29.08.16 Справа № 904/5831/16
За позовом публічного акціонерного товариства "ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО", м. Запоріжжя в особі відокремленого підрозділу "ПРИДНІПРОВСЬКА ТЕПЛОВА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ" публічного акціонерного товариства "ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО", м. Дніпро
до комунального підприємства "КОМЕНЕРГОСЕРВІС" Дніпропетровської міської ради, м. Дніпро
про стягнення 11 155 191,73 грн.
Суддя Соловйова А.Є.
Секретар судового засідання Левицька К.Ю.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність №174 від 07.12.2015
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність №796 від 12.07.2016
Публічне акціонерне товариство “ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО” в особі відокремленого підрозділу «ПРИДНІПРОВСЬКА ТЕПЛОВА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ» публічного акціонерного товариства «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО» (надалі - Позивач) звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою комунального підприємства «КОМЕНЕРГОСЕРВІС» Дніпропетровської міської ради (надалі - Відповідач) про стягнення 11 155 191,73 грн. за договором №318-ДЭ-ПрТЭС постачання теплової енергії у вигляді гарячої води для потреб бюджетних установ від 04.01.2016.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 18.07.2016 порушено провадження у справі, позовна заява прийнята до розгляду.
В судовому засіданні 11.08.2016 розгляд справи відкладався на 25.08.2016, в судовому засідання 25.08.2016 оголошувалась перерва до 29.08.2016, згідно зі ст.77 Господарського процесуального кодексу України.
В обґрунтування своїх позовних вимог Позивач посилається на невиконання Відповідачем вимог діючого законодавства та умов згаданого договору, а саме - порушення строків оплати за відпущену теплову енергію за період з січня 2016 року по квітень 2016 року. У підтвердження своїх позовних вимог Позивач надав суду договір №318-ДЭ-ПрТЭС постачання теплової енергії у вигляді гарячої води для потреб бюджетних установ від 04.01.2016 з додатками до нього, акт №546 звіряння розрахунків від 04.05.2016, акти розподілу загальної кількості теплової енергії спожитої за розрахунковий період пропорційно фактичним обсягам корисного відпуску Теплопостачальної організації по категоріях №1 за січень 2016 року від 31.01.2016, №2 за лютий 2016 року від 29.02.2016, №3 за березень 2016 року від 31.03.2016, №4 за квітень 2016 року від 30.04.2016, акти про кількість відпущеної теплової енергії для потреб бюджетних установ №1 за січень 2016 року від 31.01.2016, №2 за лютий 2016 року від 29.02.2016, №3 за березень 2016 року від 31.03.2016, №4 за квітень 2016 року від 30.04.2016, спільні протокольні рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію за рахунок коштів загального фонду державного бюджету України від 23.05.2016, від 20.07.2016.
Позивач керуючись п.п.5.3.-5.7., 6.3.5. названого договору, нормами Господарського та Цивільного кодексів України просить стягнути Відповідача заборгованість за відпущену теплову енергію в сумі 9 467 954,78 грн., 3% річних в сумі 85 936,40 грн., інфляційні втрати в сумі 437 956,41 грн., пеню в сумі 1 163 344,14 грн.
Представник Позивача в судове засідання 29.08.2016 з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник Відповідача в судове засідання 29.08.2016 з'явився, позовні вимоги визнав частково, в сумі основного боргу - 8 367 498,63 грн., та зазначив, що після порушення провадження у справи сума основного боргу зменшилась на 1 100 456,15 грн. 25.08.2016 Відповідач надав відзив б/н від 23.08.2016 на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні пені, інфляційних втрат та 3% річних.
