Ухвала від 02.09.2016 по справі 822/1612/16

Копія

Справа № 822/1612/16

УХВАЛА

про відмову в задоволенні клопотання про заміну відповідача

02 вересня 2016 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі :головуючого-суддіДанилюк У.Т.

при секретарі за участі:Коваль Д.Л. представника позивача Чулкової Н.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом приватного підприємства "НК КОМПЛЕКС" до управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування постанови та припису, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування постанови та припису.

Представником Державної архітектурно-будівельної інспекції України 01.09.2016 було надіслано до суду клопотання про заміну неналежного відповідача - управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області на належного - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.

В обґрунтування клопотання зазначає про те, що управління є територіальним органом - структурним підрозділом апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України, тобто не являється юридичною особою.

Представник позивача в судовому засіданні заперечила стосовно задоволення поданого клопотання.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд звертає увагу на наступне.

Так, предметом цього адміністративного позову є вимога позивача про визнання протиправною та скасування постанови та припису Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області.

Згідно з ч. 1, 3 ст. 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із п. 7 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 року №29, Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.

Пунктом 11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року № 553, передбачено, що посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право, зокрема, складати протоколи про вчинення правопорушень та акти перевірок, і накладати штрафи у межах повноважень, передбачених законом.

Таким чином, управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області є суб'єктом владних повноважень в розумінні п.7 ч.1 ст. 3 КАС України, на якого покладено функції щодо забезпечення реалізації державного архітектурно-будівельного контролю на території Хмельницької області. Оскаржувані постанова та припис прийняті ним в межах повноважень та відповідно до покладених функцій, а тому управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області є належним відповідачем у даній справі.

Посилання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України на відсутність в управління Державної архітектурно будівельної інспекції у Хмельницькій області статусу юридичної особи є безпідставними, оскільки управління є суб'єктом владних повноважень в розумінні КАС України та здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Отже, підстави для заміни відповідача - управління Державної архітектурно - будівельної інспекції у Хмельницькій області на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, - відсутні, тому клопотання задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 50, 52, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну неналежного відповідача - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.

Суддя/підпис/У.Т. Данилюк

"Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк