про повернення апеляційної скарги
02 вересня 2016 р.
Справа № 876/4923/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Пліш М.А. перевіривши апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02 червня 2016 року у справі за позовом приватного підприємства «Реммеблі» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області подано апеляційну скаргу на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02 червня 2016 року.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2016 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху та надано 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків.
Апелянту необхідно було усунути виявлені недоліки шляхом направлення на адресу Львівського апеляційного адміністративну суду оригіналу документу про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 40290 грн. 80 коп.
Вказану ухвалу апелянт отримав 18 липня 2016 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
27 липня 2016 року апелянтом подано клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Звільнення відповідних органів від сплати судового збору не узгоджується з п. 2 ч. 3 ст. 129 Конституції України, яким передбачено, що однією з основних засад судочинства в Україні є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом. Ця норма Конституції України знайшла своє закріплення також і в Законі України «Про судоустрій і статус суддів» та у процесуальних кодексах України.
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом передбачає єдиний правовий режим судочинства, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав, тобто є конкретизацією загального принципу рівності громадян перед законом і судом стосовно сфери здійснення судової влади і судочинства.
Тому, звільнення від сплати судового збору відповідних органів як сторін в окремих категоріях справ може розцінюватися як надання їм певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу, зокрема юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір.
Крім того, відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності з 1 вересня 2015 року зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Враховуючи вищенаведене, підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору немає.
Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених ст. 187 цього ж Кодексу застосовуються правила ст. 108 КАС України.
Згідно п.1 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається, якщо не усунено недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Станом на день винесення даної ухвали, Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Волинській області не виконано вимог ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 08 липня 2016 року, а тому є підстави для повернення апеляційної скарги особі, яка її подала.
Керуючись ч.3 ст. 108, ст.187, ч. 3 ст.189 КАС України, суддя -
в задоволенні клопотання Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02 червня 2016 року по справі № 803/761/16 за позовом приватного підприємства «Реммеблі» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,- вважати неподаною та повернути особі, яка її подала.
Роз'яснити, що Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області не позбавлена права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Суддя М.А. Пліш