Постанова від 20.10.2011 по справі 2270/9184/11

Копія

Справа № 2270/9184/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2011 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

за участі:представника відповідача ОСОБА_3.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 < 3-тя особа > до Управління Пенсійного фонду України в Славутському районі та м. Славута, < 3-тя особа > про визнання протиправною та скасування вимоги № Ф 642у від 01.02.2011 року, -

ВСТАНОВИВ:

28 липня 2011 року судом було відкрито провадження у адміністративнй справі у якій позивач просить визнати протиправною та скасувати вимогу № Ф 642у від 01.02.2011 року, про сплату боргу за 3 - 4 квартали 2010 року в сумі 1732,80 гривень, посилаючись на Конституцію України, Закони України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", "Про Державний бюджет на 2010 рік", Про систему оподаткування", БК України, КК України, Указ Президента України "Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб"єктів малого підприємництва".

У суді представник відповідача позов не визнала, про що надала письмове заперечення, яке підтвердила у суді, а позивач до суду не з"явився, однак надіслав суду заяву від 20.10.2011 року, про розгляд справи за його відсутності.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

Корінцем вимоги №642у від 01.02.2011 року, позивачу станом на 01.02.2011 року визначена загальна сума боргу, як платника страхових внесків у розмірі 1732,80 гривень, яка 18.02.2011 року отримана платником, відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення.

Згідно розрахунку сум доплат до мінімального страхового внеску з урахуванням частин фіксованого податку для ФОП ОСОБА_4 за період з липня по грудень 2010 року, розрахована сума доплати до мінімального страхового внеску, яка становить 1732,80 гривень.

Порядок сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2011 року регулювався Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон).

Відповідно до підпункту 4 пункту 8 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону (у редакції Закону України від 08.07.2010 N 2461-VI), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.

Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Законом не передбачено виключень або пільг щодо нарахування та сплати страхових внесків.

Враховуючи зазначене, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, в тому числі і позивач, за період з липня по грудень 2010 року повинні сплачувати страхові внески з урахуванням вищенаведеного.

Відповідно до п.1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011, № 384/2011 "Про Положення про Пенсійний фонд України, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України (далі - Міністр). Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок). Пунктом 7 цього Положення визначено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Частиною 4 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Відповідно до ч.7 розділу 8 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Згідно ч.3 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка діяла до 01.01.2011 року, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду. Узгодження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки здійснюється на підставі заяви страхувальника, яка розглядається територіальним органом Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів після її отримання, та поданих страхувальником документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі. У разі узгодження страхувальником вимоги про сплату недоїмки з територіальним органом Пенсійного фонду цей орган зобов'язаний у строк, визначений для розгляду заяви страхувальника про узгодження вимоги, надіслати йому узгоджену вимогу про сплату недоїмки, а страхувальник зобов'язаний сплатити узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги. У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Щодо посилання позивача у позові, про вчинення посадовими особами відповідача злочину передбаченого ч.1 ст.366 КК України, суд вважає їх безпідставними, так як жодних доказів цього не надано суду і таких фактів не було встановлено у судовому засіданні. Однак, якщо позивач все ж таки має докази, про вчинення посадовою особою злочину, то він може з відповідною заявою звернутися до правоохоронних органів ( міліція, СБУ, прокуратура), які зобов"язані вирішити його заяву у порядку визначеному ст. 97 КПК України.

Згідно части 1 - 2 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Підсумовуючи наведене, суд приходить до висновку, що суб"єкт владних повноважень, який заперечує проти позову, довів що діяв у межах Закону, адже правомірно виніс вимогу № Ф 642у від 01.02.2011 року, яка також є законною, тому позовні вимоги не підлягають задоволенню, так як це підтверджується доказами, які перевірено судом.

На підставі викладеного, керуючись Законами України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Славутському районі та м. Славута, про визнання протиправними дій та скасування вимоги № Ф 642у від 01.02.2011 року відмовити.

Копію постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 25.10.2011 року.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

< виготовлено > < Дата виготовлення >

Постанова не набрала законної сили. < Дата набрання законної сили >

Суддя/підпис/ОСОБА_1

"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1