01 вересня 2016 року Справа № 803/1128/16
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
Головне управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області) звернулось з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1М.) про стягнення фінансових санкцій у розмірі 17000,00 грн. згідно з рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.02.2016 року №00000114-40.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 20.08.2015 року працівниками ГУ ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку кіоску, що знаходиться за адресою: Волинська обл., Шацький район, с.Світязь, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1 За результатами перевірки складено акт від 25.08.2015 року №03/115/21/НОМЕР_1, яким встановлено, зокрема, факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії, що є порушенням вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР (зі змінами та доповненнями).
ГУ ДФС у Волинській області України на підставі акту прийнято рішення від 19.02.2016 року №00000114-40 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. - за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії. Оскільки відповідачем вказане рішення у встановленому законом порядку не оскаржене та не сплачено вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з ФОП ОСОБА_1 17000,00 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи здійснювався в порядку скороченого провадження.
Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча відповідно до частини одинадцятої статті 35 КАС України був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований 03.03.2011 року як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.16).
Як свідчать матеріали справи, 20.08.2015 року на підставі наказу на проведення фактичної перевірки від 18.08.2015 року №779 та направлень від 18.08.2015 року №00000301, №00000302 ГУ ДФС у Волинській області, правонаступником якого є Головне управління ДФС у Волинській області, було проведено фактичну перевірку господарської одиниці - кіоску, що знаходиться за адресою: Волинська обл., Шацький район, с.Світязь, де здійснює підприємницьку діяльність ФОП ОСОБА_1, про що було складено акт від 25.08.2015 року №03/115/21/НОМЕР_1 про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами (а.с.4-5).
Перевіркою встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії, що є порушенням вимог статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», при цьому відповідно до додатку №1 до акта від 20.08.2015 року №00906505 зазначено перелік алкогольних напоїв (пива), які зберігалися та реалізовувалися відповідачем у кіоску за адресою: с.Світязь Шацького району без наявності відповідної ліцензії.
На підставі акта від 25.08.2015 року №03/115/21/НОМЕР_1 ГУ ДФС у Волинській області України прийнято рішення від 19.02.2016 року №00000114-40 про застосування фінансових санкцій, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії (а.с.13).
Копія даного рішення із супровідним листом за вих. №91/ФОП/03-20-21-14 про роз'яснення порядку його оскарження, порядку та строків сплати фінансових санкцій надіслано 22.02.2016 року та отримане відповідачем 27.02.2016, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.12).
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось та на час розгляду справи є чинним.
ФОП ОСОБА_1 не було сплачено фінансову санкцію в розмірі 17000,00 грн., що підтверджується інформацією з АІС «Податковий блок», яка і є сумою заборгованості (а.с.11).
Частиною першою статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до частини другої статті 17 цього ж Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.
Відповідно до частини п'ятої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Беручи до уваги, що рішення про застосування фінансових санкцій від 19.02.2016 року №00000114-40 на час розгляду справи є чинним, доказів сплати в добровільному порядку фінансових санкцій у розмірі 17000,00 грн. відповідач суду не надав, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій у розмірі 17000,00 грн. є законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 158-163, 183-2, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (44021, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави заборгованість з фінансових санкцій у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
ОСОБА_2Плахтій