12.2
про залишення заяви без руху
05 вересня 2016 року СєвєродонецькСправа № 2а-877/11/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С,, перевіривши матеріали заяви Територіального управління Державної казначейської служби України в Луганської області про зміну способу і порядку виконання судового рішення по справі № 2а-877/11/1270 за позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про зобов'язання провести перерахунок заробітної плати,-
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Територіального управління Державної казначейської служби України в Луганської області про зміну способу і порядку виконання судового рішення по справі № 2а-877/11/1270 за позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про зобов'язання провести перерахунок заробітної плати.
Розглянувши заяву Територіального управління Державної казначейської служби України в Луганської області суд дійшов до наступного.
Кодексом адміністративного судочинства України не врегульовано питання щодо залишення без руху заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Відповідно до частини 7 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки, дій суду в разі надходження заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення по справі Кодексом адміністративного судочинства України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини 7 статті 9 цього Кодексу застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам статті 106 цього Кодексу.
Згідно частини 3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Виходячи з вищенаведеного, заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а саме: до заяви не додано документу про сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 2 статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік"з 1 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378,00 гривень.
Згідно з пп. 6 п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.
Отже, сума судового збору за подання заяви про встановлення способу і порядку в про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення становить - 413,40 грн.
Таким чином, заявнику у відповідності до вимог статті 4 Закону "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення, слід надати суду документ про сплату судового збору в сумі 413,40 грн. в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Подання заяви без додержання вимог, передбачених ст. 106 КАС України є підставою для залишення її без руху.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суд, -
Заяву Територіального управління Державної казначейської служби України в Луганської області про зміну способу і порядку виконання судового рішення по справі № 2а-877/11/1270 за позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області про зобов'язання провести перерахунок заробітної плати - залишити без руху.
Запропонувати заявнику впродовж 5-ти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки заяви, шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору
У разі не усунення недоліків у зазначений строк заява про встановлення способу і порядку виконання судового рішення по справі № 2а-877/11/1270 буде вважатися неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.С. Шембелян