Ухвала від 25.08.2016 по справі 140/1110/16-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 140/1110/16-а

Головуючий у 1-й інстанції: Алєксєєнко В.М.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

25 серпня 2016 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Смілянця Е. С.

суддів: Сушка О.О. Залімського І. Г. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Нечаюк Т.В.,

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Немирівської міської ради Немирівського району Вінницької області на постанову Немирівського районного суду Вінницької області від 02 липня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Немирівської міської ради Немирівського району Вінницької області, Немирівського міського голови ОСОБА_5 про скасування дисциплінарного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

В травні 2016 року позивач - ОСОБА_4 звернувся до Немирівського районного суду Вінницької області з позовом до Немирівської міської ради Немирівського району Вінницької області про скасування дисциплінарного стягнення.

Немирівського районного суду Вінницької області постановою від 02.07.2016 року вказаний позов задовольнив.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу з підстав невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим, апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позову.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги в повному обсязі, в свою чергу представник позивача заперечив проти апеляційної скарги.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Як досліджено з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, що згідно наданої пропозиції про внесення кандидатури на посаду секретаря Немирівської міської ради від 12.11.2015 року, зареєстрованої в Немирівській міській раді 08.12.2015 року за вх. № 822 з резолюцією Немирівського міського голови ОСОБА_5 «На розгляд ради. 08.12.2015 року» - кандидатуру ОСОБА_4 на посаду секретаря Немирівської міської ради пропонували у відповідності до ч. 1 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» 14 депутатів Немирівської міської ради.

Рішенням № 2 першої сесії 7 скликання Немирівської міської ради від 15.12.2015 року у відповідності до п. 4 ст. 26, п. 1 ст. 50, п. 3 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ОСОБА_4 було обрано секретарем Немирівської міської ради 7 скликання саме Немирівською міською радою за пропозицією депутатів міської ради.

24.03.2016 року Немирівським міським головою ОСОБА_5 було винесено Розпорядження без номера «Про укладанізя договорів про сплату залучених коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Немирів», в якому серед іншого позивача, ОСОБА_4, як секретаря Немирівської міської ради, було зобов'язано забезпечити до 01 квітня 2016 року укладення відповідних договорів.

28.03.2016 року ОСОБА_4, передав Немирівському міському голові службову записку, в якій зазначалося про неможливість делегування секретарю міської ради функцій, притаманних виключно Немирівському міському голові. При цьому, службова записка від 28.03.2016 року була мотивована імперативністю приписів чинного законодавства, Рішенням №19 від 15.12.2015 року сесії Немирівської міської ради про розподіл обов'язків. Рішенням №213 від 25.08.2011 року 5 сесії 6 скликання Немирівської міської ради про затвердження положення про порядок % залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Немирів.

25.04.2016 року Розпорядженням №39-рк Немирівського міського голови ОСОБА_5 позивачу було оголошено догану із скасуванням усіх надбавок строком на три місяці, починаючи з квітня 2016 року за невиконання доручень міського голови та порушень інструкції по діловодству, Закону України "Про місцеве самоврядування".

Вважаючи зазначені дії відповідача незаконними позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.

За результатом розгляду справи, суд першої інстанції, керуючись положеннями КЗпП України та Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» , прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів враховує наступне.

Правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначає загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування регулюються Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 № 2493-III ( далі - Закон № 2493-III) .

Відповідно до ч.2 ст. 7 Закону № 2493-III, посадові особи органів місцевого самоврядування діють лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та Законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування.

На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом (ч.3 ст. 7 Закону № 2493-III).

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону № 2493-III, посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону № 2493-III, - Посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою.

За правилами п.4 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно вимог до ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», секретар ради обирається відповідною радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови і працює в раді на постійній основі.

Відповідно до ст. 147-1 КЗпП України дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.

Згідно зі ст.149 КЗпП України до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган по винен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника. Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.

Отже, враховуючи зазначене, дисциплінарні стягнення у випадку наявності підстав для їх застосування застосовують лише тим органом який приймав на роботу (затверджував, обирав) особу, щодо якої застосовується дисциплінарне стягнення.

Відповідно до ст. 10 Закону № 2493-III передбачено, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється: на посаду голови та заступників голови районної, районної у місті, обласної ради, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови постійної комісії з питань бюджету обласної, Київської та Севастопольської міських рад шляхом обрання відповідною радою.

Згідно з матеріалами справи позивач був обраний на посаду Рішенням №2 першої сесії 7 скликання Немирівської міської ради.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що у відповідності до ст.147-1 КЗпП України до позивача може бути застосоване дисциплінарне стягнення тільки за рішенням органу, яки його обрав - за рішенням Немирівської міської ради Вінницької області.

Враховуючи зазначене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що у відповідності до вищезазначених законів України Немирівський міський голова в межах своїх повноважень не мав права видавати розпорядження про застосування до секретаря ради дисциплінарного стягнення, але міг звернутися до сесії міської ради з поданням про застосування дисциплінарного стягнення.

Також колегія суддів, вважає вірними висновки суду першої інстанції щодо відсутності повноважень міського голови на скасування надбавок позивачу за високі досягнення у праці або за виконання особливої-важливої роботи, оскільки як вже зазначалося позивач є виборною посадовою особою та відноситься до категорій працівників, яким міський голова може встановлювати або скасовувати вказані надбавки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 року "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органі прокуратури, судів та інших органів".

Аналогічна правова позиція підтримується в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 15 липня 2015 року у справі № К/800/32288/15.

З урахуванням вищевикладених норм чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини сторін, та встановлених обставин даної справи, колегія суддів дійшла висновку про правомірність заявлених позивачем вимог, які підтверджуються належними доказами, а тому обґрунтовано задоволені судом першої інстанції.

Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

З огляду на викладене колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваного рішення правильно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку, та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстави для задоволення вимог апеляційної скарги відсутні.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу Немирівської міської ради Немирівського району Вінницької області залишити без задоволення, а постанову Немирівського районного суду Вінницької області від 02 липня 2016 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 30 серпня 2016 року.

Головуючий ОСОБА_1

Судді ОСОБА_6 ОСОБА_7