ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без розгляду
01 вересня 2016 року № 813/2917/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним
позовом Буської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення коштів з рахунків у банках
Позивач - Буська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Львівській області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із вказаним адміністративним позовом.
Позовна заява обґрунтована тим, у відповідача є податковий борг перед бюджетом згідно до податкових повідомлень рішень форми «Р» № 0004851701 від 08.11.2011 року, № 0004851701 від 08.11.2011 року, № 0000141701 від 11.01.2012 року, який станом на 02.08.12016 року становить - 2599797,62 грн. та у встановлені законом строки не сплачений.
Позивач просить стягнути до бюджету з рахунків у банках відповідача вказану заборгованість, оскільки така відповідачем не погашена.
При постановленні ухвали суд виходить з наступного:
Згідно ч. 1, ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим же Кодексом або іншими законами.
Згідно п.102.4 ст. 102 ПК України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.
Дотримання строку звернення із адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Вона дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і сприяє реалізації прав у встановлені законодавством терміни.
Судом встановлено, що позивачем 25.10.2011 року складено акт перевірки № 27/17-3/НОМЕР_3 від 25.10.2011 року та винесено податкові повідомлення рішення форми «Р» № 0004851701 від 08.11.2011 року, № 0004851701 від 08.11.2011 року, № 0000141701 від 11.01.2012 року.
Грошове зобов'язання визначене згідно вказаних податкових повідомлень-рішень позивачем може бути стягнуто протягом 1095 днів, а саме:
- до 08.11.2014 року сума визначеного грошового зобов'язання згідно податкових повідомлень рішень форми «Р» № 0004851701 від 08.11.2011 року, № 0004851701 від 08.11.2011 року;
- до 11.01.2015 року сума визначеного грошового зобов'язання згідно податкового повідомлення рішення форми «Р» № 0000141701 від 11.1.2012 року.
Проте, до суду із вищевказаним позовом про стягнення коштів з рахунків у банках відповідача позивач звернувся лише 31.08.2016 року, тобто з пропуском строку звернення до адміністративного суду передбаченого п. 102.4 ст.102 ПК України.
Про наявність поважних причин пропуску такого строку в тому числі оскарження відповідачем вказаних податкових повідомлень-рішень позивач у позовній заяві не зазначив, про поновлення строку суд не просив, відтак суд не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, що є підставою для залишення адміністративного позову без розгляду
Крім цього, судом не враховується подана до позовної заяви позивачем Довідка про наявність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються Золочівським відділенням Буської ОДПІ № 189/10/13-19-07-00-23 від 23.06.2016 року, як доказ наявного боргу відповідача, оскільки така була дійсна протягом десяти днів з дня видачі та не підписана В.о. начальком Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3.
Таким чином, з врахуванням вищенаведеного, суд прийшов до висновку про залишення вказаної позовної заяви без розгляду, так як позивач знав про порушення прав ще в листопаді 2011 року та мав реальну можливість вчасно звернутися до суду.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 165 КАС України, суд -
1. Позовну заяву по справі № 813/2917/16 за адміністративним позовом
Буської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1
простягнення коштів з рахунків у банках
залишити без розгляду.
2. Сплачену Буською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Львівській області суму судового збору згідно платіжного доручення № 521 від 26.08.2016 року в розмірі 38996,96 грн. повернути позивачу
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього ж Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Гавдик З.В.