Головуючий у 1 інстанції - Гонтар А.Л.
Суддя-доповідач - Жаботинська С.В.
01 вересня 2016 року справа №229/1602/16-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Жаботинської С.В., Васильєвої І.А., Казначеєва Е.Г., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради на постанову Дружківського міського суду Донецької області від 26 липня 2016 р. у справі № 229/1602/16-а за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в наданні щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за заявою позивача від 11.04.2016 року до відповідача про поновлення виплати зазначеної допомоги та зобов'язати останнього здійснити нарахування-поновити виплату щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеної особи для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до заяви позивача від 11.04.2016 року до відповідача про продовження виплати зазначеної допомоги з 11.04.2016 року.
В обгрунтування позовних вимог зазначив, що він був змушений залишити місце свого постійного проживання у м. Торез, у зв'язку із проведенням АТО та фактичними бойовими діями, та перемістився до м. Дружківка, де він і мешкає на даний час.
Позивач взятий на облік УСЗН Дружківської міської ради як внутрішньо переміщена особа, що підтверджується довідкою від 27.01.2015 р. № НОМЕР_1, яка подовжена по 27.07.2016 р. На зворотному боці довідки територіальним підрозділом Державної міграційної служби України зроблено відмітку про реєстрацію місця проживання осіб, вказаних у довідці, із зазначенням строку реєстрації з 15.04.2015 р. "безстроково".
В жовтні 2015 року для отримання щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, він звернувся до уповноваженого банку: ВАТ "Державний ощадний банк України" в м. Дружківка. Уповноважений банк прийняв від нього документи та відкрив поточний рахунок для отримання грошової допомоги на наступний шестимісячний строк. Грошова допомога в УСЗН була йому призначена і він її отримував по 11.04.2016 року - термін дії шестимісячного строку.
У зв'язку із зміною місця проживання, позивач 21.03.2016 року звернувся до Дружківського УСЗН, де його довідка від 27.01.2015 року № НОМЕР_1 була вилучена і позивачу була видана нова довідка від 21.03.2016 року. На зворотному боці довідки у проставленні відмітки про реєстрацію місця проживання територіальним органом ДМС відмовлено, у зв'язку з тим, що Законом України від 24.12.2015 року вилучені частини 2-6 ст. 5 та п. 1 та 2 частини 1 ст. 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
11.04.2016 року позивач звернувся до Дружківського УСЗН для призначення грошової щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання та 21.04.2016 року отримав «Повідомлення про відмову згідно з розпорядженням» № 3337 від 21.04.2016 року в наданні грошової щомісячної адресної допомоги. Зі змісту повідомлення вбачається, що адресна допомога не призначена через відсутність відмітки територіального підрозділу Державної міграційної служби України на зворотному боці довідки.
Зазначену відмову позивач вважає безпідставною, необґрунтованою і такою, що суперечить вимогам чинного законодавства України.
За таких обставин, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою Дружківського міського суду Донецької області від 26 липня 2016 року прийнято відмову позивача від позовних вимог в частині зобов'язання відповідача позивачу нарахування-поновити виплату щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до заяви позивача від 11.04.2016 року до відповідача про продовження виплати зазначеної допомоги з 11.04.2016 року. Провадження по справі щодо цих вимог закрито ( а.с. 33-34).
Постановою Дружківського міського суду Донецької області від 26 липня 2016 р. позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Донецької області про визнання дій неправомірними та покладення на відповідача зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.
Визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 в наданні щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на його звернення до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про поновлення виплати зазначеної допомоги.
При цьому, суд першої інстанції виходив з того, що довідка від 27 січня 2015 року № НОМЕР_1 була дійсна на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 01.10.2014 року до 27 липня 2016 року, а тому призупинення соціальних виплат відповідачем є протиправним.
Відповідач з постановою суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог.
Апеляційну скаргу обґрунтовано тим, що відповідно до Порядку обліку внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509, довідка на якій відсутня відмітка міграційної служби про підтвердження фактичного місця перебування є не дійсною.
Згідно ст. 197 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає останні необґрунтованими, а постанову суду такою, що підлягає залишенню без змін з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанції встановлено, що позивач є громадянином України та постійно зареєстрований за адресою: мн-н 4 19/59, м. Торез, Донецька обл. (а.с. 10-11, 12-13).
Згідно довідок від 21 березня 2016 року № НОМЕР_2 та від 27 січня 2015 року № НОМЕР_1 позивач взятий на облік, як особа, що переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції ( а.с. 12-13).
Розпорядженням від 21 квітня 2016 року № 3337 позивачу не призначено щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та п. 7-1 постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».
Розпорядженням № 3337 останньому відмовлено в призначенні щомісячної адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі (а.с. 14).
З Рішення УСЗН Дружківської міської ради про призначення допомоги переміщеним особами на проживання від 12.07.2016 року вбачається, що позивачу продовжено виплати ( а.с. 25).
