Ухвала від 01.09.2016 по справі 813/5744/15

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 вересня 2016 р.Справа № 876/1628/16

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Носа С. П.,

суддів - Яворського І. О., Кухтея Р. В.;

за участю секретаря судового засідання - Мельничук Б. Б.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву ОСОБА_1 про виправлення описок у виконавчому листі, виданому Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі за позовом Державної архітектурно-будівельної інспекції України до ОСОБА_2, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Львівська міська рада, Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишено без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04 лютого 2016 року в справі № 813/5744/15 - без змін.

На виконання ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року, судом апеляційної інстанції 25 серпня 2016 року видано виконавчий лист № 17/2016 по справі № 813/5744/15 (876/1628/16) про зобов'язання ОСОБА_2 за власний рахунок здійснити перебудову об'єкту будівництва «Реконструкція з розширенням нежитлового приміщення сараю (літ. Б-1) на АДРЕСА_1 у м. Львові за рахунок прибудови та надбудови мансардного поверху під житловий будинок» у відповідність до робочого проекту розробленого Львівською організацією спілки архітекторів України Т.А.М. «Галархбуд», який затверджений замовником (відповідачем) 16.09.2014 року шляхом: забезпечення висоти будівлі від відмітки 0.000 м. до гребня даху - 6.800 м.; забезпечення заміни матеріалів зовнішніх стін мансардного поверху з газоблоків на цеглу; забезпечення дотримання відстані не менше 1.0 м. від найбільшої виступної конструкції стіни до межі сусідньої ділянки.

25 серпня 2016 року до суду апеляційної інстанції надійшла заява від ОСОБА_1 про виправлення описок у вищезазначеному виконавчому листі, а саме: ОСОБА_1 вказана як боржник, а вона є стягувачем; у виконавчому листі повинен бути вказаний один боржник і один стягувач, а у даному виконавчому листі стягувачами вказані треті особи без самостійних вимог на предмет спору та більше ніж один стягувач.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не прибули, про дату, час і місце розгляду повідомлені належним чином, а тому, суд апеляційної інстанції, відповідно до ч. 1 ст. 41 та ч. 4 ст. 196 КАС України, вважає можливим проведення розгляду заяви за їхньої відсутності без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає, що слід виправити описки, допущені у виконавчому листі, виданому Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі за позовом Державної архітектурно-будівельної інспекції України до ОСОБА_2, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Львівська міська рада, Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради про зобов'язання вчинити дії.

Згідно зі ст. 259 КАС України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом. Суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за виконавчим листом, а також витребувати виконавчий лист. Суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом. Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про виправлення помилки у виконавчому листі, про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, та про стягнення на користь боржника безпідставно одержаного стягувачем за виконавчим листом може бути оскаржено в загальному порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 267 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

У виконавчому листі № 17/2016 від 25 серпня 2016 року помилково зазначено, що строк для подачі звіту про виконання судового рішення - 18 серпня 2017 року, так як боржником по даній справі є фізична особа ОСОБА_2, а суд, відповідно до вимог ч. 1 ст. 267 КАС України, має право зобов'язати подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення лише суб'єкта владних повноважень, але не фізичну особу.

Відповідно ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення; 5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчогодокумента до виконання. Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України.

Встановлено, що у виконавчому листі № 17/2016, виданому Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі № 813/5744/15 (876/1628/16) зазначено, що стягувачами є Державна архітектурно-будівельна інспекція України, Львівська міська рада, Личаківська районна адміністрація Львівської міської ради; боржниками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1.

В силу вимог ч. 2 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» у разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним.

Відтак, на виконання вимог ч.2 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» суд апеляційної інстанції вважає за необхідне виправити помилки шляхом виключення з переліку боржників та стягувачів виконавчого листа № 17/2016, виданого Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі № 813/5744/15 (876/1628/16) Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, Львівську міську раду, Личаківську районну адміністрацію Львівської міської ради, та вказавши, що стягувачем за даним виконавчим листом є ОСОБА_1, місце проживання - АДРЕСА_1, 79000, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, а боржником - ОСОБА_2, місце проживання - АДРЕСА_1 79000, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2.

Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції не вбачає перешкод для реалізації наданого Кодексом адміністративного судочинства України права та виправлення допущених у виконавчому листі описок.

Керуючись ст. ст. 160, 165, 169, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про виправлення описок у виконавчому листі № 17/2016, виданому Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі № 813/5744/15 (876/1628/16) - задовольнити.

Виключити з тексту виконавчого листа № 17/2016, виданого Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі № 813/5744/15 (876/1628/16) речення «Судом встановлено строк для подачі звіту про виконання судового рішення 18 серпня 2017 року».

Зазначити у виконавчому листі № 17/2016, виданому Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі № 813/5744/15 (876/1628/16) боржника - ОСОБА_2, місце проживання - АДРЕСА_1 79000, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2.

Зазначити у виконавчому листі № 17/2016, виданому Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі № 813/5744/15 (876/1628/16) стягувача - ОСОБА_1, місце проживання - АДРЕСА_1, 79000, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1.

Виключити з переліку стягувачів та боржників, які зазначені у виконавчому листі № 17/2016, виданому Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі № 813/5744/15 (876/1628/16) - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, Львівську міську раду, Личаківську районну адміністрацію Львівської міської ради.

В решті виконавчий лист № 17/2016, виданий Львівським апеляційним адміністративним судом 25 серпня 2016 року у справі № 813/5744/15 (876/1628/16) - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у випадку коли, відповідно до частин 3 та 7 ст. 160 КАС України, складення ухвали в повному обсязі відкладено - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя: С. П. Нос

Судді: І. О. Яворський

Р. В. Кухтей

Ухвалу складено в повному обсязі 01 вересня 2016 року.