Справа № 721/104/16-а
Головуючий у 1-й інстанції: Проскурняк С.П.
Суддя-доповідач: ОСОБА_1
25 серпня 2016 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Мельник-Томенко Ж. М.
суддів: Ватаманюка Р.В. Сторчака В. Ю. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Коваль К.В.,
позивачів - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4
представника позивачів - ОСОБА_5, представник на підставі договору про надання правової допомоги
представника відповідача 2 - ОСОБА_6, законний представник
представник відповідача 2 - ОСОБА_7, представник на підставі довіреності
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на постанову Путильського районного суду Чернівецької області від 12 травня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2 до Мариничівської сільської ради Путильського району Чернівецької області, Усть-Путильської сільської ради Путильського району Чернівецької області про скасування рішення Мариничівської сільської ради "Про добровільне об'єднання громадян",
У лютому 2016 року ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Мариничівської сільської ради Путильського району Чернівецької області, Усть-Путильської сільської ради Путильського району Чернівецької області про скасування рішення Мариничівської сільської ради "Про добровільне об'єднання громадян".
Постановою Путильського районного суду Чернівецької області від 12 травня 2016 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивачі подали апеляційну скаргу, в якій просили скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову про задоволення позову. Апелянтами зазначено, що з прийняттям оскаржуваного рішення Мариничівською сільською радою було порушено право на вільний вибір
В судовому засіданні позивачі та їх представник підтримали вимоги апеляційної скарги та просили їх задовольнити.
Представники відповідача 2 заперечували проти задоволення апеляційної скарги.
25.08.2016 року до суду надійшло повідомлення про розгляд справи без участі представника Мариничівської сільської ради.
Відповідно до ч.4 ст.196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції, 21.05.2015р. відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» голова Усть-Путильської сільської ради ініціював добровільне об'єднання територіальних громад сіл Усть-Путильської сільської ради, сіл Мариничівської сільської ради та Дихтенецької сільської ради в об'єднану територіальну громаду з центром в с. Усть-Путила, що було зазначено в розпорядженні №11-р.
24.05.2015 року в с. Усть-Путилі ініціативу голови Усть-Путильської сільської ради було підтримано за результатами загальних зборів (сходів) громадян, що підтверджується рішенням від 24.05.2015 року (а.с. 80).
25.05.2015 року на сесії Усть-Путильської сільської ради депутати підтвердили рішення громади і дали згоду на добровільне об'єднання територіальних громад сіл Усть-Путильської сільської ради та сіл Мариничівської сільської ради та Дихтенецької сільської ради в об'єднану територіальну громаду з центром в с. Усть-Путила та доручили голові звернутись з пропозицією об'єднання до Мариничівської сільської ради та Дихтенецької сільської ради.
26.05.2015р. голова Мариничівської сільської ради розпорядженням №07-р доручив виконкому Мариничівської сільської ради вивчити пропозицію Усть-Путильської сільської ради та провести громадське обговорення.
03.06.2016р. Мариничівська сільська рада на сесії прийняла до відома інформацію голови ОСОБА_8 щодо об'єднання з центром в Усть-Путилі та вирішила, що формою громадського обговорення повинно бути обговорення даного питання депутатами зі своїми жителями по округах та за результатами обговорення питання про об'єднання територіальних громад заслухати на наступній сесії сільської ради.
16.06.2015 року після обговорення депутатами по округах з своїми виборцями відбулась сесія Мариничівської сільської ради, де депутати доповіли про результати своєї роботи по округах і про те, що їх жителі підтримують ініціативу об'єднання з Усть-Путильською громадою, що підтверджується протоколом 37 сесії Мариничівської сільської ради 6 скликання від 16.06.2015 року та прийняли рішення про те, щоб дати згоду на добровільне об'єднання з Усть-Путильською громадою та делегувати своїх представників до спільної робочої групи (а.с.90-93). Також даний факт в судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14
17.06.2015 року розпорядженням за №14-р голови - ініціатора Усть-Путильської сільської ради було створено спільну робочу групу по підготовці проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад.