В судовому засіданні 29.08.2016 оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників Позивача, Відповідача господарський суд, -
04.01.2016 публічне акціонерне товариство «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО» в особі відокремленого підрозділу «ПРИДНІПРОВСЬКА ТЕПЛОВА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ» публічного акціонерного товариства «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО» (Позивач, Виробник) та комунальне підприємство «КОМЕНЕРГОСЕРВІС» Дніпропетровської міської ради (Відповідач, Теплопостачальна організація) уклали договір №318-ДЭ-ПрТЭС постачання теплової енергії у вигляді гарячої води для потреб бюджетних установ (надалі - Договір), відповідно до умов якого Виробник взяв на себе зобов'язання виробляти та безперервно постачати (за винятком нормативно встановлених перерв) Теплопостачальній організації теплову енергію у вигляді гарячої води для потреб бюджетних установ в необхідних йому обсягах, а Теплопостачальна організація зобов'язалась оплачувати отриману теплову енергію за затвердженими тарифами в строки і на умовах, передбачених цим ОСОБА_3 (п.1.1. ОСОБА_3).
Відповідно до п.п.5.3.-5.7. ОСОБА_3, розрахунки за відпущену теплову енергію проводяться виключно в грошовій формі відповідно до тарифів, що діють на момент отримання послуг. Можливі інші форми розрахунків, що не суперечать чинному законодавству. Розрахунковим періодом є календарний місяць. По закінченню кожного розрахункового періоду, до 3-го числа місяця, наступного за звітним, Виробник оформлює та передає для підписання Теплопостачальній організації ОСОБА_4 про кількість відпущеної теплової енергії для потреб бюджетних установ, згідно п.4.2., 4.3. цього ОСОБА_3, який Теплопостачальна організація повинна підписати та повернути протягом двох діб. Розрахунки за теплову енергію здійснюються Теплопостачальною організацією в 5-денний термін від дати підписання ОСОБА_4 про кількість відпущеної теплової енергії для потреб бюджетних установ за розрахунковий період.
Пунктом 9.1. ОСОБА_3 Сторони погодили, що Договір набирає чинності з дня його підписання і діє по 31.12.2016. Сторони домовились, що умови цього ОСОБА_3 застосовуються до відносин між ними, які виникли з 01.01.2016.
Виходячи із наданих Позивачем ОСОБА_3, актів розподілу загальної кількості теплової енергії спожитої за розрахунковий період пропорційно фактичним обсягам корисного відпуску Теплопостачальної організації по категоріях №1 за січень 2016 року від 31.01.2016, №2 за лютий 2016 року від 29.02.2016, №3 за березень 2016 року від 31.03.2016, №4 за квітень 2016 року від 30.04.2016, актів про кількість відпущеної теплової енергії для потреб бюджетних установ №1 за січень 2016 року від 31.01.2016, №2 за лютий 2016 року від 29.02.2016, №3 за березень 2016 року від 31.03.2016, №4 за квітень 2016 року від 30.04.2016, Позивачем в період з січня 2016 року по квітень 2016 року відпустив Відповідачу теплову енергію загальним обсягом 21 923,93 Гкал, загальною вартістю 11 986 251,03 грн.
Проте Відповідач грошове зобов'язання за ОСОБА_3 по оплаті відпущеної в січні-квітні 2016 року теплової енергії виконував несвоєчасно та не в повному обсязі.
Так, згідно з наданим Позивачем розрахунком суми основного боргу за ОСОБА_3 (а.с.4-5), Відповідач не виконав своїх зобов'язань щодо оплати Позивачу відпущеної теплової енергії на загальну суму 9 467 954,78 грн., яка складається з залишку заборгованості у розмірі 1 326 205,98 грн. за теплову енергію, відпущену в січні 2016 року, заборгованості у розмірі 3 756 130,41 грн., за теплову енергію, відпущену в лютому 2016 року, заборгованості в розмірі 3 124 089,31 грн. за теплову енергію, відпущену в березні 2016 року, заборгованості у розмірі 1 261 529,08 грн. за теплову енергію, відпущену в квітні 2016 року.
В той же час, після звернення з позовом до суду (14.07.2016) та порушення провадження у даній справі (18.07.2016) Відповідачем здійснено:
- припинення зобов'язань заліком зустрічних однорідних вимог в загальній сумі 53 781,19 грн., що підтверджується угодами про залік №1, №2, №3, №4 від 31.07.2016;
- перерахування грошових коштів в загальній сумі 1 046 674,98 грн., що підтверджується спільними протокольними рішеннями про організацію взаєморозрахунків за електроенергію за рахунок коштів загального фонду державного бюджету України від 20.07.2016, та не заперечується Позивачем.
