Постанова від 30.08.2016 по справі 642/2889/16-а

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2016 р. № 642/2889/16-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мельникова Р.В.,

суддів - Мар'єнко Л.М., Нуруллаєва І.С.,

за участю секретаря судового засідання - Цибульник Г.В.,

представника позивача - Сойміна В.І.,

представника відповідача - Міністерства оборони України - Вельми І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Міністерства оборони України, щодо залишення без розгляду документів про призначення та виплату позивачу одноразової грошової допомоги, як особі, яка звільнена з військової служби, яка отримала інвалідність 2 групи з 03.04.2014р внаслідок захворювання, пов'язаного із виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 направити на адресу Міністерства оборони України заяву та додані документи щодо призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, як особі, яка звільнена з військової служби, яка отримала інвалідність 2 групи з 03.04.2014р внаслідок захворювання, пов'язаного із виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- зобов'язати Міністерство оборони України розглянути заяву та додані документи щодо призначення та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, як особі, яка звільнена з військової служби, яка отримала інвалідність 2 групи з 03.04.2014р внаслідок захворювання, пов'язаного із виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та прийняти відповідне рішення;

- зобов'язати Міністерство оборони України подати до суду звіт про виконання судового рішення після спливу місячного терміну з моменту набрання законної сили судовим рішенням.

Ухвалою Ленінського районного суду м.Харкова від 19.05.2016 відкрито провадження по справі №642/2889/16-а за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою Ленінського районного суду м.Харкова від 03.06.2016 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії направлено за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.

За приписами ст. 22 КАС України, адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він - старший прапорщик у відставці, проходив військову службу у Збройних Силах України з 04.11.1973 року по 05.12.2000 року, у період з 26.07.1986 року по 16.09.1986 року брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З 28.07.1988 року по 09.02.1989 року проходив службу в складі обмеженого контингенту радянських військ в республіці Афганістан. На підставі довідки в/ч 2272 № 46/269 від 23.06.2000 року здоров'я позивача було визначено як "обмежено придатний до військової служби". 24.11.2000 року наказом командувача північного оперативного командування № 062-ПМ позивача звільнено в запас по пункту 46 підпункту «б» ( за віком). Із списків частини позивач виключений наказом командира в/ч НОМЕР_1 № 4 від 05.12.2000 року.

15.12.2015 року позивач повторно звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою вирішення питання про виплату одноразової грошової допомоги у звязку з встановленням йому інвалідності ІІ групи з 03.04.2014 року.

Однак, 12.04.2016р. ОСОБА_1 отримав лист ХОВК від 07.04.2016 року. за № 702/ ВСЗ, яким ІНФОРМАЦІЯ_3 направив позивачеві копію листа Департамента фінансів МОУ від 11.03.2016 року № м284/3/6/1304, який вважає формальною відмовою на його заяву, яка не вирішує питання по суті. Невиплата позивачу належної йому одноразової грошової допомоги позбавляє його можливості реалізувати своє право на соціальний захист, передбачений ч. 1 ст. 46 Конституції України, що слугувало підставою для звернення позивача до суду.

Представник Міністерства оборони України проти задоволення позову заперечував та зазначив, що оскільки позивач скористався своїм правом вибору підстави на отримання одноразової грошової допомоги (компенсації), отримав її відповідно до ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а Законом встановлена імперативна норма щодо отримання одноразової грошової допомоги (компенсації) тільки за однією підставою, а також враховуючи те, що чинним законодавством не передбачено право особи на переобрання підстави на отримання допомоги або відмови від отриманої допомоги, то права на отримання одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» позивач не має.

Представник Харківського обласного військового комісаріату заперечуючи проти задоволення позовних вимог вказав, що останнім було направлено на адресу Міністерства оборони України необхідні для призначення одноразової грошової допомоги документи, а відтак відповідач вважає, що вимоги позивача щодо військкомату є безпідставними, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Представники позивача та Міністерства оборони України у судовому засіданні підтримали свої правові позиції в повному обсязі.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 до судового засідання не з'явився, про день та час судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином, про що свідчить телефонограма, яка міститься в матеріалах справи.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 в період з 04.11.1973 року по 05.12.2000 року проходив військову службу в Збройних Силах України, в період з 26.07.1986 року по 16.09.1986 року брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до Посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1) серії НОМЕР_2 , ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, згідно Посвідчення серії НОМЕР_3 від 10.06.2010 року є ветераном війни - учасником бойових дій, а відповідно до Посвідчення серії НОМЕР_4 , позивач є інвалідом II, ветераном війни - інвалідом війни та має право на пільги, встановлені законодавством України для цих категорій громадян.

