Ухвала від 09.09.2016 по справі 385/679/16-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

09 вересня 2016 року м. Київ К/800/23752/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С., перевіривши дотримання ст.ст.17, 20, 210, 211, 212 КАС України та відповідність вимогам ст.213 КАС України касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 02 червня 2016 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управляння Пенсійного Фонду в Гайворонському районі Кіровоградської області про зобов'язання провести перерахунок,

ВСТАНОВИЛА:

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 на вказані судові рішення.

Згідно з ч.2 ст.212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Відповідно до ч.5 ст.254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Враховуючи приписи ст.ст.212, 254 КАС України, перебіг строку на касаційне оскарження ухвали суду апеляційної інстанції, постановленої в письмовому провадженні, починається по закінченню п'яти днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

Оскаржувана ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду постановлена в письмовому провадженні 30 червня 2016 року; касаційну ж скаргу позивачем подано 01 вересня 2016 року (згідно дати штемпеля відділення поштового зв'язку на конверті).

Позивач в касаційній скарзі просить суд поновити строк касаційного оскарження та зазначає, що отримав рішення апеляційного суду лише 18 серпня 2016 року, однак, при цьому, будь-яких доказів (конверту тощо) в підтвердження невиконання судом апеляційної інстанції передбаченого ч.3 ст.167 КАС України обов'язку з надіслання особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копії судового рішення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі не надав.

Відповідно ж до ч.4 ст. 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Керуючись ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИЛА:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 02 червня 2016 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управляння Пенсійного Фонду в Гайворонському районі Кіровоградської області про зобов'язання провести перерахунок залишити без руху.

Позивачу протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали усунути зазначені недоліки.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду України С.С. Пасічник