В силу ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, умов укладеного договору. Відповідно до вимог ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Виходячи з вимог ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до вимог ст. 610 ЦК України, невиконання зобов'язання або його виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання, є порушенням зобов'язання.
Відповідно до п.4.4. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору (пункт 1-1 частини першої статті 80 ГПК), зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань. Припинення провадження у справі на підставі зазначеної норми ГПК можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі рогляду справи.
Враховуючи викладене, позовні вимоги щодо стягнення заборгованості підлягають частковому задоволенню - в сумі 8 367 498,63 грн., провадження у справі в частині стягнення 1 100 456,15 грн. основного боргу підлягає припиненню (оплата, взаємозалік зустрічних однорідних вимог були здійснені після порушення провадження у справі).
Пунктом 6.3.5 ОСОБА_3 сторони погодили, що у випадку порушення строків розрахунків за теплову енергію Теплопостачальна організація несе відповідальність у вигляді пені у розмірі 0,5%, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми, що належить до оплати за кожен день прострочення платежу до дня повного виконання зобов'язання.
Відповідно до ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України, в разі прострочення боржник повинен сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції та 3% річних від простроченої суми за весь час прострочення.
В своїй позовній заяві Позивач ставить питання, зокрема, про стягнення з Відповідача 3% річних в сумі 85 936,40 грн. (період нарахування з 06.02.2016 по 09.06.2016), інфляційних втрат - 437 956,41 грн. (загальний період нарахування лютий 2016 року - травень 2016 року), пені - 1 163 344,14 грн. (загальний період нарахування з 06.02.2016 по 09.06.2016).
Щодо заявлених Позивачем до стягнення пені, інфляційних втрат та 3% річних суд виходить з такого.
Постановою Кабінету Міністрів України № 20 від 11.01.2005 затверджено Порядок перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій.
Відповідно до пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 № 64 "Про внесення змін до Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій" цей порядок визначає механізм перерахування субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот; на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок надходження до загального фонду державного бюджету рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та газового конденсату, рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України, збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності (далі - субвенція).
Казначейство перераховує суми субвенцій на рахунки обласних бюджетів та бюджету м. Києва, відкриті в органах Казначейства, згідно з розписом державного бюджету в межах зобов'язань місцевих бюджетів за видатками, зазначеними в пункті 1 цього Порядку.
Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства фінансів України 03.08.2015 №493/688 затверджено Порядок проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію.
Відповідно до пунктів 1.1 -1.3 Порядку проведення розрахунків за природний газ, теплопостачання і електроенергію, цей Порядок визначає взаємовідносини між органами Державної казначейської служби України, департаментами фінансів обласних державних адміністрацій, Департаментом фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - відповідні департаменти фінансів), Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Національною акціонерною компанією Нафтогаз України, ДП Енергоринок та іншими учасниками розрахунків за природний газ, теплопостачання та електроенергію, що проводяться відповідно до Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 № 20 (далі - Порядок).
Розрахунки, передбачені в пункті 1.1 цього розділу, проводяться за згодою сторін на підставі актів звіряння за нарахованими пільгами, субсидіями та компенсаціями населенню (далі - акти звіряння) або договорів, що визначають обсяг щомісячного споживання ресурсів (товарів, послуг) (далі - договори), і спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за природний газ та теплопостачання, форма якого наведена у додатку 1 до цього Порядку; спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію, форма якого наведена у додатку 2 до цього Порядку; спільного протокольного рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію та природний газ, форма якого наведена у додатку 3 до цього Порядку.