Згідно Витягу з протоколу засідання Військово-лікарської комісії Північного регіону по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв від 25.03.2013 року було встановлено, що захворювання ОСОБА_1 , пов'язані з виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до Виписки з акта огляду медико-соціальною експертною комісією до довідки серії 10 ААВ №630036 від 22.05.13 року, ОСОБА_1 було встановлено III групу інвалідності, у зв'язку з: «Захворювання, пов'язане з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

06.06.2013 року позивач звернувся з письмовою заявою до ХОВК стосовно виплати одноразової грошової допомоги на підставі ч.2 ст. 16 Закону № 2011-ХІІ та порядку № 499.

19.06.2013 року УСЗН було нараховано позивачеві одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров'ю по ІІІ групі інвалідності в розмірі 189грн. 60 коп. на підставі ст. 48 Закону № 796-ХІІ, що підтверджується довідкою УСЗН від 22.07.2015 року № 2456.

В подальшому, згідно Виписки із акту огляду медико-соціальною експертною комісією до довідки серії 10 ААБ №681739 від 03.04.2014 року, ОСОБА_1 було встановлено II групу інвалідності, у зв'язку з: «Захворювання, пов'язане з виконанням обов'язків військової служби при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

У квітні 2014 р. позивач звертався до ХОВК з приводу виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням позивачу II групи інвалідності з 03.04.2014р., причина інвалідності: захворювання, пов'язане з виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильське А1 С у відповідності до ст. 16 Закону України №2011 та Порядку № 975.

ХОВК у квітні 2014 р. направив комплект документів позивача до комісії МОУ.

Відповідно до змісту п. 152 протоколу № 4 від 16.06.2014 р. комісія МОУ відмовила позивачеві у призначенні одноразової грошової допомоги, мотивуючи тим що позивач, отримав компенсацію за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст.48 закону №796-ХІ1 зазначену в довідці УСЗН від 14.04.2014 року № 1206 та позивачем була отримана страхова сума за державним обов'язковим особистим страхуванням в розмірі 1 100,00 грн., що підтверджується листом ХОВК від 19.08.2014 року № 13/2/ОГД.

11.09.2014р. УСЗН було нараховано позивачеві за його заявою одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров'ю по ІІ групі інвалідності в розмірі 94 грн. 80коп за ст. 48 закону №796-Х1І, що підтверджується довідкою УСЗН від 22.07.2015р. №2456.

12.10.2015р. позивач повернув через відділення Ощадбанку на рахунок державного бюджету України одноразові компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю за ст.48 закону №796-Х11 по ІІІ групі інвалідності у розмірі 189 грн.60коп.( квитанція Ощадбанку №6 від 12.10.2015р.) та по II групі -інвалідності в розмірі 94грн. 80коп. ( квитанція Ощадбанку №7 від 12.10.2015р.), що також підтверджується довідкою №01-40/921 від 09.11.2015р. Чугуївського управління Державної казначейської служби України у Харківській області, в якій зазначено, що грошові кошти в сумі 189грн.60коп.та 94грн.80коп. 13.10.2015 року були зараховані на рахунок державного бюджету.

15.12.2015року позивач повторно, з метою вирішення питання про виплату одноразової грошової допомоги, у зв'язку з встановленням йому інвалідності II групи з 03.04.2014р. внаслідок виконання обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АВС звернувся до ХОВК з відповідною заявою та надав копії необхідних документів.

В свою чергу, 28.12.2015р. за № 336/1/ОГД, ХОВК надіслав документи у Департамент фінансів МОУ з відповідними додатками для вирішення питання призначення або відмови в призначенні одноразової грошової допомоги.

Харківським обласним військовим комісаріатом позивачу надано відповідь від 07.04.2016 року за вих. № 702/ВСЗ, відповідно до якої позивача повідомлено про те, що оскільки він скористався своїм правом вибору допомоги та не має права на одержання допомоги відповідно до ст.16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Повернення коштів управлінню соціального захисту населення не є підставою для складання висновку щодо виплати одноразової грошової допомоги та направлення його на розгляд Комісії Міністрерства оборони України. Також у відповіді відповідача зазначено, що позивач звільнився із військової служби 31.12.2002 року, а нова редакція статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" набула чинності 01.01.2007 року.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" ( надалі - Закон), соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Згідно зі ст. 1-2 Закону, військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами. У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 3 Закону, дія цього Закону поширюється на військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти.

Згідно з ч.1 ст. 16 Закону, одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі- одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року № 975 затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі по тексту - Порядок).

Даний Порядок визначає механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст).

Пунктом 11 Порядку передбачено, що військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає уповноваженому органу такі документи: заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності; довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності. До заяви додаються копії: постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).

