"26" квітня 2007 р.
Справа № 30/74-07-2158А
Позивач: Комінтернівська районна державна адміністрація Одеської області;
Красносільська сільська рада Комінтернівського району Одеської області;
Крижанівська сільська рада Комінтернівського району Одеської області;
Відповідач: Одеське обласне головне управління земельних ресурсів;
Комінтернівський районний відділ земельних ресурсів
Про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії та визнання наявності повноважень
Суддя Рога Н.В.
Секретар Герасименко Н.П.
Представники:
Від позивача: Комінтернівська райдержадміністрація - Середа Г.М.- довіреність від 04.04.2007р. та від 10.04.2007р.,
Красносільська сільська рада - не з'явився;
Крижанівська сільська рада -не з'явився;
Від відповідача: Одеське обласне головне управління земельних ресурсів -Телега О.Ф.- довіреність від 03.04.2007р.
Комінтернівський районний відділ земельних ресурсів -Кмитюк І.Л.- довіреність від 16.04.2007р. №13-13-04\209.
Суть спору: Позивачі, Комінтернівська районна державна адміністрація Одеської області, Красносільська сільська рада Комінтернівського району Одеської області та Крижанівська сільська рада Комінтернівського району Одеської області, звернулися до господарського суду Одеської області з позовом до Одеського обласного головного управління земельних ресурсів та Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів про зобов'язання внести зміни до державної статистичної звітності з земельних ресурсів щодо наявності земель та розподілу їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності , за якими земельні ділянки загальною площею 526, 0 га земель Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області знаходяться в розпорядженні цих рад та Комінтернівської районної державної адміністрації (в межах повноважень) до моменту отримання Одеською міською радою державного акту встановленої законом форми та його державної реєстрації.
В ході розгляду справи позивачі надали заяву про зміну позовних вимог, згідно якої позовні вимоги доповнено вимогами про визнання протиправними дій відповідачів щодо включення земель площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області до державної статистичної звітності по формі 6-зем, як земель міста Одеси , та визнання наявності повноважень у позивачів щодо розпорядження земельними ділянками площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в межах населених пунктів, відповідно, за Красносільською та Крижанівською сільськими радами, а за межами населених пунктів, на території цих адміністративно-територіальних утворень - за Комінтернівською районною державною адміністрацією Одеської області.
Представник позивача - Комінтернівської районної державної адміністрації позовну заяву підтримує , наполягає на її задоволенні.
Позивач - Красносільська сільська рада згідно листа від 24.04.2007р. підтримує адміністративний позов у повному обсязі та просила розглядати справу за відсутністю представника ради.
Позивач - Крижанівська сільська рада згідно пояснень, що надійшли до суду 26.04.2007р. повністю підтримує адміністративний позов, та згідно заяви просив розглядати справу без участі представника сільради.
Відповідач - Одеське обласне головне управління земельних ресурсів проти позову заперечує з мотивів, викладених у запереченнях на позов.
Відповідач - Комінтернівський районний відділ земельних ресурсів повністю підтримує заперечення Одеського обласного головного управління земельних ресурсів.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
Постановою Верховної ради України від 07.02.2002р. №3064-ІІІ «Про зміну меж міста Одеси Одеської області» постановлено включити у межі міста Одеси Одеської області 526,0 га земель Красносільської сільради та 361,0 га земель Крижанівської сільради Комінтернівського району Одеської області. Таким чином розпочався процес зміни меж адміністративно-територіальних утворень: Комінтернівського району Одеської області та міста Одеса.
Станом на 1 січня 2006р. Комінтернівським районним відділом земельних ресурсів прозвітовано перед Одеським обласним головним управлінням земельних ресурсів по формі 6-зем, що землі Комінтернівського району, а саме землі Красносільської сільради та Крижанівської сільради Комінтернівського району загальною площею 887 га включено до меж міста Одеси та виключено їх із земель Комінтернівського району Одеської області. Відповідно, такі ж самі дані були включені у форму 6-зем і Одеським обласним головним управлінням земельних ресурсів.
