Ухвала від 05.09.2016 по справі 805/1871/16-а

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

05 вересня 2016 р. справа № 805/1871/16-а

Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Ляшенко Д.В. розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 27 липня 2016 року про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі № 805/1871/16-а (головуючий І інстанції Аляб'єв І.Г.) за позовом ОСОБА_2 до Заступника начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Баранової Тетяни Андріївни, Начальника слідчого відділу карного розшуку ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 треті особи: Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Костянтинівського міського відділу поліції, Костянтинівська міська прокуратура, Міністерство оборони України про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

13 травня 2016 року, до Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 235/3511/15-а з апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 27 липня 2016 року про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі № 235/3511/15-а.

Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, суд вважає, що вона не відповідає вимогам ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, в зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Відповідно до абз. 1 частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до вимог частини 3 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Як вбачається з матеріалів даної справи, ухвала суду 1 інстанції про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі № 805/1871/16-а була постановлена судом 27 липня 2016 року. 02 серпня 2016 року дана ухвала була направлена позивачу на його електрону адресу НОМЕР_1 та доставлено до електронної скриньки позивача 02.08.2016 року. Також, судом 1 інстанції копію вказаної ухвали було направлено на поштову адресу позивача поштовим відправленням з повідомленням, яку ОСОБА_2 отримав 09 серпня 2016 року (а.с. 103, 105).

З супровідного листа, про направлення апеляційної скарги до Донецького окружного адміністративного суду вбачається, що дана скарга була відправлена позивачем на електрону адресу суду 28 серпня 2016 року, та зареєстрована у Донецькому окружному адміністративному суді 29 серпня 2016 року.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем порушено строк звернення з апеляційною скаргою на ухвалу суду 1 інстанції про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі № 805/1871/16-а.

При цьому, апелянтом у відповідності до пункту 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України в прохальній частині апеляційної скарги не порушено питання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, та не надіслано на адресу суду відповідну заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, з посиланням на те, що строк пропущено з поважної причини.

Суд зазначає, що у відповідності до абзацу 2 частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк, а саме тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані не поважними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Враховуючи викладене, апелянту для усунення недоліків апеляційної скарги необхідно звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якій обґрунтувати поважність причин його пропущення.

Відповідно до частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано після закінчення строків установлених статтею 186 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 108, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 27 липня 2016 року про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі № 805/1871/16-а - залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги, вказаних в мотивувальній частині ухвали протягом тридцяти днів, з дня отримання даної копії ухвали.

Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.

В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянту.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.

Суддя-доповідач Ляшенко Д.В.