Схеми розрахунків узгоджують відповідні департаменти фінансів спільно з постачальниками та/або транспортувальниками ресурсів (товарів, послуг). Відповідні органи Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) контролюють проведення розрахунків від початку розрахунків до зарахування податків до Державного бюджету України або на рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Згідно з пунктом 2.6. розпорядники коштів за рахунок отриманих субвенцій із загального фонду Державного бюджету України здійснюють розрахунки за природний газ, теплопостачання та електроенергію шляхом перерахування коштів на рахунки постачальників та/або транспортувальників ресурсів (товарів, послуг), відкриті в органах Казначейства, в разі проведення розрахунків за електроенергію - на поточні рахунки із спеціальним режимом використання енергопостачальників, відкриті в уповноваженому банку.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та надання пільг, субсидій та компенсацій від 11.01.2005 №20 між Головним управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області (сторона 1), Департаментом фінансів Дніпропетровської обласної державної адміністрації (сторона 2), Департаментом економіки, фінансів та міського бюджету Дніпропетровської міської ради (сторона 3), Фінансовим управлінням Самарської районної у місті Дніпропетровську ради (сторона 4), Управлінням праці та соціального захисту населення Самарської районної у місті Дніпропетровську ради (сторона 5), КП «Коменергосервіс» (сторона 6), ПАТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО» (сторона 7), публічним акціонерним товариство «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» (сторона 8), державним підприємством «Енергоринок» (остання сторона) були укладені Спільні протокольні рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію за рахунок коштів загального фонду державного бюджету України, предметом яких є організація проведення сторонами взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 року № 20 «Про затвердження порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій», а саме:
- 23.05.2016 укладено спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію, пунктом 4.7. якого передбачено, що сторона 6 перераховує стороні 7 кошти за спожите теплопостачання в січні 2016 року в сумі 329 329,67 грн., у тому числі ПДВ 54 896,61 грн., згідно договору постачання теплової енергії від 04.01.2016 №318-ДЭ-ПдТЭС, із записом у графі «призначення платежу» «Електроенергія» за січень 2016 р. «п» 151 473,16 грн., «Електроенергія» за січень 2016 р. «с» 177 906,51 грн. та з приміткою «Постанова Уряду від 11.01.2005 №20»;
- 23.05.2016 укладено спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію, пунктом 4.7. якого передбачено, що сторона 6 перераховує стороні 7 кошти за спожите теплопостачання в січні 2016 року в сумі 2 188 916,58 грн., у тому числі ПДВ 364 819,43 грн., згідно договору постачання теплової енергії від 04.01.2016 №318-ДЭ-ПдТЭС, із записом у графі «призначення платежу» «Електроенергія» за січень 2016 р. «п» 655 547,65 грн., «Електроенергія» за січень 2016 р. «с» 1 533 368,93 грн. та з приміткою «Постанова Уряду від 11.01.2005 №20»;
- 20.07.2016 укладено спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію, пунктом 4.7. якого передбачено, що сторона 6 перераховує стороні 7 кошти за спожите теплопостачання в січні 2016 року в сумі 587 945,61 грн., у тому числі ПДВ 97 990,94 грн., згідно договору постачання теплової енергії від 04.01.2016 №318-ДЭ-ПдТЭС, із записом у графі «призначення платежу» «Електроенергія» за липень 2016 р. «с» 587 945,61 грн. та з приміткою «Постанова Уряду від 11.01.2005 №20»;
- 20.07.2016 укладено спільне протокольне рішення про організацію взаєморозрахунків за електроенергію, пунктом 4.7. якого передбачено, що сторона 6 перераховує стороні 7 кошти за спожите теплопостачання в січні 2016 року в сумі 458 729,37 грн., у тому числі ПДВ 76 454,90 грн., згідно договору постачання теплової енергії від 04.01.2016 №318-ДЭ-ПдТЭС, із записом у графі «призначення платежу» «Електроенергія» за січень 2016 р. «п» 198 279,30 грн., «Електроенергія» за січень 2016 р. «с» 260 450,07 грн. та з приміткою «Постанова Уряду від 11.01.2005 №20».