Позивачі по справі вважають дії Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів та Одеського обласного головного управління земельних ресурсів щодо включення земель площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області до державної статистичної звітності по формі 6-зем, як земель міста Одеси є протиправними, посилаючись на таке:
Спірні землі Крижанівської та Красносільської сільських рад не могли увійти до міста Одеси (адміністративно-територіальної одиниці), оскільки відповідно до ст.175 Земельного кодексу України межі адміністративно-територіальних утворень встановлюються в порядку та відповідно до закону. Згідно ст.176 цього ж Кодексу межі адміністративно-територіальних утворень посвідчуються державним актом України, форма та порядок якого встановлюється Верховною Радою України. На даний час такого Державного акту не існує.
Крім того, відповідно до п.12 Розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями за межами населених пунктів належить Комінтернівській районній адміністрації. До цього часу не відбулося розмежування земель державної та комунальної власності в Комінтернівському районі, у зв'язку з чим позивачі вважають, що розпорядження землями за межами населених пунктів належить Комінтернівській районній адміністрації, а у межах населених пунктів, відповідно, Крижанівській та Красносільській сільським радам.
Позивачі також зазначили, що згідно ст.125 Земельного кодексу України право власності на землю, як сукупність прав володіння, користування та розпорядження земельними ділянками, встановлюється для всіх суб'єктів земельних правовідносин без будь-яких виключень, та виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування на земельну ділянку, та його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до одержання документа, що посвідчує право на неї та державної реєстрації забороняється. На даний час у Одеської міської ради відсутні будь-які, встановлені чинним законодавством, документи щодо права власності на спірні земельні ділянки, у зв'язку з чим позивачі вважають неправомірними дії відповідачів по справі щодо включення земель площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області до державної статистичної звітності по формі 6-зем, як земель міста Одеси. Форма 6-зем є видом статистичної звітності, яка не може надавати підстави власності або користування земельними ділянками.
Таким, чином, позивачі вважають, що до цього часу спірні земельні ділянки знаходяться у розпорядженні позивачів до моменту отримання Одеською міською радою державного акту встановленої законом форми та його державної реєстрації. За таких обставин, позивачі просять суд зобов'язати відповідачів внести зміни до державної статистичної звітності з земельних ресурсів щодо наявності земель та розподілу їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності, за якими земельні ділянки загальною площею 526, 0 га земель Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області знаходяться в розпорядженні цих рад та Комінтернівської районної державної адміністрації (в межах повноважень) до моменту отримання Одеською міською радою державного акту встановленої законом форми та його державної реєстрації, а також визнати наявність у позивачів повноважень щодо розпорядження земельними ділянками площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в межах населених пунктів, відповідно, за Красносільською та Крижанівською сільськими радами, а за межами населених пунктів, на території цих адміністративно-територіальних утворень - за Комінтернівською районною державною адміністрацією Одеської області.
Відповідач - Одеське обласне головне управління земельних ресурсів , проти позову заперечує, посилаючись на те, що відповідно до ст.174 Земельного кодексу України рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням обласних рад. Згідно ст.173 цього ж Кодексу межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.
Відповідач зазначив, що проект встановлення межі міста Одеси було розглянуто і, в тому числі, погоджено: рішенням Комінтернівської районної ради Одеської області від 02.08.2001р. №221-ХХІІІ «Про погодження межі м. Одеси по суміжності з Комінтернівським районом»; рішенням Красносільської сільської ради від 30.07.2001р. №225-ХХІІІ «Про погодження межі м. Одеси по суміжності з Красносільською сільською радою»; рішенням Крижанівської сільської ради від 27.07.2001р. №367-ХХІІІ «Про погодження міста Одеси по суміжності з Крижанівською сільською радою»; рішенням Одеської міської ради від 20.07.2001р. №2655-ХХІІІ «Про погодження межі м. Одеси». Даними рішеннями була погоджена межа м. Одеси згідно з її описом та балансом території, в якому передбачено збільшення площі м. Одеси, у тому числі на 887 га за рахунок земель Комінтернівського району, з них: 526 га земель Красносілської сільської ради та 361 га земель Крижанівської сільської ради.
