ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про закриття провадження у справі
25 серпня 2016 року м. Київ№ 826/24382/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченко І.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до третя особа Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Київська міська рада
прозобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернулась з позовом до Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, за участі третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Київської міської ради про зобов'язання відповідача здійснити дії по приватизації кімнати АДРЕСА_1 за позивачем, на підстав виданого ордеру №123 від 20.11.2013р.
В судовому засіданні 11.02.2016р. суд по справі перейшов в письмове провадження.
Розглянувши в письмовому провадженні матеріали справи, суд зазначає наступне.
За приписами частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень" означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Поряд з цим, у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Як вбачається з матеріалів справи спірні правовідносини між позивачем та відповідачем виникли з підстав не вжиття останнім відповідних дій, спрямованих на забезпечення приватизації кімнати АДРЕСА_1 за ОСОБА_1, на підстав виданого їй ордеру №123 від 20.11.2013р.
З аналізу вищенаведеного вбачається, що спір між сторонами пов'язаний з вирішенням питання щодо права на житло.
Житлові спори - це особливий різновид спорів, що торкаються житлових прав та інтересів громадян і організацій.
Таким чином, оскільки приписи п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України прямо встановлюють правило про захист прав, зокрема, що виникають із житлових відносин, у порядку цивільного судочинства, оскільки у такому випадку особа звертається до суду за захистом порушеного цивільного, а не особистого немайнового права, цей спір не стосується захисту прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, а пов'язаний з вирішенням питання щодо права на житло.
Аналогічна правова позиція з цього питання викладена в постанові Верховного Суду України від 16.12.2015 у справі № 6-2139цс15, висновок якого є обов'язковим для врахування судами у відповідності до положень ст. 2442 КАС України.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
При цьому, на виконання приписів частини другої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд роз'яснює позивачу, що розгляд та вирішення таких справ віднесено до юрисдикції місцевих загальних судів в порядку цивільного судочинства.
Приймаючи до уваги викладене, керуючись пунктом 1 частини першої статті 157, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Закрити провадження у справі №826/24382/15 за позовом ОСОБА_1 до Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, за участі третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Київської міської ради про зобов'язання відповідача здійснити дії по приватизації кімнати АДРЕСА_1 за позивачем, на підстав виданого ордеру №123 від 20.11.2013р.
2. Копію ухвалу направити сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя І.М. Погрібніченко