До суду не надано доказів, які б свідчили про невиконання позивачем вимог пункту 11 Порядку при поданні заяви від 15.12.2015 року до Харківського обласного військового комісаріату.

Пунктом 13 Порядку передбачено, що керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку. Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.

ХОВК, на виконання вищезазначених норм права, 28.12.2015 року надіслав документи ОСОБА_1 до Департаменту фінансів МОУ з відповідними додатками для вирішення питання про призначенні або відмови в призначенні позивачу одноразової грошової допомоги, що підтверджується листом ХОВК № 336/1/ОГД.

З метою виконання положень закону 16-2 Закону № 2011-ХІІ та постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975 наказом Міністерства оборони України «Про організацію роботи та призначення комісії з розгляду питань, повязаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби» від 12.04.2007 № 168 (далі - Наказ) призначена постійно діюча комісія з розгляду питань, повязаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби. До складу даної комісії входить заступник Міністра оборони України та 8 керівників структурних підрозділів Міністерства оборони України.

Виходячи з наведеного, розгляд питань щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги внаслідок встановлення інвалідності у Міністерстві оборони України розглядається та приймається комісійно.

Однак, матеріали справи не містять, а суб'єктом владних повноважень до суду не надано жодних доказів, які б свідчили про дотримання Міністерством оборони України процедури, передбаченої Порядком № 975 щодо необхідності скликання комісії з метою вирішення питання про виплату грошової допомоги у випадку подання позивачем повторно 15.15.2015 року необхідного пакету документів.

Окрім того, колегія суддів зазначає, що лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 11.03.2016 року № 248/3/6/1304 не можна розцінювати як рішення Міністерства оборони України про результати розгляду звернення позивача, оскільки відповідне рішення приймає комісія з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби.

Таким чином зважаючи на те, що в спірних правовідносинах саме на Міністерство оборони України, як на головного розпорядника коштів, покладено обов'язок щодо прийняття рішення про призначення та нарахування одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у зв'язку із встановленням останньому інвалідності II групи, та з огляду на те, що в Міністерстві оборони України не було створено комісію для розгляду повторної заяви ОСОБА_1 від 15.12.2015 року та, відповідно, жодного належним чином оформленого рішення (висновку) в результаті розгляду вказаної заяви прийнято не було, як того вимагають норми діючого законодавства, та приймаючи до уваги, що позивачем доведено протиправну бездіяльності відповідача 1, яка пов'язана з невиконанням останнім дій, які повинні були і могли бути вчинені в силу покладених на відповідача обов'язків і згідно з чинним законодавством України, що в свою чергу вчинило негативний вплив на реалізацію прав, свобод та інтересів позивача, то колегія суддів приходить до висновку про наявність протиправної бездіяльності Міністерства оборони України щодо залишення без розгляду документів позивача щодо отримання одноразової грошової допомоги.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України визначено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, колегія суддів зауважує, що контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду першої, апеляційної чи касаційної інстанцій, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.

В даному випадку, колегія суддів вбачає підстави для застосування спеціального контролю за виконанням судового рішення та необхідності зобов'язання Міністерства оборони України надати до суду звіт про виконання судового рішення протягом тридцяти днів з дня набрання постановою у даній справі законної сили.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів приходить до висновку про задоволення позовних вимог у повному обязі.

За приписами ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 КАС України.

Керуючись ст.ст. 8-14, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Міністерства оборони України щодо залишення без розгляду документів про призначення та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, як особі, яка звільнена з військової служби, якій встановлена інвалідність ІІ групи з 03.04.2014 внаслідок захворювання, пов'язаного із виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат (код НОМЕР_5 ) направити на адресу Міністерства оборони України (код 00034022) заяву та додані документи щодо призначення та виплати ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_6 ) одноразової грошової допомоги, як особі, яка звільнена з військової служби, якій встановлена інвалідність ІІ групи з 03.04.2014 внаслідок захворювання, пов'язаного із виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Зобов'язати Міністерство оборони України (код 00034022) розглянути заяву та додані документи щодо призначення та виплати ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_6 ) одноразової грошової допомоги, як особі, яка звільнена з військової служби, якій встановлена інвалідність ІІ групи з 03.04.2014 внаслідок захворювання, пов'язаного із виконанням обов'язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та прийняти відповідне рішення.

Встановити судовий контроль за виконанням Міністерством оборони України (код 00034022) постанови суду по даній справі.

Зобов'язати Міністерство оборони України (код 00034022) надати до Харківського окружного адміністративного суду звіт про виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 30.08.2016 по адміністративній справі № 642/2889/16-а протягом 30 (тридцяти) днів з дня набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 05 вересня 2016 року.

Головуючий суддя Р.В. Мельников

Судді Л.М. Мар'єнко

І.С. Нуруллаєв