Ухвала від 31.08.2016 по справі 127/9003/16-а

УХВАЛА

Справа № 127/9003/16-а

31 серпня 2016 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Боровицького О. А.

суддів: Матохнюка Д.Б. Сапальової Т.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 23 травня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці про перерахунок призначеної пенсії,

ВСТАНОВИВ:

постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 25 травня 2016 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погодившись із прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, у якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким адміністративний позов задовольнити повністю. В обґрунтування апеляційної скарги апелянт послався на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, що, на його думку, призвело до неправильного вирішення спору.

Позивач зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до нормативно-правових актів" з 01 грудня 2015 року встановлені нові розміри посадових окладів працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії) пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Статтею 37 Закону України "Про державну службу" (у редакції, чинній на час виходу позивача на пенсію) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 % від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

В грудні 2006 року ОСОБА_1 призначено пенсію за інвалідністю (ІІ група) відповідно до Закону України "Про державну службу". Розмір пенсії складає 84 відсотки від заробітної плати, в силу, ст. 37 Закону України "Про державну службу" (в редакції чинній на момент призначення пенсії).

З довідки, виданої Головним управлінням ДФС у Вінницькій області від 21 квітня 2016 року № 211/05-00-27 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, заробітна плата на посаді начальника управління Державної податкової адміністрації у Вінницькій області 01 грудня 2015 року становить 8095грн. 08 коп., з яких посадовий оклад - 2851 грн.

21 квітня 2016 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України у м.Вінниці з заявою про перерахунок пенсії у зв'язку із підвищенням з 01 грудня 2015 року розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, на що отримав відмову.

Не погоджуючись із таким рішенням, позивач звернувся до суду.

Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року, який набрав чинності 01 січня 2015 року" були внесені зміни до Закону України "Про державну службу", зокрема, статтю 37-1 викладено в новій редакції. Так, відповідно до даної статті умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються КМУ.

Таким чином, Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року змінений порядок перерахунку пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, чим було звужено гарантовані Конституцією України соціальні права.

Відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу.

Згідно зі статтею 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

В силу рішення Конституційного Суду України № 8-рп/2005, від 11 жовтня 2005 року, №4-рп/2007 від 18 червня2007 року, №3-рп/2013 не допускається звуження чи обмеження прав і свобод, інакше ніж у випадках, прямо передбачених Основним Законом України.

Конституцією України одним із фундаментальних принципів дії правової системи в Україні визначено принцип верховенства права, а також встановлено, що права та свободи можуть бути обмежені виключно у випадках, передбачених Конституцією України, а саме у разі введення воєнного або надзвичайного стану.

Дослідивши матеріали справи, з метою досягнення однозначної визначеності у питанні про те, чи відповідають окремі вищезгадані положення Закону України "Про державну службу" наведеним вище положенням Конституції України та, відповідно, з метою з'ясування питання щодо їх конституційності, забезпечення застосування при вирішенні спору норм Закону, які відповідають Конституції України, а також з метою забезпечення дотримання конституційних прав і свобод позивача, суд вважає за необхідне звернутися до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України "Про державну службу" Конституції України.

Відповідно до ч. 5. ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства у разі виникнення в суду сумніву під час розгляду справи щодо відповідності закону чи іншого правового акта Конституції України, вирішення питання про конституційність якого належить до юрисдикції Конституційного Суду України, суд звертається до Верховного Суду України для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону чи іншого правового акта.

Пунктом 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 року №9 "Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя" передбачено, що у разі невизначеності в питанні про те, чи відповідає Конституції України застосований закон або закон, який підлягає застосуванню в конкретній справі, суд за клопотанням учасників процесу або за власною ініціативою зупиняє розгляд справи і звертається з мотивованою ухвалою (постановою) до Верховного Суду України, який відповідно до ст. 150 Конституції може порушувати перед Конституційним Судом України питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів.

Керуючись ст. ст. 9,158-160, 165, 167 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

звернутися до Верховного Суду України із клопотанням для вирішення питання про внесення до Конституційного Суду України подання щодо відповідності ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ ст. 22 Конституції України.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Головуючий ОСОБА_2

Судді ОСОБА_3 ОСОБА_4