Ухвала від 02.09.2016 по справі 740/2682/16-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 740/2682/16-а

Суддя доповідач Літвіна Н. М. У Х В А Л А

02 вересня 2016 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Літвіна Н.М., перевіривши апеляційну скаргу Ніжинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Чернігівської області на постанову Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ніжинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Чернігівської області про визнання неправомірними дій щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням індексів інфляції та здійснення перерахунку пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області позов задоволено повністю.

На вказану постанову суду відповідачем - Ніжинським об'єднаним Управлінням Пенсійного фонду України Чернігівської області, подано апеляційну скаргу.

Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України.

Відповідно до ч. 6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Проте, апелянтом вказаних дій не здійснено.

Апелянтом подано клопотання про відстрочення сплати судового збору до постановлення судового рішення по справі, яке мотивоване відсутністю коштів, призначених на цю мету.

Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Частиною 2 вказаної статті передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.

Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом передбачає єдиний правовий режим, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків.

Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.

У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень, відстрочення чи розстрочення такої сплати.

Органи Пенсійного фонду України не входять до переліку осіб, на яких відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» поширюються пільги щодо сплати судового збору.

Крім того, відповідно до інформаційного листа Державної судової адміністрації України від 11 серпня 2016 року № 10 - 5761/16 вбачається, що в бюджеті на 2016 рік передбачено грошові кошти для сплати судового збору державними органами, які було позбавлено пільг щодо сплати судового збору.

Доказом цього є сплата судового збору Чигиринським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Черкаської області за подання апеляційних скарг по справах № 708/837/16-а, № 708/865/16-а, № 708/880/16-а.

Згідно з ч. 1 та 2 ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Виходячи з цього, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції.

Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції станом на час подання апеляційної скарги) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Розмір судового збору за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру станом на дату подання даного адміністративного позову становив 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Розмір мінімальної заробітної плати визначається відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» розмір мінімальної заробітної плати на 2016 рік станом на 01 січня 2016 року становить 1 378 грн.

Виходячи з цього, сума судового збору за подання апеляційної скарги, що підлягає сплаті, становить 606 грн. 32 коп.

Таким чином, апеляційна скарга не відповідає встановленим вимогам.

Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання суду апеляційної інстанції оригіналу документа про сплату судового збору.

Відповідно до п. 5 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу, згідно з якою вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту встановлюється строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Ніжинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Чернігівської області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги до моменту постановлення судового рішення по справі - відмовити.

Апеляційну скаргу Ніжинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Чернігівської області на постанову Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ніжинського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Чернігівської області про визнання неправомірними дій щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням індексів інфляції та здійснення перерахунку пенсії - залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків 10 (десять) днів з моменту отримання зазначеної ухвали.

В разі невиконання вимог суду до строку встановленого судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного Суду України.

Суддя Н.М. Літвіна