02.07.2015 року Мариничівська сільська рада та Усть-Путильська сільська рада кожна на своєму засіданні схвалили проект рішення про добровільне об'єднання територіальних громад та план організаційних заходів.
02.07.2015 року згідно вимог ч.3 ст.7 Закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад» голова Усть-Путильської сільської ради подав пакет документів до Чернівецької ОДА для отримання висновку щодо відповідності проекту рішення про добровільне об'єднання територіальних громад Конституції та законам України.
05.08.2015 року Чернівецькою ОДА було надано позитивний висновок щодо відповідності проекту рішення про добровільне об'єднання територіальних громад в Усть-Путильську об'єднану громаду, Конституції та законам України, який затверджено розпорядженням голови Чернівецькою ОДА № 514-р (а.с.100-101).
12.08.2015 року Мариничівська сільська рада та Усть-Путильська сільська рада кожна на своєму засіданні затвердили рішення про добровільне об'єднання територіальних громад в Усть-Путильську об'єднану громаду (а.с.102-103).
Того ж дня голова Усть-Путильської сільської ради виніс подання до Чернівецької обласної ради з проханням утворити рішенням обласної ради Усть-Путильську об'єднану територіальну громаду (а.с.104).
14.08.2015 року рішенням за №120-33/15 Чернівецької обласної ради було утворено Усть-Путильську об'єднану громаду та призначено перші вибори на 25.10.2015 року (а.с.78).
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції дійшов висновку, що рішення Мариничівської сільської ради Путильського району Чернівецької області ХХХХ сесії VI скликання №378-40/15 від 12.08.2015 року «Про добровільне об'єднання громад» прийняте у межах своїх повноважень, з урахуванням вимог Конституції України, вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
Суд апеляційної інстанції погоджується з такими висновками суду першої інстанції враховуючи наступні обставини.
Відповідно до ч.1 ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно з ч.3 ст.24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної ОСОБА_15 і ОСОБА_15 міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (далі - Закон, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), добровільне об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких принципів: 1) конституційності та законності; 2) добровільності; 3) економічної ефективності; 4) державної підтримки; 5) повсюдності місцевого самоврядування; 6) прозорості та відкритості; 7) відповідальності.
Згідно зі ст. 3 вказаного Закону, суб'єктами добровільного об'єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст.
Об'єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, - селищною, центром якої визначено село, - сільською.
Відповідно до ст. 5 вказаного Закону, ініціаторами добровільного об'єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути: 1) сільський, селищний, міський голова; 2) не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради; 3) члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи; 4) органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).
Пропозиція щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад повинна, зокрема, містити: 1) перелік територіальних громад, що об'єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) визначення адміністративного центру об'єднаної територіальної громади та її найменування.
Сільський, селищний, міський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи.
Порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», сільський, селищний, міський голова після прийняття відповідною радою рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад надсилає пропозицію про таке об'єднання сільському, селищному, міському голові суміжної територіальної громади.
Сільський, селищний, міський голова суміжної територіальної громади забезпечує вивчення пропозиції щодо добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи або про відмову в наданні згоди.
У разі прийняття рішення про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад сільський, селищний, міський голова, який ініціював об'єднання, приймає рішення про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад та інформує про це ОСОБА_15 Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідні обласну раду, обласну державну адміністрацію.
Спільна робоча група формується з однакової кількості представників від кожної територіальної громади, що об'єднується.
Утворення спільної робочої групи є початком процедури добровільного об'єднання територіальних громад.
Спільна робоча група готує проекти відповідних рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад.
Відповідно до ст. 7 вказаного Закону, проекти рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад повинні, зокрема, містити: 1) перелік територіальних громад, що об'єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) визначення адміністративного центру об'єднаної територіальної громади та її найменування; 3) план організаційних заходів щодо добровільного об'єднання територіальних громад.