Одеська обласна рада, відповідно до ст.63 Земельного кодексу України (1992р.), прийняла рішення від 07.08.2001р. №347-ХХІІІ «Про межу м. Одеси», яким затвердила межі міста Одеси загальною площею 16242,0 га, із включенням у тому числі до меж міста 887,0 га земель Комінтернівського району, з них: 526 га земель Красносілської сільської ради та 361 га земель Крижанівської сільської ради. При цьому Одеська обласна рада погодилася із зменшенням території Комінтернівського району на 887,0 га. Матеріали по встановленню меж були подані на розгляд та затвердження Верховної Ради України. Проект встановлення меж пройшов державну землевпорядну експертизу та його визнано таким, що відповідає вимогам чинного земельного законодавства та діючих нормативно-методичних документів, і оцінюється позитивно.
Відповідач вважає, що з моменту прийняття Верховною Радою України постанови від 07.02.2002р. №3064-ІІІ межі міста Одеси стали становити 16242,0 га, куди входять і спірні землі позивачів по справі.
Відповідач підтвердив, що на даний час у Одеської міської ради відсутній державний акт, як то передбачено ст.176 Земельного кодексу України, але, на думку відповідача, у зв'язку із відсутністю розробленої Верховною Радою України такої форми державного акту, такі акти відсутні у всіх адміністративно-територіальних утворень, у тому числі у позивачів по справі.
Відповідач також погодився з посиланням позивачів на ч.3 ст.125 Земельного кодексу України, згідно якої приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж в натурі (на місцевості) , одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється. Але вважає, що відсутність такого документу у м. Одеси пояснюється неврегульованістю цього питання на законодавчому рівні.
Відповідач також зазначив, що форма 6-зем -це одна з форм державної статистичної звітності щодо наявності земель і розподілу їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності в межах територій, які входять до адміністративно-територіальних одиниць. Заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем) відбувається відповідно до Інструкції, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 05.11.1998р. №377 (із змінами) , та зареєстрованої у Мінюсті України 14.12.1998р. за №788\3228.
Відповідач - Комінтернівський районний відділ земельних ресурсів, повністю підтримує заперечення Одеського обласного головного управління земельних ресурсів
Розглянув матеріали справи суд доходить до такого висновку:
Згідно ст. 16 Цивільного кодексу України, засобом захисту цивільних прав та інтересів, крім іншого, є визнання незаконним рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади АРК або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а згідно ч. 3 ст. 105 КАС України позивач має право вимагати зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії, а також вимагати встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
Згідно ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та й спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст.104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приписи ст.13 Конституції України визначають, що від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією.
Відповідно до ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів місцевого самоврядування захищаються у судовому порядку.
Стаття 173 Земельного кодексу України визначає межу адміністративно-територіального утворення як умовну замкнену лінію на поверхні землі, що відокремлює територію району, села, селища, міста, району у місті від інших територій . У межах конкретного адміністративно - територіального утворення здійснюється повноваження компетентних органів, як-то, органів місцевого самоврядування.
Технічними вказівками по складанню проектів встановлення меж сільських населених пунктів, затвердженими Держкомземом України 30.10.1991р., передбачено, що проекти встановлення меж сільських населених пунктів розробляються на підставі завдання на проектування.
Межі району, села, селища, міста, району у місті не тільки встановлюються, але й змінюються за проектами землеустрою, які розробляються державними та іншими землевпорядними організаціями відповідно до техніко-економічного обґрунтування розвитку адміністративно-територіальних утворень та генеральних планів населених пунктів.
Межа адміністративно-територіальних утворень не є постійною. Сам факт включення нових земельних ділянок у межу району, села, селища, міста, району у місті не припиняє права власності і права користування цими земельними ділянками. Правовий режим вказаних земельних ділянок може бути змінений лише у випадку їх вилучення (викупу у відповідних суб'єктів з відшкодуванням збитків в повному об'ємі згідно вимог чинного законодавства.
