Ухвала від 05.09.2016 по справі 826/20657/15

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

05 вересня 2016 року м. Київ К/800/23660/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Юрченко В.П.,

перевіривши касаційну скаргу Підприємства "Благодар" Всеукраїнської організації інвалідів союзу організацій інвалідів України

на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2016

та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14.07.2016

у справі № 826/20657/15

за позовом Підприємства "Благодар" Всеукраїнської організації інвалідів союзу організацій інвалідів України

до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві

про відновлення видаткових операцій,-

ВСТАНОВИВ:

Касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Згідно з частиною другою статті 212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду, яку оскаржує заявник у своїй касаційній скарзі ухвалена 14.07.2016.

Касаційна скарга разом із долученими до неї рішеннями судів попередніх інстанцій надійшла до Вищого адміністративного суду України 31.08.2016 , про що свідчить відтиск штемпелю відділення поштового звязку, тобто з порушенням строків, встановлених статтею 212 КАС України.

Скаржник звернувся до суду касаційної інстанції із клопотанням про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, мотивувавши його тим, що директор ОСОБА_1 був позбавлений можливості подати касаційну скаргу на рішення суду апеляційної інстанції, отримане 25.07.2016 через направлення його у відрядження з 28.07.2016 по 28.08.2016.

Водночас з матеріалів касаційної скарги вбачається, що наказ №27 про направлення директора підприємства ОСОБА_1 був виданий 27.07.2016. Відтак беручи дату оголошення апеляційним судом оскаржуваного рішення та дату наказу на відрядження, директор підприємства був завчасно обізнаний про необхідність подання касаційної скарги.

Відповідно до частини четвертої статті 214 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Виходячи з наведеного та положень статей 108, 214 КАС України касаційну скаргу слід залишити без руху, надавши строк скаржнику для усунення зазначених недоліків.

Керуючись статтями 214, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху касаційну скаргу Підприємства "Благодар" Всеукраїнської організації інвалідів союзу організацій інвалідів України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 14.07.2016 у справі № 826/20657/15.

Надати Підприємству "Благодар" Всеукраїнської організації інвалідів союзу організацій інвалідів України - 30 днів з моменту отримання ухвали.

Роз'яснити, що у разі неусунення недоліків, касаційну скаргу буде повернуто скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.П. Юрченко