Сільські, селищні, міські голови забезпечують протягом 60 днів проведення обов'язкового громадського обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд сільських, селищних, міських рад.
Питання про схвалення проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад розглядається сільськими, селищними, міськими радами протягом 30 днів з дня його внесення на їх розгляд та з врахуванням результатів громадського обговорення.
Схвалені сільськими, селищними, міськими радами проекти рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад у п'ятиденний строк подаються ОСОБА_15 міністрів Автономної Республіки Крим, обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад готує відповідний висновок, що затверджується постановою ОСОБА_15 міністрів Автономної Республіки Крим, розпорядженням голови обласної державної адміністрації.
У разі відповідності проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад Конституції та законам України сільські, селищні, міські ради приймають рішення про добровільне об'єднання територіальних громад або про проведення місцевого референдуму щодо підтримки об'єднання територіальних громад.
У разі встановлення невідповідності проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад Конституції та законам України ОСОБА_15 міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація повертає його на доопрацювання у порядку, встановленому цим Законом.
У разі прийняття сільськими, селищними, міськими радами рішення про добровільне об'єднання територіальних громад, а також у разі підтримки добровільного об'єднання територіальних громад на місцевому референдумі сільський, селищний, міський голова територіальної громади, в якій ініційовано питання про добровільне об'єднання територіальних громад, звертається з поданням до Верховної ОСОБА_15 Автономної Республіки Крим, обласної ради про утворення об'єднаної територіальної громади.
Відповідно до п.21 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 6 березня 2008 року за №2, за правилами частини другої статті 171 КАС України право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи суб'єкти правовідносин, у яких буде застосовано цей акт. Тобто, особа (позивач) повинна довести факт застосування до неї оскаржуваного нормативно-правового акта або те, що вона є суб'єктом відповідних відносин, на які поширюється дія цього акта. Суд не може давати оцінку таким обставинам при відкритті провадження в адміністративній справі, а тому не має права відмовити у відкритті провадження у справі чи повернути позовну заяву з посиланням на частину другу цієї статті, якщо особа своє звернення обґрунтовує необхідністю захисту своїх прав, свобод чи інтересів. Приписи зазначеної частини можуть бути підставою для відмови в задоволенні позовних вимог, якщо суд встановить, що оскаржуваний акт до особи не застосовувався і вона не перебуває у відносинах, до яких цей акт може бути застосовано. У такому разі суд не проводить перевірку нормативно-правового акта на предмет його протиправності (законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили).
Зі змісту вказаних рішень випливає, що кожен має право звернутися до суду, якщо його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод.
Отже, як встановлено з матеріалів справи, 21.05.2015р. відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад голова Усть-Путильської сільської ради ініціював добровільне об'єднання територіальних громад сіл Усть-Путильської сільської ради, Мариничівської сільської ради та Дихтенецької сільської ради в об'єднану територіальну громаду з центром в с. Усть-Путила розпорядженням №11-р, яким також передбачив проведення громадського обговорення, як того вимагає ч. 3 ст. 5 Закону №157.
24.05.2015 року в с. Усть-Путилі ініціативу голови Усть-Путильської сільської ради було підтримано за результатами загальних зборів (сходів) громадян, що підтверджується рішенням від 24.05.2015р.
25.05.2015 року на сесії Усть-Путильської сільської ради депутати підтвердили рішення громади і дали згоду на добровільне об'єднання територіальних громад сіл Усть-Путильської сільської ради та сіл Мариничівської сільської ради та Дихтенецької сільської ради в об'єднану територіальну громаду з центром в с. Усть-Путила та доручили голові звернутись з пропозицією об'єднання до Мариничівської сільської ради та Дихтенецької сільської ради.
25.05.2015 року Усть-Путильська сільська рада направила пропозицію до об'єднання Мариничівській сільській раді.
