з ч. 2 ст. 467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до ст. 522 цього Кодексу розглядаються судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а в разі розгляду судами (суддями) справ про триваючі правопорушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477- 485 цього Кодексу - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень.
Слід зазначити, що ч. 2 ст. 467 МК України не вказує на те, що стосовно правопорушень, передбачених ст.ст.469, 477- 485 МК України строк завжди і за будь-яких обставин має обраховуватися від дня виявлення правопорушення. В даному випадку вирішальним є саме фактор «триваючого характеру» правопорушення, а не його кваліфікації згідно певної статті МК України.
Справа №321/80700/16 про порушення митних правил у відношенні громадянина ОСОБА_2 надійшла для розгляду до суду 18.08.2016 року, тобто більше ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, тобто 10.07.2015, 13.07.2015, 16.07.2015, 22.07.2015, 28.07.2015, 10.08.2015, 15.08.2015 р.р..
Посилання представника митниці на зміст ч.2 ст. 467 МК України в обґрунтування висновку про те, що вчинене ОСОБА_2 правопорушення є триваючим, безпідставне, оскільки згідно частини першої цієї статті Митного Кодексу, дане правопорушення до категорії триваючих правопорушень не віднесено.
При цьому, під триваючим правопорушенням слід розуміти таке, що розпочалось з будь-якої протиправної дії чи бездіяльності, здійснюється потім безперервно, шляхом невиконання певних обов'язків.
Що стосується правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 482 МК України, то йому не притаманні вищезазначені критерії, оскільки воно є закінченим правопорушенням з моменту переміщення, або дії, спрямованої на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем.
Приймаючи до уваги викладене, провадження по даній адміністративній справі підлягає закриттю в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.467 МК України.
Оскільки стягнення не накладається, витрати, пов'язані зі справою про порушення митних правилсудом не стягуються.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 69, 257, 266, 268, 458, 467, 472, 522, 526, 527 МК України, ст.ст.10, 11, 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
Провадження по справі №321/80700/16 про порушення митних правил за ч.1 ст.482 МК України у відношенні громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 467 МК України.
Вилучені згідно протоколу про порушення митних правил №321/80700/16 від 23.05.2016 року автомобіль марки «ГАЗ-3302 АО1121», вантажний фургон ізотермічний-с, шасі Х9633020082303758, білого кольору, 2008 року випуску, р.н. НОМЕР_2, 1 ключ від автомобіля, загальною вартістю 90000,00 грн., свідоцтво про реєстрацію СХХ 429463, що зберігаються у комірі Харківської митниці ДФС, повернути ОСОБА_2.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з моменту її винесення. Постанова набирає чинності після закінчення 10-денного строку для її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Якуша Н.В.