Ухвала від 30.08.2016 по справі 826/13534/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення подання без руху

30 серпня 2016 року м. Київ № 826/13534/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Шулежко В.П., розглянувши матеріали подання Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві до публічного акціонерного товариства "Експерементальний механічний завод" про зупинення видаткових операцій,

ВСТАНОВИВ:

З поданням до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Державна податкова інспекція у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - заявник) до публічного акціонерного товариства "Експерементальний механічний завод" (далі - відповідач) про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для відкриття провадження у справі за поданням податкового органу, суд виходить з наступного.

Статтею 183-3 КАС України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання.

Окрім того, суд зазначає, що провадження у справах, порушених за поданням податкових органів, поданим на підставі статті 183-3 КАС України, є окремим видом судового провадження, відмінним від загального (позовного).

З огляду на це загальні норми Кодексу адміністративного судочинства України, що регулюють процедуру позовного провадження, до провадження на підставі подання податкового органу можуть застосовуватися лише в частині, що не суперечить спеціальним нормам статті 183-3 цього Кодексу. Тому сторони у процесі розгляду подання податкового органу користуються всіма правами, які мають позивач та відповідач згідно з нормами Кодексу адміністративного судочинства України, за винятком тих, що не можуть бути реалізовані за змістом статті 183-3 зазначеного Кодексу.

Разом з тим, суд зазначає, що у частині, що не врегульована статтею 183-3 КАС України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (зазначена позиція відповідає Листу Вищого адміністративного суду від 18.01.2012 № 165/11/13-12).

Як передбачено ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Приписами ч. 2 ст. 87 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.

Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 36740-V.

Так, згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент звернення до суду) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до вимог п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з урахуванням внесених змін згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484-VIII, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень складає 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання адміністративного позову немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Розмір мінімальної заробітної плати визначається відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" з урахуванням внесених змін Законом України від 17.09.2015 № 704-VIII, установлено у 2015 році мінімальну заробітну плату з 1 вересня у розмірі - 1378 гривень.

Як вбачається із доданих до подання матеріалів, заявником не надано документу про сплату судового збору в порядку та розмірі, передбачених Законом України "Про судовий збір".

Зазначені вище обставини вказують на невідповідність подання вимогам, встановленим ст. 106 та ст. 183-3 КАС України.

Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання суду до суду доказів сплати судового збору в порядку та розмірі визначених чинним законодавством України.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.

Керуючись статтями 106, 108, 160, 165, 183-3 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

Подання Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління ДФС у м. Києві до публічного акціонерного товариства "Експерементальний механічний завод" про зупинення видаткових операцій - залишити без руху.

Встановити заявнику строк для усунення недоліків подання в строк до 15 год. 00 хв. 31 серпня 2016 та роз'яснити, що в іншому випадку подання буде повернуто.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання ухвали.

Суддя В.П. Шулежко