Справа № 815/4396/16
02 вересня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду - Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання неправомірними дій та скасування рішення,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області в якому позивач просить:
- визнати неправомірними дії Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області щодо відмови мені у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
- визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області № 339-15 від 27.04.2015 року;
- зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області прийняти рішення про оформлення документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 коментованої статті, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 106 КАС України - у адміністративному позові зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з ч. 3 ст. 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Як вбачається з поданого адміністративного позову заявлені позовні вимоги не відповідають заявлену позивачем суб'єктному складу, що визначено приписам КАС України.
Адміністративний позов спрямований на вирішення двох цілей:
Матеріально - правової - вирішення правового конфлікту і відновлення порушеного права позивача;
Процесуально - правової: документальне оформлення вимог позивача та ініціювання судового провадження.
Вимога про захист прав, свобод та законних інтересів має процесуальну форму позовної заяви, що повинна містити вказівку на те хто й на чию користь вимагає (сторони), а також що, і на підставі чого вимагає (предмет і підставу позову).
Обов'язковим компонентом позову є мета, оскільки позов являє собою цілеспрямовану відповідно до змісту та адресату вимогу.
На обов'язковість вказаних складових вказав Верховний Суд України.
Крім того при виборі способу захисту порушеного права необхідно враховувати специфіку права та характер його порушення. В свою чергу, захист права судом відбувається з урахуванням встановлених законом меж здійснення суб'єктивного права на захист.
З урахуванням викладеного, суддя приходить до висновку, що поданий адміністративний позов не відповідає приписам КАС України.
Позивачу необхідно у встановленому КАС України порядку:
- привести адміністративний позов у відповідність до приписів ст. 106 КАС України, а саме: заявлені позовні вимоги повинні відповідати суб'єктному складу визначеному у позовній заяві; - та надати інформацію щодо отримання оскаржуваного рішення.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання неправомірними дій та скасування рішення - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 16 вересня 2016 року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали адміністративний позов буде вважатись неподаним і буде повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали, апеляційної скарги.
Суддя Потоцька Н.В.