Ухвала від 26.08.2016 по справі 200/12682/15-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

26 серпня 2016 р. справа № 200/12682/15-а(2а/200/264/15)

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Нагорна Л.М., розглянувши матеріали апеляційної скарги Головного управління Державної казначейської служби України на постанову Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 18 травня 2016 року за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Головного управління Державної казначейської служби України, Апеляційного суду Дніпропетровської області про стягнення вихідної допомоги при виході у відставку, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 18 травня 2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Головного управління Державної казначейської служби України, Апеляційного суду Дніпропетровської області про стягнення вихідної допомоги при виході у відставкузадоволено.

Головне управління Державної казначейської служби України з даною постановою не погодилося та подало на неї апеляційну скаргу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

При перевірці вказаної апеляційної скарги на відповідність вимогам ст. 187 КАС України, було встановлено, що зазначену апеляційну скаргу було подано з порушенням вимог, встановлених ч.6 ст. 187 КАС України, оскільки заявником не було сплачено судовий збір у розмірі, встановленому чинним законодавством України.

З 01 вересня 2015 року набув чинності Закон України № 484-VІІІ від 22.05.2015року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору"та згідно п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з урахуванням внесених змін, станом на дату подання апеляційної скарги, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на постанову суду у справі за позовом майнового характеру сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» станом на дату подання адміністративного позову, а саме 22.06.2015 року, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Станом на 01 січня 2015 року у відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати становить 1218 грн.

Таким чином, при поданні адміністративного позову мав бути сплачений судовий збір у розмірі 4015,8 грн. (200790 грн. х 2 %) з огляду на розмір майнових вимог позивача.

Таким чином, при подачі апеляційної скарги заявником має бути сплачено судовий збір в розмірі 4417,38 грн. (4015,8 грн. х 110% ) за подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції за їх вимоги.

Судовий збір слід сплатити за наступними реквізитами:

отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області,

рахунок отримувача: 31217206781004;

код класифікації доходів бюджету: 22030101;

код з ЄРДПОУ: 37989274;

банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська;

код банку отримувача (МФО): 805012.

Призначення платежу: *;101;___(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за апеляційною скаргою____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.

Разом із апеляційною скаргою Головним управлінням Державної казначейської служби України було подано і клопотання про звільнення або відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення, в якому зазначали, що кошти на оплату судового збору їм передбачені, але розділені на 12 частин та асигнування відкриваються помісячно, у зв'язку з чим через значну кількість справ, які потребують оскарження, казначейство не має змоги своєчасно та в повному обсязі здійснити оплату судового збору. (а.с.142-143)

Розглянувши вказане клопотання, приходжу до висновку про відсутність підстав для його задоволення, у зв'язку з тим, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати. Аналогічна правова позиція висловлена і в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду від 05.02.2016 р. № 2.

Крім того, на підтвердження зазначених у клопотанні обставин щодо помісячного надання коштів на оплату судового збору та відсутності коштів саме у місяць звернення до суду жодних належних доказів надано не було.

В той же час, з огляду на відомості, викладені в інформаційному листі ДСА від 11.08.2016 р. № 10-5761/16, Державній казначейській службі України у 2016 році з державного бюджету було виділено на оплату судового збору кошти у розмірі 1 млн.882 тис. грн., з яких фактично використаними станом на 31.07.2016 року є 23,8 %, що свідчить про невідповідність дійсності зазначених у клопотанні про звільнення від сплати судового збору обставин, а саме щодо відсутності коштів.

При цьому заявником апеляційної скарги не надавалися до суду докази звернення із клопотанням про виділення відповідних коштів на оскарження судового рішення та отримання вмотивованої відмови.

Крім того, ч.1 ч.2 ст. 187 КАС України визначено, що апеляційній скарзі зазначаються найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга.

При перевірці апеляційної скарги на відповідність вищевказаним вимогам, було встановлено, що у тексті апеляційної скарги Головного управління Державної казначейської служби України зазначено як суд апеляційної інстанції, до якого направляється апеляційна скарга, - Апеляційний суд Дніпропетровської області.

З огляду на вказане, апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.2 ст. 187 КАС України, оскільки невірно зазначено найменування суду, до якого подається скарга.

Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови в порядку письмового провадження апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

З матеріалів справи вбачається, що Бабушкінським районним судом м. Дніпропетровська було винесено постанову по справі 18 травня 2016 року. При цьому на адресу Головного управління Державної казначейської служби України була направлена копія оскаржуваної постанови засобами поштового зв'язку та відповідно до поштового повідомлення, що міститься в матеріалах справи, відповідна постанова була отримана уповноваженою особою Зайцевою 30 травня 2016 року. (а.с.116)

Таким чином, останнім днем оскарження постанови Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 18 травня 2016 року у відповідності до приписів чинного законодавства було 09 червня 2016 року.

У поданій апеляційній скарзі Головне управління Державної казначейської служби України зазначає, що копію оскаржуваної постанови ними було отримано 31 травня 2016 року , у зв'язку з чим останнім днем на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції є 10 червня 2016 року. В той же час, апеляційна скарга, яка надійшла з Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська, не містить штампу вхідної кореспонденції районного суду, як відсутній і конверт (у випадку надсилання апеляційної скарги поштою).

За таких обставин відсутньою є можливість встановлення факту подання Головним управлінням Державної казначейської служби апеляційної скарги із дотриманням строків на апеляційне оскарження.

Таким чином, Головному управлінню Державної казначейської служби України необхідно надати суду докази подання апеляційної скарги із дотриманням строків, встановлених ст.. 186 КАС України, або навести поважні причини пропуску строку на апеляційне оскарження; сплатити судовий збір у встановленому законом розмірі із долученням відповідного платіжного документу; надати належним чином оформлену апеляційну скаргу із вірним зазначенням суду апеляційної інстанції.

Враховуючи наявність вказаних недоліків, справа не може бути розглянута апеляційним судом, оскільки неможливо встановити відповідність апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України.

Відповідно до ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 КАС України, тобто, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху, повідомити про це Головне управління Державної казначейської служби України та надати строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 108, 187 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Державної казначейської служби України на постанову Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 18 травня 2016 року - залишити без руху, повідомити про це апелянта.

Недоліки апеляційної скарги мають бути виконані протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

В разі не виконання ухвали і не усунення недоліків до вказаного строку апеляційна скарга буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка подала скаргу.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України шляхом подання на неї касаційної скарги.

Суддя Л.М.Нагорна