ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
31 серпня 2016 року м. Київ № 826/8671/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва - Шулежко В.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва ГТУЮ у м. Києві про скасування запису,
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва ГТУЮ у м. Києві про скасування запису про публічне обтяження рухомого майна, внесеного до Державного реєстру майна по виконавчому провадженню №29606607.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд звертає увагу на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 2 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що позивач є учасником виконавчого провадження №29606607, а саме боржником.
Як вбачається з позовної заяви, позивач оскаржує запис, внесений державним виконавцем, про публічне обтяження рухомого майна.
Як зазначає сам позивач у позовній заяві, про існування відкритого виконавчого провадження, відкритого на підставі постанови №186083 від 12.08.2011р., виданої ВДАІ Вишгородського району про стягнення з ОСОБА_1 штрафу, та внесення запису про публічне обтяження рухомого майна, внесеного до Державного реєстру майна по виконавчому провадженню №29606607, позивачу стало відомо 23.12.2015р.
Разом з тим, позивач надіслав до суду позовну заяву по даній справі засобами поштового зв'язку, яка згідно відтиску штампу суду зареєстрована у суді 06.06.2016р.
З огляду на викладені обставини, вбачається, що позивачем подано до суду позовну заяву з пропуском строку звернення до суду, передбаченого ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
В той же час, із заявою про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними позивач не звертався.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч.2 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Згідно з п.9 ч.1 ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи викладене, обставини, які надавали б суду підстави вважати причини пропуску строку звернення з позовом до суду поважними позивачем не доведені та не підтверджені належними доказами, суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду.
Також, суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 160, 165 КАС України, суд,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва ГТУЮ у м. Києві про скасування запису про публічне обтяження рухомого майна, внесеного до Державного реєстру майна по виконавчому провадженню №29606607 - залишити без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка звернулась із даним позовом до суду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-ти денний строк з дня отримання ухвали.
Суддя В.П. Шулежко