При вирішенні справи, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII (далі - Закон № 1706-VII), внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає на території України, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання, у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Згідно з п. п. 2, 3 ст. 7 Закону № 1706-VII Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
Згідно ч. 1, 2 ст. 4 Закону № 1706-VII (в редакції на момент отримання довідки від 21.03.2016 року) факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону. Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України ( ч. 3 ст. 4 Закону № 1706-VII).
Згідно ст. 12 зазначеного Закону підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:
1) подала заяву про відмову від довідки;
2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;
3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;
4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;
5) подала завідомо недостовірні відомості.
Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.
Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від від 1 жовтня 2014 р. № 509 регулює механізм видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі - довідка).
Відповідно до п. 6 Порядку № 509 (в редакції на момент отримання довідки від 21.03.2016 року) у день подання заяви безоплатно видається довідка за формою, наведеною у додатку, яка роздруковується на папері формату А4 і підписується посадовою особою уповноваженого органу та скріплюється печаткою відповідного уповноваженого органу. Відомості про малолітніх, неповнолітніх внутрішньо переміщених осіб, які переміщуються разом з батьками або членами сім'ї, зазначаються у довідці одного із заявників. Строк дії такої довідки становить шість місяців з дати її видачі. У разі продовження дії обставин, що визначені в статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", строк дії такої довідки може бути продовжений на наступні шість місяців, для чого внутрішньо переміщена особа має повторно звернутися за фактичним місцем свого проживання до уповноваженого органу. Уповноважені органи ведуть журнал обліку виданих довідок.
Під час видачі довідки посадова особа уповноваженого органу інформує внутрішньо переміщену особу, яка береться на облік, про можливості розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема з відновленням соціальних виплат, про необхідність відкриття поточного рахунка в уповноваженому банку для набуття права на грошову допомогу, надає інформацію про місцезнаходження місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та найближчих установ уповноваженого банку (п. 7 Порядку № 509).
Відповідно до п. 7- 1 Порядку № 509 під час видачі довідки посадова особа уповноваженого органу інформує внутрішньо переміщену особу про обов'язок повідомити протягом 10 днів відповідному територіальному підрозділу ДМС про фактичне місце проживання, а також про зміну фактичного місця проживання або повернення до покинутого місця проживання.
Територіальний підрозділ ДМС у триденний строк після повідомлення внутрішньо переміщеною особою про фактичне місце проживання проводить перевірку наведених у довідці відповідних відомостей, проставляє у разі підтвердження таких відомостей на зворотному боці довідки відмітку про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці, та щодня подає в електронній формі уповноваженому органові відповідну інформацію.
Довідка не є дійсною без проставлення на її зворотному боці зазначеної відмітки.
Згідно п. 9 Порядку № 509 у разі зміни місця проживання або змін у складі сім'ї у зв'язку з народженням дитини (або іншими обставинами) заявник звертається за виданням довідки до уповноваженого органу за місцем фактичного проживання, а раніше видана йому довідка вилучається, про що вносяться відповідні зміни до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 року затверджено Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - Порядок № 505).
Відповідно до ст. 2 Порядку грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
Грошова допомога виплачується шляхом перерахування на поточний рахунок, відкритий відповідно до цього Порядку безоплатно в установі уповноваженого банку.
Уповноважений банк приймає від уповноваженого представника сім'ї документи, необхідні для отримання грошової допомоги у разі відкриття поточного рахунка (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо виплата грошової допомоги раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку).
Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім'ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред'являє довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період.
Особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається ( п. 3 Порядку).
Згідно п. 5 Порядку для отримання грошової допомоги (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім'ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім'ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). З метою визначення дати, часу та адреси подання заяви уповноважений представник сім'ї звертається у контакт-центр уповноваженого банку.
Установа уповноваженого банку відкриває уповноваженому представнику сім'ї поточний рахунок та не пізніше трьох робочих днів з дати відкриття зазначеного рахунка надсилає його заяву про призначення грошової допомоги (заяву, в якій уповноважений представник сім'ї повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги) разом з документами, що додаються до неї, відповідному уповноваженому органу із супровідним листом, в якому зазначаються реквізити поточного рахунка. У разі коли від установи уповноваженого банку надійшла заява про призначення грошової допомоги, до якої не додано всіх необхідних документів, передбачених пунктом 5 цього Порядку, уповноважений орган надсилає уповноваженому представнику сім'ї повідомлення про перелік документів, які необхідно подати додатково.
Відповідно до п. 7 Порядку якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.
Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов'язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітних.
Для отримання інформації про періоди реєстрації працездатних членів сім'ї, яким призначено грошову допомогу, у державній службі зайнятості, Мінсоцполітики щомісяця до 25 числа подає в електронному вигляді перелік таких осіб державній службі зайнятості, яка протягом 10 календарних днів подає Мінсоцполітики інформацію про періоди реєстрації цих осіб як безробітних чи осіб, які шукають роботу.