Уклавши договори про організацію взаєморозрахунків, сторони тим самим змінили порядок і строк проведення розрахунків за відпущену в січні 2016 року теплову енергію (на суму 3 564 971,23 грн.), поставлену відповідно до ОСОБА_3, що у свою чергу потягло відсутність підстав для стягнення пені, передбаченої ОСОБА_3, та застосування наслідків за порушення грошового зобов'язання, передбачених частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України, нарахованих на суму 3 564 971,23 грн. (загальна сума відповідно до спільних протокольних рішень від 23.05.2016 та від 20.07.2016). Отже, для застосування санкцій, передбачених договором, та наслідків за порушення грошового зобов'язання, передбачених частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України, необхідно, щоб оплата за січень 2016 року в сумі 3 564 971,23 грн. була здійснена поза межами порядку і строків, встановлених спільними протокольними рішеннями про організацію взаєморозрахунків.
На суму заборгованості (3 564 971,23 грн.) за відпущену в січні 2016 року теплову енергію, яка була погашена у відповідності до спільних протокольних рішень про організацію взаєморозрахунків відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2015 № 20 не нараховуються штрафні санкції, інфляційні витрати та 3% річних.
Відповідачем вжито усіх залежних від нього заходів щодо належного виконання грошового зобов'язання в частині погашення заборгованості (в сумі 3 564 971,23 грн.) перед Позивачем відпущену в січні 2016 року теплову енергію.
З огляду на особливості здійснення господарської діяльності у сфері теплопостачання та законодавчо обумовлену специфіку взаємовідносин між суб'єктами, що здійснюють господарську діяльність у цій сфері, відповідач не міг самостійно впливати на своєчасність розрахунків за відпущену в січні 2016 року теплову енергію на суму 3 564 971,23 грн., у зв'язку з чим вина Відповідача з прострочення платежів за ОСОБА_3 в зазначеній вище сумі, відсутня, а, отже, і відсутній склад правопорушення згідно зі статтею 217 Господарського кодексу України та статтею 614 Цивільного кодексу України, що позбавляє позивача права застосовувати до боржника заходи відповідальності, передбачені пунктом 6.3.5. ОСОБА_3 та у свою чергу тягне за собою відсутність підстав для застосування наслідків за порушення грошового зобов'язання, передбачених частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України.
Аналогічна правова позиція міститься у постановах Верховного Суду України від 23.09.2014 у справі №5011-35/1271-2012; від 01.07.2015 у справі №924/1230/14; від 09.09.2014 у справі № 5011-1/11043-2012-42/528-2012, №5011-35/1272-2012-42/527-2012 року.
Отже, враховуючи вищевикладене, підлягають нарахуванню 3% річних, інфляційні втрати та пеня на суму заборгованості за січень 2016 року - 279 531,00 грн., за лютий 2016 року - 3 756 130,41 грн., за березень 2016 року - 3 124 089,31 грн., за квітень 2016 року - 1 261 529,08 грн.
За розрахунком суду, розмір 3% річних становить 52 737,81 грн., інфляційних втрат - 291 482,58 грн., пені - 701 510,53 грн., які і підлягають стягненню з Відповідача на користь Позивача.
Відповідно до приписів ст.49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати підлягають стягненню з Відповідача на користь Позивача пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись ст.ст. 1, 33, 43, 44, 49, п.1-1 ч.1 ст.80, ст.ст.82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
Припинити провадження у справі в частині позовних вимог про стягнення з комунального підприємства «КОМЕНЕРГОСЕРВІС» Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 36639101) 1 100 456,15 грн. основного боргу.
Позов задовольнити частково.
Стягнути з комунального підприємства «КОМЕНЕРГОСЕРВІС» Дніпропетровської міської ради (49081, м. Дніпро, вул. Артільна, будинок 6-Б, код ЄДРПОУ 36639101) на користь публічного акціонерного товариства «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО» (69006, м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, будинок 20, код ЄДРПОУ 00130872) в особі відокремленого підрозділу «ПРИДНІПРОВСЬКА ТЕПЛОВА ЕЛЕКТРИЧНА СТАНЦІЯ» ПАТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО» (49112, м. Дніпро, вул. Гаванська, 1, код ЄДРПОУ 38024604) 8 367 498,63 грн. - основного боргу, 52 737,81 грн. - 3% річних, 291 482,58 грн. - інфляційних втрат, 701 510,43 грн. - пені, 157 705,28 грн. - судового збору.
Видати наказ.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржено протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 05.09.2016.
Суддя ОСОБА_4