Як встановлено в ході розгляду справи, рішенням Одеської міської ради від 20.07.2001р. №2655-ХХІІІ «Про погодження межі м. Одеси» була погоджена межа м. Одеси згідно з її описом та балансом території, в якому передбачено збільшення площі м. Одеси, у тому числі на 887 га за рахунок земель Комінтернівського району, з них: 526 га земель Красносілської сільської ради та 361 га земель Крижанівської сільської ради.
Одеська обласна рада прийняла рішення від 07.08.2001р. №347-ХХІІІ «Про межу м. Одеси», яким затвердила межі міста Одеси загальною площею 16242,0 га, із включенням у тому числі до меж міста 887,0 га земель Комінтернівського району, з них: 526 га земель Красносілської сільської ради та 361 га земель Крижанівської сільської ради.
Постановою Верховної ради України від 07.02.2002р. №3064-ІІІ «Про зміну меж міста Одеси Одеської області» постановлено включити у межі міста Одеси Одеської області 526,0 га земель Красносільської сільради та 361,0 га земель Крижанівської сільради Комінтернівського району Одеської області, та затверджено межі міста Одеси загальною площею 16242,0 га, але відсутній додаток до даної Постанови, який би встановлював які саме землі увійшли до меж міста Одеси.
Чинний Земельний кодекс України закріпив Положення щодо встановлення меж адміністративно-територіальних утворень в певному порядку та відповідно до закону.
Згідно ст.125 Земельного кодексу України право власності на землю, як сукупність прав володіння, користування та розпорядження земельними ділянками, встановлюється для всіх суб'єктів земельних правовідносин без будь-яких виключень, та виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування на земельну ділянку, та його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до одержання документа, що посвідчує право на неї та державної реєстрації забороняється.
На даний час у Одеської міської ради відсутні будь-які, встановлені чинним законодавством, документи щодо права власності на спірні земельні ділянки, у зв'язку з чим неправомірними є дії відповідачів по справі щодо включення земель площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області до державної статистичної звітності по формі 6-зем, як земель міста Одеси. Форма 6-зем є видом статистичної звітності, яка не може надавати підстави власності або користування земельними ділянками.
Згідно ст.176 Земельного кодексу України межі адміністративно-територіальних утворень посвідчуються державним актом України, форма та порядок якого встановлюється Верховною Радою України. Дійсно, на даний час Верховною Радою України не розроблено такого Державного акту, але, Земельним кодексом України не передбачено будь-яких виключень щодо юридичного посвідчення меж адміністративно-територіальних утворень у випадку відсутності встановленого законодавством документу. За таких обставин, юридично не відбулося встановлення меж міста Одеси.
Слід також звернути увагу на те, що при розгляді господарським судом Одеської області справ №28\176-06-4621А та №28\293-06-6832А судом досліджувався лист Одеського міського голови від 14.12.2005р. №03-30\132, згідно якого станом на дату підписання цього листа меж м. Одеси в натурі (на місцевості) не встановлені, направлений до Держкомзему України технічний звіт по встановленню межі м. Одеси не пройшов державну землевпорядну експертизу і направлений на доопрацювання, оскільки при обрахуванні площі міста за результатами геодезичної зйомки виявлено розбіжності між обчисленою фактичною площею міста та межами міста, затвердженими Постановою Верховної Ради України.
Крім того, у постанові Одеського апеляційного господарського суду від 30.01.2007р. по справі №28\176-06-4621 також зазначено, що згідно листа Одеської обласної ради від 30.01.2005р. №31\Р-27-1104\928, на виконання постанови ВР України від 07.02.2002р. №3064-ІІІ було складено Акт про встановлення в натурі меж м. Одеси по суміжності з Комінтернівським районом Одеської області та передачу на зберігання межових знаків від 30.12.2002р. Однак, станом на 01.01.2005р. і 01.01.2006р. зазначені землі фактично залишаються на території Комінтернівського району, про що свідчать дані державної статистичної звітності (форма 6-зем ) по Комінтернівському району Одеської області та м. Одеса.