26.05.2015 року голова Мариничівської сільської ради розпорядженням №07-р доручив виконкому Мариничівської сільської ради вивчити пропозицію Усть-Путильської сільської ради та провести громадське обговорення, як того вимагає ч. 2 ст.6 Закону №157, де передбачено, що сільський, селищний, міський голова суміжної територіальної громади забезпечує вивчення пропозиції щодо добровільного єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції.
03.06.2016 року Мариничівська сільська рада на сесії прийняла до відома інформацію голови ОСОБА_8 щодо об'єднання з центром в Усть-Путилі та вирішила, що формою громадського обговорення повинно бути саме обговорення даного питання депутатами зі своїми жителями по округах та за результатами обговорення питання про об'єднання територіальних громад заслухати на наступній сесії сільської ради, що підтверджується копією рішення № 362-36/15 від 03.06.2015 року (а.с. 84). Такий спосіб обговорення вирішили обрати на сесії Мариничівської сільської ради, оскільки обрання способу обговорення входить до повноважень місцевих рад . На вказаній сесії були присутні депутати ОСОБА_10, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_14
Як встановлено в судовому засіданні з пояснень представників сторін, при вирішенні даного питання розглядалася можливість інших способів обговорення із мешканцями села ОСОБА_17 та прилеглих сіл. Однак, за спільною згодою депутати дійшли до думки про те, що саме такий спосіб обговорення, як проведення обговорення з даного питання депутатами по своїм округах, буде найбільш ефективним, та охопить більшу частину населення, оскільки на зборах громадян, явка жителів завжди є мінімальною.
Отже, Мариничівська сільська рада діяла в межах статті 5 Закону, так як порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою.
Під час розгляду справи також встановлено, що рішення сільської ради від 03.06.2015 року виконано депутатами в повній мірі, інформація про об'єднання громад в селі ОСОБА_17 на прилеглих до нього сіл була, вони про неї чули, активно обговорювали і всі бажаючі мали змогу ознайомитися з проектами рішень.
16.06.2015р. після обговорення депутатами по округах зі своїми виборцями даного питання, відбулась сесія Мариничівської сільської ради, де депутати доповіли про результати своєї роботи по округах і про те, що їх жителі підтримують ініціативу об'єднання з Усть-Путильською громадою, що підтверджується протоколом 37 сесії Мариничівської сільської ради 6 скликання від 16.06.2015 року. Прийняли рішення про те, щоб дати згоду на добровільне об'єднання з Усть-Путильською громадою та делегувати своїх представників до спільної робочої групи, як того вимагає ч. 2 ст. 6 Закону, що підтверджується протоколом сесії та рішення ради від 16.06.2015 року.
Жодного звернення щодо заперечення утворення об'єднаної громади від жителів села до Мариничівської сільської ради не надходило.
17.06.2015 року згідно ч.3 ст.6 Закону розпорядженням голови - ініціатора Усть-Путильської сільської ради №14-р. було створено спільну робочу групу по підготовці проекту рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад, що є початком процедури добровільного об'єднання територіальних громад.
Всі вищезазначені рішення та проекти наступних рішень були оприлюднені на дошці оголошень та інформаційному столику в с. Мариничі. В громаді велося постійне обговорення вказаного об'єднання. Після того, як спільна робоча група підготувала проект рішення щодо добровільного об'єднання територіальних громад, при чому в громаді с. Мариничі безперервно велося громадське обговорення об'єднання та проектів рішень щодо добровільного об'єднання громад, 02.07.2015 року Мариничівська сільська рада та Усть-Путильська сільська рада кожна на своєму засіданні схвалили проект рішення про добровільне об'єднання територіальних громад та план організаційних заходів, що підтверджується копіями рішень рад та встановлено в судовому засіданні.
02.07.2015р. згідно ч. 3 ст.7 Закону голова Усть-Путильської сільської ради подав пакет документів до Чернівецької ОДА для отримання висновку щодо відповідності проекту рішення про добровільне об'єднання територіальних громад Конституції та законам України.
