31 серпня 2016 р. Справа № 821/982/16
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Лук'янчук О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційними скаргами Державної фіскальної служби України, Херсонської митниці ДФС на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 28.07.2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Херсонської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування наказів №2395-о та №416-о від 21.06.2016 року, поновлення на посаді, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу,-
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 28.07.2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Херсонської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування наказів №2395-о та №416-о від 21.06.2016 року, поновлення на посаді, стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу - задоволено повністю.
На зазначену постанову суду Державна фіскальна служби України, Херсонська митниця ДФС подали апеляційні скарги.
Апелянтами до апеляційних скарг не додано документу, підтверджуючого сплату судового збору.
Водночас, в апеляційній скарзі Херсонської митниці ДФС заявлено клопотання про відстрочення або звільнення від сплати судового збору в порядку ст. 88 КАС України посилаючись на відсутність коштів.
Законом України "Про судовий збір", не встановлено пільг щодо сплати судового збору відносно ДФС та її органів.
В свою чергу, згідно з приписами частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, відстрочення сплати, повернення судового збору визначається Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 8 вказаного Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Підставою для відстрочення сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони. При цьому, відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду.
Вивчивши доводи клопотання Херсонської митниці ДФС про відстрочення або звільнення від сплати судового збору, враховуючи, що скаржник ніяким чином не підтверджує та не обґрунтовує можливість сплатити судового збору в майбутньому, зокрема, до ухвалення рішення у справі, суд не знаходить підстав для задоволення клопотання.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
З адміністративного позову вбачається, що позивачем заявлені чотири немайнові вимоги.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Станом на 1 січня 2016 року, розмір мінімальної заробітної плати складав 1378 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду: 110 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
З урахуванням вимог вищезазначених норм Закону, розмір ставки судового збору, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, в даному випадку, становить 2425,28 грн. (дві тисячі чотириста двадцять п'ять гривень двадцять вісім копійок).
Отже, Державна фіскальна служби України повинна сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції у розмірі 2425,28 грн.; Херсонська митниця ДФС повинна сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції у розмірі 2425,28 грн.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути сплачено за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УК в м. Одесі/Приморський район/22030001
Код отримувача (ЄДРПОУ) 38016923
банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області
Код банку отримувача (МФО): 828011
Рахунок отримувача: 31212206781008;
Код класифікації доходів бюджету: 22030001
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ст.ст. 187, 189 КАС України, суддя,
У задоволенні клопотання Херсонської митниці ДФС про відстрочення або звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Апеляційні скарги Державної фіскальної служби України, Херсонської митниці ДФС залишити без руху.
Надати апелянтам строк для усунення недоліків поданих апеляційних скарг до 20.09.2016 року.
Роз'яснити Державній фіскальній службі України та Херсонській митниці ДФС, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційних скарг, відповідно до ст.108 КАС України апеляційні скарги буде повернуто скаржникам.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Лук'янчук О.В.