Слід зауважити, що виходячи з заперечень відповідачів по справі, межі міста Одеси змінилися з моменту прийняття Верховною Радою України постанови від 07.02.2002р. №3064-ІІІ . Але, тоді незрозуміло, за яких підстав у статистичну звітність дані про нові межі міста Одеси були внесені лише у 2006р., адже, виходячи з пояснень відповідачів, такі дані у статистичну звітність мали бути внесені ще станом на 1 півріччя 2002р.
На підставі всього зазначеного, суд вважає неправомірними дії відповідачів по справі - Одеського обласного головного управління земельних ресурсів та Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів щодо включення земель площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області до державної статистичної звітності по формі 6-зем, як земель міста Одеси.
Задоволенню також на думку суду підлягає вимога позивачів щодо встановлення наявності повноважень у Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області, Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та Красносільської сільської ради Комінтернівського району Одеської області щодо розпорядження земельними ділянками площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в межах населених пунктів, відповідно, за Красносільською та Крижанівською сільськими радами, а за межами населених пунктів, на території цих адміністративно-територіальних утворень - за Комінтернівською районною державною адміністрацією Одеської області станом на дату розгляду справи, адже, відповідно до п.12 Розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями за межами населених пунктів належить Комінтернівській районній адміністрації. До цього часу не відбулося розмежування земель державної та комунальної власності в Комінтернівському районі, у зв'язку з чим розпорядження землями за межами населених пунктів належить Комінтернівській районній адміністрації, а у межах населених пунктів, відповідно, Крижанівській та Красносільській сільським радам.
Що стосується вимоги позивачів щодо зобов'язання Одеського обласного головного управління земельних ресурсів та Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів внести зміни до державної статистичної звітності з земельних ресурсів щодо наявності земель та розподілу їх за власниками землі, землекористувачами , угіддями та видами економічної діяльності , за якими земельні ділянки загальною площею 526, 0 га земель Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області знаходяться в розпорядженні цих рад та Комінтернівської районної державної адміністрації (в межах повноважень) до моменту отримання Одеською міською радою державного акту встановленої законом форми та його державної реєстрації, то ця вимога задоволенню не підлягає виходячи з того, що форма 6-зем - це одна з форм державної статистичної звітності щодо наявності земель і розподілу їх за власниками землі, землекористувачами , угіддями та видами економічної діяльності в межах територій, які входять до адміністративно-територіальних одиниць. Заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем) відбувається відповідно до Інструкції, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 05.11.1998р. №377 (із змінами), та зареєстрованої у Мінюсті України 14.12.1998р. за №788\3228.
Вибраний позивачами спосіб захисту порушеного права не можна визнати таким, що ґрунтується на нормах чинного законодавства, оскільки внесення до статистичної звітності даних залежить не від вимог та бажання особи, а від наявності або відсутності належно оформлених та наданих до відповідної установи даних, на підставі яких уповноважені державні органи повинні заповнювати форми статистичної звітності.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області, Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та Красносільської сільської ради Комінтернівського району Одеської області -задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Одеського обласного головного управління земельних ресурсів щодо включення земель площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області до державної статистичної звітності по формі 6-зем, як земель міста Одеси.
3. Визнати протиправними дії Комінтернівського районного відділу земельних ресурсів щодо включення земель площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області до державної статистичної звітності по формі 6-зем, як земель міста Одеси.
4. Встановити наявність повноважень у Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області, Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області та Красносільської сільської ради Комінтернівського району Одеської області щодо розпорядження земельними ділянками площею 526, 0 га Красносільської сільської ради та 361,0 га земель Крижанівської сільської ради Комінтернівського району Одеської області в межах населених пунктів, відповідно, за Красносільською та Крижанівською сільськими радами, а за межами населених пунктів, на території цих адміністративно-територіальних утворень - за Комінтернівською районною державною адміністрацією Одеської області станом на дату розгляду справи.
5. У задоволенні іншої частини позову відмовити.
Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому КАС України.
Постанова підписана 03 травня 2007р.
Суддя