05.08.2015р. згідно ч. 4 та ч.5 ст.7 Закону Чернівецькою ОДА було надано позитивний висновок щодо відповідності проекту рішення про добровільне об'єднання територіальних громад в Усть- Путильську об'єднану громаду Конституції та законам України, який затверджено розпорядженням голови Чернівецькою ОДА № 514-р.
Таким чином, даний документ підтвердив факт правомірності об'єднання і дотримання всіх процедурних моментів під час здійснення об'єднання громад Мариничів та Усть-Путили.
12.08.2015р. згідно ч.7 ст. 7 Закону №157 Мариничівська сільська рада та Усть-Путильська сільська рада кожна на своєму засіданні затвердили рішення про добровільне об'єднання територіальних громад в Усть-Путильську об'єднану громаду, що підтверджується копіями рішень рад.
12.08.2015р. голова Усть-Путильської сільської ради вніс подання до Чернівецької обласної ради з проханням утворити рішенням обласної ради Усть-Путильську об'єднану територіальну громаду відповідно до ч.7 ст.7 Закону №157 в редакції станом на серпень 2015 року, яка передбачала, що утворення об'єднаної громади здійснюється не радами, які об'єднуються, а рішенням обласної ради.
14.08.2015 року відповідно до ч. 8 ст.7 Закону №157 в редакції від 05.02.2015р. рішенням № 120-33/15 Чернівецької обласної ради було утворено Усть-Путильську об'єднану громаду та призначено перші вибори на 25.10.2015 року.
Таким чином, утворення Усть-Путильської об'єднаної громади відбулося внаслідок прийняття рішення Чернівецької обласної ради, а не рішення Мариничівської сільської ради.
Крім того колегія суддів також не бере до уваги доводи апелянтів на неналежне забезпечення сільським головою проведення обов'язкового громадського обговорення, яке, на думку апелянтів, повинно проводитись впродовж 60 днів.
В роз'ясненні щодо застосування положень Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» в частині визначення строків здійснення окремих етапів об'єднання, затвердженому на засіданні Комітету Верховної ОСОБА_15 України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо застосування положень Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» в частині визначення строків здійснення окремих етапів об'єднання зазначено, що у частині 3 статті 5 Закону визначено, що сільський, селищний, міський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції.
Частиною 2 ст. 7 Закону передбачено, що сільські, селищні, міські голови забезпечують протягом 60 днів проведення обов'язкового громадського обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд сільських, селищних, міських рад.
При цьому, частиною четвертою статті 5 Закону встановлено, що порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою.
Громадське обговорення може проводитись в різних формах, зокрема, передбачених статтею 8 та статтею 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у формі загальних зборів громадян, громадських слухань або в інших формах, визначених місцевою радою (конференція, форум, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле-або радіодебати, Інтернет-конференція, електронна консультація тощо).
В роз'ясненні звертається увага на те, що окремі форми громадського обговорення (загальні збори громадян, громадські слухання та ін.) не можуть тривати протягом 30 чи 60 днів та як правило проводяться протягом одного неробочого дня.
Враховуючи зазначене, проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) протягом певної кількості днів слід розуміти як визначення граничного проміжку часу, протягом якого мають бути проведені певні заходи та оприлюднені їх результати.
За таких обставин, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про правомірність рішення Мариничівської сільської ради Путильського району Чернівецької області ХХХХ сесії VI скликання №378-40/15 від 12.08.2015 року «Про добровільне об'єднання громад», оскільки сільська ради приймаючи вказане рішення діяла у межах та у спосіб передбачений чинним законодавством.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому відсутні підстави для її скасування.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Путильського районного суду Чернівецької області від 12 травня 2016 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 01 вересня 2016 року.
Головуючий ОСОБА_1
Судді ОСОБА_23 ОСОБА_24