Для контролю за фактом працевлаштування працездатних членів сім'ї, яким призначено грошову допомогу (в тому числі за направленням державної служби зайнятості), Мінсоцполітики щомісяця до 25 числа подає в електронному вигляді перелік таких осіб Пенсійному фонду України, який протягом 10 календарних днів подає Мінсоцполітики інформацію з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно п. 8 Порядку уповноважені органи: протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім'ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім'ї; подають щомісяця до 10 та 20 числа заявки про потребу в коштах на виплату грошової допомоги структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій.
У заявках зазначається кількість сімей, яким призначено грошову допомогу, та загальна сума такої допомоги.
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій подають до Мінсоцполітики узагальнену заявку в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.
Інформація про призначення грошової допомоги вноситься уповноваженими органами до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365, визначає механізм призначення (відновлення) внутрішньо переміщеним особам виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг (далі - соціальні виплати) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Для призначення (відновлення) соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи ( п. 7 зазначеного Порядку).
Відповідно до п. 8, 9 Порядку № 365 за результатами проведення перевірки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики, який підписується всіма повнолітніми внутрішньо переміщеними особами та у визначених законодавством випадках - їх законними представниками, а також представниками структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
Під час обстеження матеріально-побутових умов сім'ї представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення інформує внутрішньо переміщених осіб про їх обов'язок у десятиденний строк письмово повідомляти про зміну фактичного місця проживання/перебування структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за новим фактичним місцем проживання/перебування, а також про наслідки невиконання такого обов'язку.
За результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати, в тому числі з урахуванням інформації про стан фінансування та виплати, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики або інших органів, що здійснюють соціальні виплати ( п. 12 Порядку № 365).
З матеріалів справи вбачається, що у зв'язку із зміною місця проживання, позивач 21.03.2016 року звернувся до Дружківського УСЗН, де його довідка від 27.01.2015 року № НОМЕР_1 була вилучена і позивачу була видана нова довідка від 21.03.2016 року. На зворотному боці довідки у проставленні відмітки про реєстрацію місця проживання територіальним органом ДМС відмовлено, у зв'язку з тим, що Законом України від 24.12.2015 року вилучені частини 2-6 ст. 5 та п. 1 та 2 частини 1 ст. 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
11.04.2016 року позивач звернувся до Дружківського УСЗН для призначення грошової щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання та 21.04.2016 року отримав «Повідомлення про відмову згідно з розпорядженням» № 3337 від 21.04.2016 року в наданні грошової щомісячної адресної допомоги. Зі змісту повідомлення вбачається, що адресна допомога не призначена через відсутність відмітки територіального підрозділу Державної міграційної служби України на зворотному боці довідки.
Однак, колегія суддів зазначає, що на момент отримання довідки від 21.03.2016 року Законом України № 1706-VII не передбачено проставляння територіальними підрозділами Державної міграційної служби України відмітки про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці.
Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 21.03.2016 року № НОМЕР_2 є дійсною та діє безстроково.
Посилання апелянтом на п. 7-1 Порядку № 509 колегія суддів не приймає до уваги, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України № 1706-VII закони та інші нормативно-правові акти України діють в частині, що не суперечать цьому Закону, а як зазначалось вище, ч. ч. 2-6 ст. 5 вказаного закону, які передбачали відмітку міграційної служби у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи виключені.
Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що п. 2 розділу II Перехідних положень Закону України від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яким внесено зміни до Закону 1706-VII щодо відсутності необхідності проставляти відмітку про реєстрацію на довідках внутрішньо переміщених осіб, визначено необхідність Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, вбачається, що вважати наявність відмітки структурного підрозділу Державної міграційної служби України ознакою дійсності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є невірним.
Згідно п. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову ( п. 2 ст. 71 КАС України).
З урахуванням наявних доказів в матеріалах справи, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги апелянта не спростовують правильності висновків суду першої інстанції, справа по суті вирішена правильно і підстави для скасування або зміни постанови відсутні.
Щодо вимог апеляційної скарги стосовно стягнення судового збору в сумі 2893, 80 грн. з позивача, колегія суддів зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 94 КАС України суд змінює розподіл судових витрат, якщо змінює судове рішення або ухвалює нове.
Частиною 2 ст. 94 КАС України передбачено, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
В даній справі позов задоволено на користь фізичної особи, а тому підстави для стягнення судового збору на користь відповідача - суб'єкта владних повноважень відсутні.
Керуючись статями 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради - залишити без задоволення.
Постанову Дружківського міського суду Донецької області від 26 липня 2016 р. у справі № 229/1602/16-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції, постановлена в порядку письмового провадження, набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя С.В. Жаботинська
Судді І.А. Васильєва
Е.Г. Казначеєв